Licensed to N.C. Masters Swimming - Organization License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 1/29/2009 10:19 PM
            2009 Sunbelt Championship Meet - 1/24/2009 to 1/25/2009            
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                          28.43  
  2 Walker, Sarah             20 SAMS-13                          29.10  
  3 Fischer, Amy              22 DAMA-13                          33.38  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Kristen            23 MACM-13                          57.43  
       27.71    57.43                                                      
  2 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                        1:03.08  
       30.25  1:03.08                                                      
  3 Carter, Jamie             24 NMAM-13                        1:03.31  
       29.79  1:03.31                                                      
  4 Angermeier, Mary          24 RAMR-13                        1:14.63  
       36.40  1:14.63                                                      
  5 Fischer, Amy              22 DAMA-13                        1:15.68  
       35.09  1:15.68                                                      
 
Women 18-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Angermeier, Mary          24 RAMR-13                       14:19.66  
       38.02  1:19.25  2:02.19  2:45.39  3:29.11  4:12.62  4:56.77  5:40.79
     6:24.49  7:08.44  7:52.04  8:35.66  9:19.50 10:03.67 10:47.66 11:31.71
    12:14.31 12:56.60 13:39.27 14:19.66                                    
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Kristen            23 MACM-13                          30.18  
  2 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                          34.27  
  3 Fischer, Amy              22 DAMA-13                          38.64  
  4 Angermeier, Mary          24 RAMR-13                          41.49  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Sarah             20 SAMS-13                        1:09.14  
       34.04  1:09.14                                                      
  2 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                        1:15.14  
       36.93  1:15.14                                                      
  3 Greene, Julie             24 GCYM-13                        1:21.47  
       39.95  1:21.47                                                      
  4 Fischer, Amy              22 DAMA-13                        1:25.85  
       42.25  1:25.85                                                      
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                          35.53  
  2 Fischer, Amy              22 DAMA-13                          40.63  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Jamie             24 NMAM-13                        1:12.28  
       34.16  1:12.28                                                      
  2 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                        1:19.29  
       37.90  1:19.29                                                      
  3 Walker, Sarah             20 SAMS-13                        1:22.05  
       38.66  1:22.05                                                      
  4 Fischer, Amy              22 DAMA-13                        1:31.03  
       43.02  1:31.03                                                      
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Kristen            23 MACM-13                          28.81  
  2 Walker, Sarah             20 SAMS-13                          31.73  
  3 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                          32.00  
  4 Fischer, Amy              22 DAMA-13                          35.11  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Sarah             20 SAMS-13                        1:06.77  
       31.54  1:06.77                                                      
  2 Fischer, Amy              22 DAMA-13                        1:23.47  
       38.01  1:23.47                                                      
  3 Greene, Julie             24 GCYM-13                        1:24.98  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Sarah             20 SAMS-13                        1:10.91  
       33.41  1:10.91                                                      
  2 Cheetham, Meredith        22 RAMR-13                        1:12.63  
       34.62  1:12.63                                                      
  3 Fischer, Amy              22 DAMA-13                        1:21.25  
       38.35  1:21.25                                                      
  4 Angermeier, Mary          24 RAMR-13                        1:25.43  
       42.59  1:25.43                                                      
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Sarah             20 SAMS-13                        2:32.98  
       33.02  1:11.82  1:56.07  2:32.98                                    
  2 Carter, Jamie             24 NMAM-13                        2:33.67  
       34.25  1:14.60  1:55.71  2:33.67                                    
  3 Fischer, Amy              22 DAMA-13                        2:54.03  
       37.15  1:23.54  2:12.87  2:54.03                                    
  4 Angermeier, Mary          24 RAMR-13                        2:59.72  
       39.91  1:28.22  2:18.88  2:59.72                                    
 
Women 18-24 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Julie             24 GCYM-13                        6:20.97  
       41.87  1:31.13  2:18.54  3:06.55  4:00.24  4:54.29  5:39.40  6:20.97
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pollock, Julia            28 AMSA-13                          27.15  
  2 Hester, Heidi             28 UNAT                             27.16  
  3 Russo, Claire             25 NCMS-13                          27.54  
  4 Higgins, Nicole           25 NCMS-13                          28.50  
  5 Proud, Jessica            27 DAMA-13                          28.62  
  6 Long, Ashley              27 TGM-55                           30.17  
  7 Koontz, Lani              26 SAMS-13                          30.41  
  8 Potochnik, Sarah          25 MACM-13                          30.71  
  9 Mendez, Katie             25 TGM-55                           31.17  
 10 Hawley, Kate              28 RAMR-13                          31.89  
 11 Gangloff, Karen           26 MACM-13                          32.75  
 12 Kennedy, Katie            28 DAMA-13                          34.78  
 13 Vogel, Melissa            27 SAMS-13                          35.67  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 UNAT                             57.70  
       28.13    57.70                                                      
  2 Russo, Claire             25 NCMS-13                          59.89  
       28.68    59.89                                                      
  2 Pollock, Julia            28 AMSA-13                          59.89  
       29.18    59.89                                                      
  4 Proud, Jessica            27 DAMA-13                        1:02.55  
       29.79  1:02.55                                                      
  5 Higgins, Nicole           25 NCMS-13                        1:03.49  
       30.15  1:03.49                                                      
  6 Long, Ashley              27 TGM-55                         1:08.13  
       32.01  1:08.13                                                      
  7 Hawley, Kate              28 RAMR-13                        1:11.53  
       33.83  1:11.53                                                      
  8 Koontz, Lani              26 SAMS-13                        1:12.02  
       34.84  1:12.02                                                      
  9 Vogel, Melissa            27 SAMS-13                        1:23.07  
       39.17  1:23.07                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 UNAT                           2:02.45  
       28.61    59.28  1:30.69  2:02.45                                    
  2 Kleber, Shaynah           26 NMAM-13                        2:17.90  
       32.47  1:07.39  1:43.10  2:17.90                                    
  3 Lawrence, Kari            27 MACM-13                        2:17.96  
       32.13  1:07.07  1:42.62  2:17.96                                    
  4 Long, Ashley              27 TGM-55                         2:29.63  
       33.93  1:10.31  1:49.35  2:29.63                                    
  5 Mendez, Katie             25 TGM-55                         2:37.12  
       35.71  1:14.00  1:55.02  2:37.12                                    
  6 Gangloff, Karen           26 MACM-13                        3:06.04  
       40.56  1:28.94  2:19.65  3:06.04                                    
  7 Vogel, Melissa            27 SAMS-13                        3:08.00  
       39.20  1:25.42  2:15.96  3:08.00                                    
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 UNAT                           5:32.38  
       30.65  1:03.52  1:37.13  2:10.86  2:44.72  3:18.64  3:52.37  4:26.13
     4:59.61  5:32.38                                                      
  2 Hawley, Kate              28 RAMR-13                        6:34.96  
       35.56  1:15.38  1:56.37  2:36.11  3:16.29  3:56.26  6:34.96         
  3 Long, Ashley              27 TGM-55                         6:58.73  
       37.66  1:17.76  1:59.40  2:41.66  3:24.26  4:07.11  4:50.11  5:33.38
     6:16.80  6:58.73                                                      
  4 Vogel, Melissa            27 SAMS-13                        8:57.91  
       41.87  1:31.53  2:28.29  3:27.13           5:22.37  6:18.97  8:08.04
     8:57.91                                                               
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hawley, Kate              28 RAMR-13                       13:37.66  
       36.10  1:19.27  2:00.11  2:41.50  3:23.09  4:04.09  4:45.37  5:27.33
     6:08.91  6:50.71  7:32.83  8:14.15  8:55.33  9:36.34 10:17.38 10:58.36
    11:39.33 12:19.42 12:59.66 13:37.66                                    
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 UNAT                             32.77  
  2 Proud, Jessica            27 DAMA-13                          33.62  
  3 Higgins, Nicole           25 NCMS-13                          34.24  
  4 Long, Ashley              27 TGM-55                           40.16  
  5 Koontz, Lani              26 SAMS-13                          40.65  
 -- Vogel, Melissa            27 SAMS-13                             DQ  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 UNAT                           1:09.62  
       33.72  1:09.62                                                      
  2 Higgins, Nicole           25 NCMS-13                        1:12.38  
       35.06  1:12.38                                                      
  3 Proud, Jessica            27 DAMA-13                        1:12.42  
       35.45  1:12.42                                                      
  4 Kleber, Shaynah           26 NMAM-13                        1:16.09  
       37.19  1:16.09                                                      
  5 Potochnik, Sarah          25 MACM-13                        1:19.26  
       37.50  1:19.26                                                      
  6 Mendez, Katie             25 TGM-55                         1:24.24  
       43.43  1:24.24                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 UNAT                           2:26.97  
       34.77  1:11.36  1:49.13  2:26.97                                    
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Kari            27 MACM-13                          34.96  
  2 Russo, Claire             25 NCMS-13                          35.44  
  3 Pollock, Julia            28 AMSA-13                          36.05  
  4 Hester, Heidi             28 UNAT                             37.91  
  5 Hawley, Kate              28 RAMR-13                          43.12  
  6 Mendez, Katie             25 TGM-55                           45.06  
  7 Vogel, Melissa            27 SAMS-13                          45.89  
  8 Koontz, Lani              26 SAMS-13                          51.03  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russo, Claire             25 NCMS-13                        1:17.87  
       37.05  1:17.87                                                      
  2 Lawrence, Kari            27 MACM-13                        1:18.19  
       37.05  1:18.19                                                      
  3 Hawley, Kate              28 RAMR-13                        1:33.01  
       44.22  1:33.01                                                      
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Kari            27 MACM-13                          29.49  
  2 Higgins, Nicole           25 NCMS-13                          30.87  
  3 Russo, Claire             25 NCMS-13                          31.21  
  4 Proud, Jessica            27 DAMA-13                          32.63  
  5 Koontz, Lani              26 SAMS-13                          41.18  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kleber, Shaynah           26 NMAM-13                        1:09.03  
       31.82  1:09.03                                                      
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russo, Claire             25 NCMS-13                        1:08.89  
       32.46  1:08.89                                                      
  2 Pollock, Julia            28 AMSA-13                        1:10.12  
       33.40  1:10.12                                                      
  3 Lawrence, Kari            27 MACM-13                        1:10.28  
       32.67  1:10.28                                                      
  4 Higgins, Nicole           25 NCMS-13                        1:13.05  
       32.15  1:13.05                                                      
  5 Proud, Jessica            27 DAMA-13                        1:13.57  
       33.96  1:13.57                                                      
  6 Potochnik, Sarah          25 MACM-13                        1:19.49  
       36.69  1:19.49                                                      
  7 Mendez, Katie             25 TGM-55                         1:22.48  
       37.94  1:22.48                                                      
  8 Hawley, Kate              28 RAMR-13                        1:24.70  
       40.16  1:24.70                                                      
  9 Koontz, Lani              26 SAMS-13                        1:42.57  
       45.32  1:42.57                                                      
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Kari            27 MACM-13                        2:28.64  
       31.16  1:09.34  1:52.98  2:28.64                                    
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uhl, Alicia               32 UNWI-13                          26.74  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caldas, Hannah            31 NCMS-13                          57.73  
       27.81    57.73                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uhl, Alicia               32 UNWI-13                        2:09.30  
       29.81  1:01.97  1:35.90  2:09.30                                    
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fritchie, Karen           31 DAMA-13                        5:46.65  
       32.95  1:07.81  1:42.73  2:17.77  2:52.96  3:28.60  4:03.72  4:39.08
     5:13.52  5:46.65                                                      
 
Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herrold, Catherine        31 DUKE-13                       22:44.94  
       38.63  1:19.67  2:00.68  2:41.83  3:23.14  4:04.29  4:45.98  5:28.07
     6:09.63  6:51.14  7:33.06  8:14.91  8:56.71  9:38.48 10:20.18 11:01.90
    11:43.40 12:25.41 13:07.46 13:49.37 14:30.91 15:12.40 15:53.97 16:35.36
    17:16.72 17:57.83 18:39.21 19:20.59 20:02.20 20:43.55 21:24.78 22:05.82
    22:44.94
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caldas, Hannah            31 NCMS-13                          33.57  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caldas, Hannah            31 NCMS-13                        1:13.90  
       34.49  1:13.90                                                      
  2 Fritchie, Karen           31 DAMA-13                        1:15.11  
       36.42  1:15.11                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fritchie, Karen           31 DAMA-13                        2:34.23  
       37.38  1:17.56  1:56.01  2:34.23                                    
  2 Caldas, Hannah            31 NCMS-13                        2:42.85  
       36.45  1:16.31  1:58.14  2:42.85                                    
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caldas, Hannah            31 NCMS-13                          28.91  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uhl, Alicia               32 UNWI-13                        1:08.55  
       32.08  1:08.55                                                      
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caldas, Hannah            31 NCMS-13                        1:06.56  
       31.03  1:06.56                                                      
  2 Uhl, Alicia               32 UNWI-13                        1:08.20  
       31.70  1:08.20                                                      
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fritchie, Karen           31 DAMA-13                        2:24.52  
       32.28  1:10.77  1:51.42  2:24.52                                    
 
Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fritchie, Karen           31 DAMA-13                        4:54.71  
       31.51  1:07.16  1:46.44  2:24.92  3:05.34  3:46.91  4:21.40  4:54.71
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braun, Erika              36 RAMR-13                          24.79  
  2 Holland, Amy              37 NMAM-13                          25.88  
  3 Williams, Heidi           39 DAMA-13                          28.22  
  4 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                          28.78  
  5 Mensh, Reedy              35 BAC-13                           33.86  
  6 Manassah, Susan           37 CSMC-13                          34.27  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braun, Erika              36 RAMR-13                          55.23  
       26.10    55.23                                                      
  2 Holland, Amy              37 NMAM-13                          56.83  
       27.27    56.83                                                      
  3 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                        1:07.21  
       32.33  1:07.21                                                      
  4 Mensh, Reedy              35 BAC-13                         1:16.44  
       36.45  1:16.44                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holland, Amy              37 NMAM-13                        2:07.07  
       29.16  1:00.74  1:33.75  2:07.07                                    
  2 Williams, Heidi           39 DAMA-13                        2:09.65  
       31.08  1:04.21  1:37.64  2:09.65                                    
  3 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                        2:24.62  
       32.46  1:08.11  1:46.09  2:24.62                                    
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA-13                        5:51.86  
       33.60  1:09.70  1:47.16  2:24.86  3:02.80  3:37.09  4:11.19  4:44.96
     5:18.96  5:51.86                                                      
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA-13                       11:59.45  
       33.45  1:10.61  1:47.97  2:25.51  3:03.37  3:41.02  4:18.65  4:56.17
     5:33.18  6:10.19  6:45.17  7:20.25  7:55.19  8:30.43  9:05.26  9:40.29
    10:15.77 10:51.01 11:25.63 11:59.45                                    
 
Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA-13                       19:53.06  
       34.15  1:10.12  1:47.17  2:24.76  3:02.16  3:40.02  4:17.49  4:55.07
     5:32.61  6:10.57  6:47.15  7:23.31  7:59.61  8:36.06  9:12.82  9:49.43
    10:26.13 11:02.50 11:38.13 12:14.19 12:49.27 13:24.62 14:00.37 14:35.80
    15:10.78 15:45.89 16:21.24 16:56.58 17:31.83 18:06.75 18:43.42 19:18.71
    19:53.06
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Tanya               37 NMAM-13                          29.08  
  2 Braun, Erika              36 RAMR-13                          29.50  
  3 Holland, Amy              37 NMAM-13                          31.19  
  4 Williams, Heidi           39 DAMA-13                          32.18  
  5 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                          37.03  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Tanya               37 NMAM-13                        1:02.21  
       29.94  1:02.21                                                      
  2 Williams, Heidi           39 DAMA-13                        1:10.64  
       34.70  1:10.64                                                      
  3 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                        1:18.70  
       38.41  1:18.70                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Tanya               37 NMAM-13                        2:16.81  
       32.94  1:08.07  1:42.53  2:16.81                                    
  2 Williams, Heidi           39 DAMA-13                        2:35.22  
       36.21  1:15.33  1:54.95  2:35.22                                    
  3 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                        3:00.56  
       42.38  1:27.43  2:14.12  3:00.56                                    
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Tanya               37 NMAM-13                          32.91  
  2 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                          37.96  
  3 Mensh, Reedy              35 BAC-13                           41.91  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                        1:28.41  
       42.25  1:28.41                                                      
  2 Mensh, Reedy              35 BAC-13                         1:29.27  
       42.14  1:29.27                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Tanya               37 NMAM-13                        2:36.21  
       35.05  1:14.66  1:55.00  2:36.21                                    
  2 Mensh, Reedy              35 BAC-13                         3:14.55  
       43.57  1:32.80  2:23.21  3:14.55                                    
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braun, Erika              36 RAMR-13                          27.91  
  2 Holland, Amy              37 NMAM-13                          28.99  
  3 Williams, Heidi           39 DAMA-13                          30.64  
  4 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                          34.71  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braun, Erika              36 RAMR-13                        1:02.60  
       28.61  1:02.60                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA-13                        2:40.47  
       36.52  1:17.39  2:00.67  2:40.47                                    
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braun, Erika              36 RAMR-13                        1:02.92  
       28.76  1:02.92                                                      
  2 Lane, Tanya               37 NMAM-13                        1:03.43  
       28.86  1:03.43                                                      
  3 Holland, Amy              37 NMAM-13                        1:06.54  
       30.93  1:06.54                                                      
  4 St Jean, Rebecca          38 CFYM-12                        1:15.50  
       36.39  1:15.50                                                      
  5 Mensh, Reedy              35 BAC-13                         1:25.72  
       40.56  1:25.72                                                      
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Tanya               37 NMAM-13                        2:18.76  
       29.79  1:04.27  1:44.59  2:18.76                                    
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alston, Anne              40 AMSA-13                          28.79  
  2 Bear, Shelley             41 SAMS-13                          30.86  
  3 Blanchar, Jill            44 CSMC-13                          31.58  
  4 Hamilton, April           41 CFYM-12                          32.01  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alston, Anne              40 AMSA-13                        1:01.40  
       29.80  1:01.40                                                      
  2 Gillman, Regina           43 MACM-13                        1:07.21  
       31.58  1:07.21                                                      
  3 Bear, Shelley             41 SAMS-13                        1:07.77  
       32.01  1:07.77                                                      
  4 Hamilton, April           41 CFYM-12                        1:13.75  
       35.01  1:13.75                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alston, Anne              40 AMSA-13                        2:12.39  
       30.08  1:02.77  1:37.19  2:12.39                                    
  2 Bear, Shelley             41 SAMS-13                        2:30.49  
              1:11.20  1:50.89  2:30.49                                    
  3 Blanchar, Jill            44 CSMC-13                        2:31.88  
       34.37  1:12.94  1:53.36  2:31.88                                    
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alston, Anne              40 AMSA-13                        5:51.87  
       31.27  1:05.54  1:40.34  2:16.10  2:52.18  3:28.29  4:04.29  4:40.74
     5:16.71  5:51.87                                                      
  2 Bear, Shelley             41 SAMS-13                        6:42.84  
                                2:38.46  3:19.58  4:00.74  4:41.78  5:22.68
     6:03.32  6:42.84                                                      
  3 Roberts, Connie           41 MACM-13                        7:08.13  
       37.83  1:20.95  2:05.11  2:48.99  3:32.72  4:16.39  4:59.39  5:43.19
     6:26.49  7:08.13                                                      
  4 Hamilton, April           41 CFYM-12                        7:35.89  
       37.52  1:22.37  2:09.15  2:55.92  3:43.15  4:30.20  5:17.82  6:05.14
     6:52.03  7:35.89                                                      
 
Women 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blanchar, Jill            44 CSMC-13                       23:44.46  
       35.74  1:15.21  1:57.04  2:39.28  3:22.26  4:05.97  4:49.38  5:33.10
     6:16.58  7:00.26  7:43.45  8:27.07  9:10.37  9:54.08 10:38.03 11:21.84
    12:05.67 12:49.12 13:33.06 14:16.64 15:00.23 15:43.75 16:27.72 17:11.72
    17:55.62 18:39.51 19:23.50 20:07.49 20:51.47 21:35.57 22:19.96 23:03.58
    23:44.46
  2 Roberts, Connie           41 MACM-13                       24:24.35  
       39.50  1:22.53  2:07.02  2:52.16  3:36.77  4:22.04  5:06.47  5:50.74
     6:34.63  7:18.76  8:02.04  8:45.74  9:29.83 10:13.65 10:57.82 11:41.95
    12:26.21 13:11.18 13:55.78 14:40.69 15:25.69 16:10.76 16:55.63 17:40.18
    18:25.01 19:09.71 19:54.96 20:40.01 21:24.71 22:09.56 22:54.38 23:39.25
    24:24.35
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alston, Anne              40 AMSA-13                          34.73  
  2 Bear, Shelley             41 SAMS-13                          38.36  
  3 Hamilton, April           41 CFYM-12                          40.24  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blanchar, Jill            44 CSMC-13                        1:23.31  
       39.53  1:23.31                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bear, Shelley             41 SAMS-13                          38.89  
  2 Blanchar, Jill            44 CSMC-13                          42.46  
  3 Hamilton, April           41 CFYM-12                          43.61  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gillman, Regina           43 MACM-13                        1:20.38  
       37.96  1:20.38                                                      
  2 Hamilton, April           41 CFYM-12                        1:39.89  
       46.73  1:39.89                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gillman, Regina           43 MACM-13                        2:50.89  
       38.21  1:20.39  2:04.38  2:50.89                                    
  2 Hamilton, April           41 CFYM-12                        3:30.30  
       47.04  1:40.27  2:37.41  3:30.30                                    
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bear, Shelley             41 SAMS-13                          34.42  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gillman, Regina           43 MACM-13                        1:12.61  
       33.39  1:12.61                                                      
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gillman, Regina           43 MACM-13                        1:13.36  
       34.53  1:13.36                                                      
  2 Alston, Anne              40 AMSA-13                        1:16.50  
       35.72  1:16.50                                                      
  3 Bear, Shelley             41 SAMS-13                        1:17.11  
       36.28  1:17.11                                                      
  4 Hamilton, April           41 CFYM-12                        1:27.35  
       41.33  1:27.35                                                      
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gillman, Regina           43 MACM-13                        2:40.41  
       35.47  1:16.06  2:01.46  2:40.41                                    
  2 Bear, Shelley             41 SAMS-13                        2:46.42  
       36.16  1:19.74  2:06.61  2:46.42                                    
  3 Roberts, Connie           41 MACM-13                        3:03.60  
       42.37  1:31.69  2:24.31  3:03.60                                    
  4 Hamilton, April           41 CFYM-12                        3:08.78  
       40.60  1:30.97  2:27.92  3:08.78                                    
 
Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Connie           41 MACM-13                        6:30.51  
       45.99  1:37.25  2:28.95  3:19.84  4:12.11  5:04.73  5:48.10  6:30.51
  2 Hamilton, April           41 CFYM-12                        6:48.35  
       41.78  1:34.76  2:29.85  3:22.73  4:19.48  5:17.47  6:04.56  6:48.35
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                          29.85  
  2 Roeth, Cynthia            47 MACM-13                          33.89  
  3 Gilchrist, Eleanor        48 MTMS-15                          46.69  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                        1:02.24  
       30.02  1:02.24                                                      
  2 Roeth, Cynthia            47 MACM-13                        1:16.83  
       36.40  1:16.83                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                        2:19.08  
       31.94  1:07.24  1:43.18  2:19.08                                    
  2 Fisher, Barbie            49 NCMS-13                        2:34.30  
       36.66  1:15.99  1:55.39  2:34.30                                    
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                        6:14.13  
       34.30  1:12.94  1:51.75  2:30.17  3:08.75  3:46.48  4:24.02  5:01.29
     5:38.29  6:14.13                                                      
  2 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                         8:08.39  
       46.00  1:35.22  2:25.73  3:15.40  4:04.80  4:54.06  5:43.12  6:32.51
     7:21.43  8:08.39                                                      
  3 Roeth, Cynthia            47 MACM-13                        8:09.27  
       40.80  1:27.39  2:16.50  3:05.81  3:56.85  4:46.99  5:38.77  6:30.04
     7:21.12  8:09.27                                                      
 
Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                       12:47.75  
       34.35  1:12.36  1:51.79  2:31.07  3:10.67  3:49.87  4:28.83  5:08.02
     5:47.15  6:26.21  7:05.05  7:43.64  8:22.11  9:00.58  9:38.81 10:17.43
    10:55.10 11:32.99 12:11.22 12:47.75                                    
 
Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mortensen, Carol          49 UNAT                          21:26.18  
       34.18  1:10.67  1:48.51  2:27.43  3:06.43  3:45.82  4:25.12  5:04.61
     5:44.31  6:23.72  7:02.82  7:42.23  8:21.79  9:01.08  9:40.63 10:20.12
    10:59.65 11:39.13 12:18.51 12:57.69 13:37.01 14:15.82 14:55.25 15:34.56
    16:13.68 16:53.18 17:32.64 18:11.87 18:51.29 19:30.56 20:09.76 20:48.90
    21:26.18
  2 Montgomery, Victoria      48 MACM-13                       23:57.80  
       38.91  1:21.89  2:05.65  2:49.70  3:33.78  4:18.31  5:02.87  5:47.66
     6:32.40  7:16.81  8:00.65  8:44.00  9:27.56 10:11.39 10:55.76 11:39.83
    12:23.84 13:07.67 13:51.13 14:34.49 15:17.86 16:01.00 16:44.07 17:27.28
    18:10.63 18:54.35 19:37.92 20:21.85 21:05.65 21:49.09 22:32.25 23:15.35
    23:57.80
  3 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                        27:45.62  
       44.61  1:33.49  2:22.42  3:11.73  4:01.86  4:52.04  5:42.16  6:32.83
     7:22.48  8:13.06  9:04.10  9:55.05 10:44.84 11:35.07 12:26.14 13:16.73
    14:07.73 14:58.52 15:49.40 16:39.85 17:30.06 18:20.80 19:11.37 20:02.18
    20:53.22 21:44.21 22:36.00 23:27.56 24:18.78 25:10.85 26:02.77 26:54.41
    27:45.62
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                           45.43  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Marie             46 Unat-13                        1:22.36  
       39.29  1:22.36                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                         3:28.31  
       49.09  1:41.98  2:35.96  3:28.31                                    
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              46 AMSA-13                          36.83  
  2 Whalen, Marie             46 Unat-13                          40.95  
  3 Roeth, Cynthia            47 MACM-13                          43.92  
  4 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                           46.63  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roeth, Cynthia            47 MACM-13                        1:35.09  
       45.36  1:35.09                                                      
  2 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                         1:41.49  
       48.32  1:41.49                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Marie             46 Unat-13                        3:26.80  
       43.74  1:33.75  2:29.95  3:26.80                                    
  2 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                         3:30.78  
       49.41  1:42.81  2:37.38  3:30.78                                    
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Barbie            49 NCMS-13                          35.20  
  2 Roeth, Cynthia            47 MACM-13                          40.77  
  3 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                           44.07  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Barbie            49 NCMS-13                        1:17.50  
       35.21  1:17.50                                                      
  2 Whalen, Marie             46 Unat-13                        1:32.35  
       40.86  1:32.35                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                        2:46.98  
       37.67  1:20.64  2:04.01  2:46.98                                    
  2 Fisher, Barbie            49 NCMS-13                        2:57.92  
       38.03  1:22.04  2:09.19  2:57.92                                    
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whalen, Marie             46 Unat-13                        1:19.99  
       38.04  1:19.99                                                      
  2 Roeth, Cynthia            47 MACM-13                        1:30.81  
       43.03  1:30.81                                                      
  3 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                         1:37.81  
       48.64  1:37.81                                                      
 -- Gilchrist, Eleanor        48 MTMS-15                             DQ  
       46.65       DQ                                                      
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                        2:40.77  
       34.72  1:16.68  2:04.83  2:40.77                                    
 
Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dore, Mary                45 MACM-13                        5:48.24  
       36.84  1:19.17  2:05.78  2:50.95  3:42.07  4:31.99  5:10.77  5:48.24
  2 Fahnline, Kathryn         45 TGM-55                         7:12.61  
       48.83  1:45.68  2:42.52  3:39.22  4:35.34  5:30.74  6:22.84  7:12.61
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Martita            50 CFYM-12                          28.98  
  2 Hardison, Kathleen        50 BAC-13                           34.49  
  3 Castro, Paige             52 CSM-13                           35.38  
  4 Ruebel, Deb               52 BAC-13                           36.31  
  5 Richardson, Anita         53 Ncms                             44.87  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Martita            50 CFYM-12                        1:06.03  
       31.82  1:06.03                                                      
  2 Hardison, Kathleen        50 BAC-13                         1:13.66  
       35.92  1:13.66                                                      
  3 Goggin, Eimear            51 Unat-13                        1:16.09  
       37.39  1:16.09                                                      
  4 Ruebel, Deb               52 BAC-13                         1:24.87  
       40.35  1:24.87                                                      
  5 Williamson, Cile          53 TGM-55                         1:38.11  
       45.85  1:38.11                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Alison             54 Ncms                           2:59.94  
       39.84  1:25.87  2:13.49  2:59.94                                    
  2 Richardson, Anita         53 Ncms                           3:45.80  
       49.80  1:45.54  2:45.70  3:45.80                                    
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Alison             54 Ncms                           8:19.20  
       45.37  1:35.10  2:26.03  3:17.04  4:07.88  4:58.30  5:48.80  6:39.99
     7:29.42  8:19.20                                                      
  2 Williamson, Cile          53 TGM-55                         9:14.64  
       45.98  1:40.13  2:37.22  3:33.85  4:31.69  5:28.49  6:25.02  7:22.81
     8:20.40  9:14.64                                                      
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Alison             54 Ncms                          16:41.12  
       45.32  1:34.24  2:23.86  3:14.24  4:04.73  4:55.08  5:45.43  6:35.73
     7:26.18  8:16.42  9:06.87  9:57.05 10:47.39 11:37.89 12:28.64 13:19.66
    14:10.45 15:02.01 15:52.29 16:41.12                                    
  2 Norris, Melonie           53 MACM-13                       17:03.24  
       41.31  1:29.50  2:19.97  3:12.09  4:04.79  4:57.72  5:50.88  6:44.80
     7:37.13  8:30.01  9:21.55 10:12.02 11:03.31 11:53.98 12:45.33 13:36.53
             14:28.12 15:19.60 17:03.24                                    
 
Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duffy, Lisa               50 RAMR-13                       29:22.45  
       49.55  1:41.20  2:33.18  3:25.81  4:19.18  5:12.59  6:06.64  6:59.38
     7:52.22  8:45.19  9:38.33 10:32.20 11:25.61 12:18.98 13:12.57 14:06.25
    14:59.92 15:53.87 16:48.14 17:42.18 18:35.76 19:29.19 20:23.16 21:16.98
    22:11.07 23:05.10 23:59.07 24:53.01 25:46.98 26:41.13 27:35.26 28:29.49
    29:22.45
  2 Sanders, Ann              51 CSMC-13                       29:50.51  
       44.27  1:35.65  2:29.25  3:23.86  4:18.57  5:12.66  6:07.04  7:01.99
     7:56.54  8:52.04  9:47.28 10:43.19 11:38.08 12:31.98 13:27.57 14:21.81
    15:16.35 16:11.16 17:07.09 18:00.94 18:56.90 19:52.26 20:45.22 21:39.58
    22:36.00 23:30.82 24:26.56 25:21.50 26:19.93 27:11.23 28:05.35 29:00.66
    29:50.51
  3 Airheart, Susan           50 MACM-13                       30:03.39  
       45.11  1:35.53  2:26.73  3:19.45  4:13.72  5:08.06  6:03.40  6:58.27
     7:53.24  8:47.81  9:42.02 10:37.42 11:32.74 12:29.57 13:24.32 14:19.76
    15:15.06 16:12.00 17:05.98 18:02.66 18:58.24 19:54.61 20:50.81 21:46.42
    22:42.56 23:39.88 24:34.45 25:29.93 26:25.51 27:21.61 28:15.44 29:11.61
    30:03.39
  4 Moseley, Kim              50 CSMC-13                       30:36.22  
       46.85  1:40.35  2:36.53  3:32.43  4:29.16  5:25.40  6:21.98  7:18.46
     8:14.30  9:11.30 10:07.38 11:02.97 11:58.47 12:53.87 13:49.15 14:45.32
    15:40.63 16:36.18 17:32.20 18:27.84 19:23.77 20:19.27 21:15.93 22:13.65
    23:10.24 24:05.06 25:01.57 25:59.88 26:56.28 27:52.04 28:46.75 29:43.14
    30:36.22
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Martita            50 CFYM-12                          36.44  
  2 Hardison, Kathleen        50 BAC-13                           40.99  
  3 Ruebel, Deb               52 BAC-13                           46.33  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goggin, Eimear            51 Unat-13                        1:24.91  
       41.67  1:24.91                                                      
  2 Adams, Martita            50 CFYM-12                        1:25.54  
       40.92  1:25.54                                                      
  3 Richardson, Anita         53 Ncms                           1:44.45  
  4 Smith, Alison             54 Ncms                           1:56.58  
       56.49  1:56.58                                                      
  5 Williamson, Cile          53 TGM-55                         2:02.54  
       59.06  2:02.54                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Martita            50 CFYM-12                        3:06.50  
       43.46  1:29.66  2:19.57  3:06.50                                    
  2 Smith, Alison             54 Ncms                           4:00.56  
       59.51  2:01.62  3:02.69  4:00.56                                    
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Martita            50 CFYM-12                          43.17  
  2 Hardison, Kathleen        50 BAC-13                           43.81  
  3 Airheart, Susan           50 MACM-13                          46.23  
  4 Castro, Paige             52 CSM-13                           46.62  
  5 Williamson, Cile          53 TGM-55                           50.14  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hardison, Kathleen        50 BAC-13                         1:37.30  
       46.29  1:37.30                                                      
  2 Williamson, Cile          53 TGM-55                         2:00.28  
       56.86  2:00.28                                                      
  3 Smith, Alison             54 Ncms                           2:02.73  
     1:00.03  2:02.73                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Alison             54 Ncms                           4:18.75  
     1:00.69  2:06.71  3:13.69  4:18.75                                    
  2 Williamson, Cile          53 TGM-55                         4:20.72  
       57.35  2:04.81  3:14.15  4:20.72                                    
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Martita            50 CFYM-12                          33.94  
  2 Ruebel, Deb               52 BAC-13                           44.53  
  3 Williamson, Cile          53 TGM-55                         1:00.62  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Martita            50 CFYM-12                        1:18.45  
       35.76  1:18.45                                                      
  2 Goggin, Eimear            51 Unat-13                        1:24.88  
       39.24  1:24.88                                                      
  3 Ruebel, Deb               52 BAC-13                         1:38.14  
       45.03  1:38.14                                                      
  4 Williamson, Cile          53 TGM-55                         1:53.85  
       57.98  1:53.85                                                      
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goggin, Eimear            51 Unat-13                        3:03.45  
       39.57  1:26.37  2:21.34  3:03.45                                    
  2 Smith, Alison             54 Ncms                           3:40.22  
       50.03  1:50.77  2:55.50  3:40.22                                    
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Peg                56 MACM-13                        1:12.78  
       34.36  1:12.78                                                      
  2 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                        1:26.29  
       42.56  1:26.29                                                      
  3 Parsons, Donna            58 NCMS-13                        1:32.23  
       43.80  1:32.23                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                        3:09.61  
       43.30  1:31.12  2:21.54  3:09.61                                    
  2 Parsons, Donna            58 NCMS-13                        3:20.47  
       43.75  1:34.36  2:27.39  3:20.47                                    
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia (Jennie   56 AMSA-13                        7:20.92  
       40.52  1:24.98  2:10.65  2:56.13  3:40.69  4:25.24  5:09.55  5:54.32
     6:38.57  7:20.92                                                      
  2 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                        8:42.79  
       46.66  1:37.19  2:29.01  3:21.37  4:15.06  5:08.59  6:03.27  6:57.51
     7:51.28  8:42.79                                                      
  3 Parsons, Donna            58 NCMS-13                        8:59.05  
       44.98  1:37.95  2:33.58  3:28.23  4:24.27  5:19.81  6:15.63  7:11.99
     8:07.32  8:59.05                                                      
 
Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                       16:51.51  
       45.13  1:32.70  2:22.11  3:12.35  4:02.61  4:52.42  5:44.27  6:35.01
     7:25.63  8:18.01  9:07.64  9:57.59 10:48.50 11:39.37 12:30.50 13:23.87
    14:15.06 15:07.61 15:59.97 16:51.51                                    
 
Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                       27:34.88  
       44.90  1:32.22  2:20.80  3:10.15  3:59.34  4:48.71  5:39.06  6:28.91
     7:19.17  8:09.42  9:00.85  9:50.69 10:40.37 11:31.10 12:20.93 13:11.23
    14:01.77 14:51.44 15:42.10 16:33.23 17:24.99 18:15.80 19:06.14 19:56.23
    20:48.07 21:39.67 22:30.46 23:20.39 24:12.53 25:02.92 25:53.63 26:44.47
    27:34.88
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia (Jennie   56 AMSA-13                          40.48  
  2 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                          53.48  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia (Jennie   56 AMSA-13                        1:24.75  
       41.27  1:24.75                                                      
  2 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                        1:51.69  
       54.34  1:51.69                                                      
  3 Parsons, Donna            58 NCMS-13                        1:55.24  
       55.91  1:55.24                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia (Jennie   56 AMSA-13                        3:04.15  
       43.11  1:29.60  2:16.49  3:04.15                                    
  2 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                        3:56.23  
       56.51  1:55.53  2:56.58  3:56.23                                    
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                        1:51.84  
       55.00  1:51.84                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Starnes, Rebecca          55 MACM-13                        3:53.07  
       53.89  1:52.33  2:52.53  3:53.07                                    
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Peg                56 MACM-13                          35.05  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Cheryl        56 CSMC-13                        1:19.43  
       36.78  1:19.43                                                      
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia (Jennie   56 AMSA-13                        1:27.97  
       40.90  1:27.97                                                      
  2 Parsons, Donna            58 NCMS-13                        1:53.04  
       53.32  1:53.04                                                      
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia (Jennie   56 AMSA-13                        3:14.41  
       45.02  1:31.79  2:30.21  3:14.41                                    
 
Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Cheryl        56 CSMC-13                        6:12.11  
       39.05  1:26.64  2:16.11  3:05.39  3:59.18  4:53.74  5:34.09  6:12.11
  2 Rogers, Eugenia (Jennie   56 AMSA-13                        6:52.74  
       47.64  1:46.16  2:36.25  3:25.06  4:23.29  5:22.46  6:08.86  6:52.74
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                             31.74  
  2 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                           34.16  
  3 Klotz, Camille            63 TRYM-13                          51.77  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                           1:10.86  
       34.89  1:10.86                                                      
  2 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                         1:17.17  
       36.88  1:17.17                                                      
  3 Klotz, Camille            63 TRYM-13                        2:31.11  
       58.61  2:31.11                                                      
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                           2:32.97  
       35.39  1:14.74  1:54.49  2:32.97                                    
  2 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                         3:00.15  
       39.36  1:24.86  2:12.95  3:00.15                                    
  3 Klotz, Camille            63 TRYM-13                        4:31.36  
       58.21  2:10.92  3:23.58  4:31.36                                    
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                           6:35.07  
       35.73  1:15.44  1:55.53  2:36.13  3:16.63  3:57.03  4:37.57  5:18.12
     5:58.21  6:35.07                                                      
  2 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                         7:47.90  
       40.35  1:26.38  2:13.83  3:02.17  3:49.74  4:36.97  5:25.17  6:12.90
     7:01.43  7:47.90                                                      
  3 Van Meeteren, Greta       62 TRYM-13                        8:10.75  
       45.46  1:34.71  2:25.05  3:15.27  4:05.50  4:54.29  5:43.27  6:33.00
     7:22.16  8:10.75                                                      
  4 Klotz, Camille            63 TRYM-13                       12:28.25  
     1:05.42  2:24.65  3:40.86  4:55.40  6:11.51  7:25.37  8:42.01 10:00.17
    11:16.53 12:28.25                                                      
 
Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Greta       62 TRYM-13                       16:31.76  
       45.78  1:36.48  2:27.33  3:18.02  4:08.61  4:59.17  5:49.61  6:39.73
     7:29.37  8:18.94  9:08.04  9:58.15 10:47.95 11:37.57 12:26.26 13:16.12
    14:05.56 14:54.41 15:43.52 16:31.76                                    
 
Women 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                          22:36.59  
       36.83  1:16.85  1:57.86  2:39.20  3:20.50  4:02.11  4:43.33  5:24.78
     6:06.14  6:47.59  7:29.34  8:11.12  8:52.25  9:33.74 10:15.23 10:56.71
    11:38.09 12:19.27 13:00.72 13:42.17 14:23.39 15:04.56 15:45.93 16:27.42
    17:08.83 17:50.01 18:31.17 19:12.19 19:53.38 20:34.13 21:15.06 21:56.01
    22:36.59
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                             38.27  
  2 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                           41.71  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                           1:21.32  
       40.38  1:21.32                                                      
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                           2:57.55  
       42.67  1:27.62  2:14.14  2:57.55                                    
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                           43.10  
  2 Van Meeteren, Greta       62 TRYM-13                          46.69  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Greta       62 TRYM-13                        1:43.80  
       49.72  1:43.80                                                      
 
Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Greta       62 TRYM-13                        3:49.20  
       51.97  1:50.52  2:49.37  3:49.20                                    
 
Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                           43.42  
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Marcia             60 VMST                           1:27.48  
       41.53  1:27.48                                                      
  2 Wingerter, Pamela         64 TGM-55                         1:31.36  
       44.49  1:31.36                                                      
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Mary Anna          65 DAMA-13                        1:38.47  
       46.73  1:38.47                                                      
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Mary Anna          65 DAMA-13                        3:35.52  
       49.01  1:43.87  2:41.59  3:35.52                                    
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Mary Anna          65 DAMA-13                        9:19.47  
       49.16  1:44.19  2:42.54  3:39.90  4:37.33  5:34.92  6:32.21  7:28.90
     8:26.67  9:19.47                                                      
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Mary Anna          65 DAMA-13                        1:50.69  
       52.08  1:50.69                                                      
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Mary Anna          65 DAMA-13                        1:54.70  
       52.51  1:54.70                                                      
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Mary Katherine      72 CSMC-13                          50.80  
 
Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Mary Katherine      72 CSMC-13                        2:01.08  
       58.66  2:01.08                                                      
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Mary Katherine      72 CSMC-13                        1:06.17  
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derr, Carolyn             80 CSM-13                           52.46  
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derr, Carolyn             80 CSM-13                         2:04.49  
       59.01  2:04.49                                                      
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derr, Carolyn             80 CSM-13                         1:07.54  
 
Women 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Derr, Carolyn             80 CSM-13                         1:22.36  
 
Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willard, Juanita          88 TRYM-13                        1:18.73  
 
Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willard, Juanita          88 TRYM-13                        3:14.25  
     1:39.97  3:14.25                                                      
 
Women 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willard, Juanita          88 TRYM-13                        7:20.54  
     1:40.23  3:38.47  5:37.57  7:20.54                                    
 
Women 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willard, Juanita          88 TRYM-13                       19:05.58  
     1:40.68  3:37.74  5:32.92  7:23.64  9:12.97 11:16.90 13:24.67 15:25.73
    17:22.75 19:05.58                                                      
 
Women 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willard, Juanita          88 TRYM-13                        2:13.16  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brian              22 UNAT                             23.02  
  2 Thompson, Jeff            24 NCMS-13                          23.72  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brian              22 UNAT                             51.72  
       24.39    51.72                                                      
  2 Thompson, Jeff            24 NCMS-13                          54.28  
       25.46    54.28                                                      
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wisthoff, Matthew         23 UNWI-13                        1:55.90  
       27.22    56.73  1:26.38  1:55.90                                    
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wisthoff, Matthew         23 UNWI-13                        5:08.72  
       27.57    57.98  1:28.80  2:00.14  2:31.80  3:03.34  3:34.87  4:06.85
     4:38.30  5:08.72                                                      
 
Men 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wisthoff, Matthew         23 UNWI-13                       17:55.52  
       28.52    59.91  1:31.61  2:03.76  2:36.23  3:08.74  3:41.42  4:13.79
     4:46.37  5:18.69  5:50.83  6:23.63  6:56.56  7:29.54  8:02.25  8:35.14
     9:08.31  9:41.36 10:14.55 10:47.65 11:20.36 11:53.74 12:27.04 13:00.35
    13:33.55 14:06.50 14:39.71 15:13.09 15:46.00 16:18.95 16:51.68 17:24.25
    17:55.52
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brian              22 UNAT                             27.05  
  2 Thompson, Jeff            24 NCMS-13                          29.42  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Jeff            24 NCMS-13                          32.44  
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brian              22 UNAT                             24.11  
  2 Thompson, Jeff            24 NCMS-13                          27.07  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brian              22 UNAT                             54.99  
       25.63    54.99                                                      
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Brian              22 UNAT                             59.36  
       26.55    59.36                                                      
 
Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wisthoff, Matthew         23 UNWI-13                        2:08.46  
       26.71    58.95  1:38.26  2:08.46                                    
 
Men 18-24 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wisthoff, Matthew         23 UNWI-13                        4:35.29  
       28.74  1:01.46  1:37.22  2:10.91  2:52.25  3:33.67  4:05.57  4:35.29
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Jacob            27 MACM-13                          22.93  
  2 Miller, Christopher       27 DAMA-13                          23.09  
  3 Gentile, Anthony          25 NCMS-13                          23.23  
  4 Black, Kevin              25 NCMS-13                          23.30  
  4 Faro, Aaron               27 SAMS-13                          23.30  
  6 Bowker, Chris             25 BAC-13                           23.53  
  7 Shuford, Adam             27 HARY-13                          24.08  
  8 Houck, Andrew             28 YRAT-13                          24.70  
  9 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                          25.54  
 10 Susong, Matt              27 SAMS-13                          27.30  
 11 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                          29.69  
 12 Shue, Billy               25 CSMC-13                          35.32  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Jacob            27 MACM-13                          50.41  
       24.08    50.41                                                      
  2 Bowker, Chris             25 BAC-13                           52.11  
       25.06    52.11                                                      
  3 Faro, Aaron               27 SAMS-13                          52.31  
       24.79    52.31                                                      
  4 Miller, Christopher       27 DAMA-13                          52.63  
       24.79    52.63                                                      
  5 Mikrut, Joel              26 MACM-13                          54.04  
       25.62    54.04                                                      
  6 Houck, Andrew             28 YRAT-13                          55.39  
       26.59    55.39                                                      
  7 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                          57.70  
       27.48    57.70                                                      
  8 Susong, Matt              27 SAMS-13                        1:03.38  
       30.86  1:03.38                                                      
  9 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                        1:08.18  
       33.37  1:08.18                                                      
 10 Shue, Billy               25 CSMC-13                        1:16.41  
       36.40  1:16.41                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Faro, Aaron               27 SAMS-13                        2:00.42  
       27.53    58.49  1:29.78  2:00.42                                    
  2 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                        2:14.95  
       31.91  1:07.57  1:42.64  2:14.95                                    
  3 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                        2:41.57  
       35.54  1:15.52  2:41.57                                             
  4 Shue, Billy               25 CSMC-13                        2:57.41  
       39.41  1:25.35  2:12.87  2:57.41                                    
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Faro, Aaron               27 SAMS-13                        5:45.86  
       30.14  1:03.88  1:38.66  2:14.41  2:50.25  3:26.06  4:01.53  4:36.89
     5:12.36  5:45.86                                                      
  2 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                        6:20.99  
       33.67  1:10.22  1:47.40  2:25.45  3:04.78  3:45.52  4:26.00  5:06.76
     5:45.55  6:20.99                                                      
  3 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                        7:39.80  
       37.59           2:05.67  2:52.55  3:40.63  4:29.25  5:18.23  6:07.87
     6:54.14  7:39.80                                                      
  4 Shue, Billy               25 CSMC-13                        7:59.03  
       38.01  1:23.36  2:11.88  3:01.43  3:51.29  4:41.29  5:31.85  6:22.00
     7:11.69  7:59.03                                                      
 
Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bowker, Chris             25 BAC-13                        10:57.53  
       29.09  1:00.48  1:32.11  2:04.05  2:36.48  3:08.87  3:41.98  4:15.05
     4:48.27  5:21.85  5:54.91  6:27.94  7:00.58  7:34.66  8:08.60  8:42.44
     9:16.49  9:50.33 10:23.86 10:57.53                                    
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Christopher       27 DAMA-13                          26.75  
  2 Black, Douglas            25 NCMS-13                          27.27  
  3 Gentile, Anthony          25 NCMS-13                          27.40  
  4 Houck, Andrew             28 YRAT-13                          28.59  
  5 Black, Kevin              25 NCMS-13                          29.09  
  6 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                          32.40  
  7 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                          37.40  
  8 Shue, Billy               25 CSMC-13                          43.20  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Christopher       27 DAMA-13                        1:00.62  
       29.16  1:00.62                                                      
  2 Faro, Aaron               27 SAMS-13                        1:06.65  
       32.45  1:06.65                                                      
  3 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                        1:13.28  
       36.38  1:13.28                                                      
  4 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                        1:23.16  
       39.42  1:23.16                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                        2:54.58  
       41.40  1:25.53  2:11.28  2:54.58                                    
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Sean               27 GAJA-45                          27.27  
  2 Squires, Jacob            27 MACM-13                          30.06  
  3 Black, Kevin              25 NCMS-13                          30.20  
  4 Black, Douglas            25 NCMS-13                          30.39  
  5 Faro, Aaron               27 SAMS-13                          30.76  
  6 Houck, Andrew             28 YRAT-13                          32.36  
  7 Shuford, Adam             27 HARY-13                          33.56  
  8 Susong, Matt              27 SAMS-13                          33.75  
  9 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                          35.79  
 10 Shue, Billy               25 CSMC-13                          42.48  
 11 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                          43.17  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Sean               27 GAJA-45                          59.32  
       27.23    59.32                                                      
  2 Squires, Jacob            27 MACM-13                        1:06.21  
       31.88  1:06.21                                                      
  3 Black, Kevin              25 NCMS-13                        1:07.67  
       31.47  1:07.67                                                      
  4 Faro, Aaron               27 SAMS-13                        1:10.08  
       32.99  1:10.08                                                      
  5 Mikrut, Joel              26 MACM-13                        1:10.36  
       33.72  1:10.36                                                      
  6 Susong, Matt              27 SAMS-13                        1:18.05  
       36.33  1:18.05                                                      
  7 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                        1:20.57  
       36.94  1:20.57                                                      
  8 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                        1:32.98  
       44.41  1:32.98                                                      
  9 Shue, Billy               25 CSMC-13                        1:34.20  
       43.71  1:34.20                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Sean               27 GAJA-45                        2:15.25  
       28.38  1:02.86  1:38.96  2:15.25                                    
  2 Susong, Matt              27 SAMS-13                        2:50.75  
       36.06  1:18.61  2:03.84  2:50.75                                    
  3 Shue, Billy               25 CSMC-13                        3:31.94  
       45.46  1:38.96  2:35.51  3:31.94                                    
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Christopher       27 DAMA-13                          23.94  
  2 Squires, Jacob            27 MACM-13                          24.61  
  3 Joyce, Sean               27 GAJA-45                          24.77  
  4 Gentile, Anthony          25 NCMS-13                          25.24  
  5 Bowker, Chris             25 BAC-13                           25.47  
  6 Black, Kevin              25 NCMS-13                          26.20  
  7 Houck, Andrew             28 YRAT-13                          26.49  
  8 Faro, Aaron               27 SAMS-13                          27.43  
  9 Mikrut, Joel              26 MACM-13                          29.05  
 10 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                          37.90  
 11 Shue, Billy               25 CSMC-13                          53.71  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Christopher       27 DAMA-13                          55.78  
       25.90    55.78                                                      
  2 Bowker, Chris             25 BAC-13                           56.57  
       26.46    56.57                                                      
  3 Gentile, Anthony          25 NCMS-13                          57.33  
       25.93    57.33                                                      
  4 Squires, Jacob            27 MACM-13                          57.99  
       27.14    57.99                                                      
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Sean               27 GAJA-45                          55.88  
       26.36    55.88                                                      
  2 Miller, Christopher       27 DAMA-13                          59.24  
       26.92    59.24                                                      
  3 Bowker, Chris             25 BAC-13                           59.45  
       26.17    59.45                                                      
  4 Squires, Jacob            27 MACM-13                        1:00.38  
       28.46  1:00.38                                                      
  5 Faro, Aaron               27 SAMS-13                        1:02.51  
       29.04  1:02.51                                                      
  6 Houck, Andrew             28 YRAT-13                        1:02.64  
       28.67  1:02.64                                                      
  7 Mikrut, Joel              26 MACM-13                        1:03.83  
       30.44  1:03.83                                                      
  8 Shuford, Adam             27 HARY-13                        1:05.59  
       31.02  1:05.59                                                      
  9 Caruth, Joseph            27 DAMA-13                        1:10.55  
       33.13  1:10.55                                                      
 10 Susong, Matt              27 SAMS-13                        1:12.52  
       34.85  1:12.52                                                      
 11 Eudailey, Joshua          26 DAMA-13                        1:20.41  
       39.73  1:20.41                                                      
 12 Shue, Billy               25 CSMC-13                        1:37.48  
       49.43  1:37.48                                                      
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bowker, Chris             25 BAC-13                         2:10.23  
       26.53  1:00.18  1:40.26  2:10.23                                    
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          23.06  
  2 Carmine, Jay              31 UNWI-13                          23.88  
  3 Ferris, Michael           31 MACM-13                          24.59  
  4 Parr, Derek               34 DAMA-13                          25.13  
  5 Vierling, Eric            30 UNWI-13                          25.91  
  6 Dunn, Chris               33 BAC-13                           26.37  
  7 Su, Billy                 34 RAMR-13                          26.45  
  8 Midgett, Todd             31 UNWI-13                          27.09  
  9 Mask, Jason               33 DAMA-13                          27.43  
 10 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                          29.25  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          50.05  
       24.36    50.05                                                      
  2 Carmine, Jay              31 UNWI-13                          53.05  
       25.21    53.05                                                      
  3 Parr, Derek               34 DAMA-13                          56.09  
       26.35    56.09                                                      
  4 Green, Marcus             33 NCMS-13                          56.77  
       27.12    56.77                                                      
  5 Midgett, Todd             31 UNWI-13                          59.75  
       28.46    59.75                                                      
  6 Vierling, Eric            30 UNWI-13                        1:00.44  
       29.16  1:00.44                                                      
  7 Mask, Jason               33 DAMA-13                        1:02.50  
  8 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                        1:07.48  
       31.97  1:07.48                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bathazi, Istvan           30 MACM-13                        1:45.23  
       25.46    52.45  1:18.95  1:45.23                                    
  2 Ferris, Michael           31 MACM-13                        2:00.85  
       28.30    59.28  1:30.55  2:00.85                                    
  3 Parr, Derek               34 DAMA-13                        2:08.00  
       29.15  1:02.40  1:36.22  2:08.00                                    
  4 Midgett, Todd             31 UNWI-13                        2:13.98  
       29.93           1:39.52  2:13.98                                    
  5 Green, Marcus             33 NCMS-13                        2:14.78  
       30.47  1:04.33  1:39.69  2:14.78                                    
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Marcus             33 NCMS-13                        6:23.81  
       33.42  1:10.81  1:49.36  2:27.80  3:06.63  3:45.66  4:25.25  5:05.26
     5:45.68  6:23.81                                                      
 
Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Millican, Jacob           31 UNAT                          12:33.92  
       32.26  1:09.28  1:47.12  2:25.58  3:03.90  3:42.35  4:21.17  4:58.99
     5:37.24  6:15.78  6:53.83  7:31.60  8:10.02  8:48.98  9:27.75 10:05.55
    10:43.17 11:19.96 11:56.87 12:33.92                                    
 
Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wind, Thys                32 RAMR-13                       19:52.02  
       31.91  1:07.73  1:44.45  2:21.57  2:59.38  3:36.98  4:14.52  4:51.79
     5:29.42  6:06.81  6:43.93  7:20.81  7:57.87  8:34.83  9:11.22  9:47.58
    10:24.02 11:00.26 11:36.37 12:12.11 12:48.00 13:23.65 13:59.29 14:35.03
    15:10.61 15:45.98 16:21.24 16:56.67 17:32.04 18:07.46 18:43.11 19:17.96
    19:52.02
  2 Millican, Jacob           31 UNAT                          21:06.40  
       30.56  1:05.27  1:40.53  2:17.13  2:54.56  3:33.40  4:11.63  4:49.75
     5:28.00  6:05.98  6:44.30  7:22.81  8:00.38  8:39.38  9:18.43  9:57.00
    10:35.58 11:14.03 11:53.31 12:32.36 13:11.75 13:51.27 14:31.32 15:11.10
    15:50.49 16:30.38 17:10.26 17:50.18 18:29.77 19:09.33 19:48.71 20:27.84
    21:06.40
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          28.12  
  2 Ferris, Michael           31 MACM-13                          29.98  
  3 Su, Billy                 34 RAMR-13                          32.67  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          59.78  
       30.08    59.78                                                      
  2 Carmine, Jay              31 UNWI-13                        1:02.52  
       31.06  1:02.52                                                      
  3 Ferris, Michael           31 MACM-13                        1:05.79  
       32.25  1:05.79                                                      
  4 Su, Billy                 34 RAMR-13                        1:10.29  
       35.11  1:10.29                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bathazi, Istvan           30 MACM-13                          28.29  
  2 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          29.13  
  3 Green, Marcus             33 NCMS-13                          30.36  
  4 Parr, Derek               34 DAMA-13                          31.19  
  5 Vierling, Eric            30 UNWI-13                          33.40  
  6 Dunn, Chris               33 BAC-13                           36.91  
  7 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                          37.29  
  8 Midgett, Todd             31 UNWI-13                          38.38  
  9 Mask, Jason               33 DAMA-13                          38.84  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                        1:04.18  
       30.55  1:04.18                                                      
  2 Parr, Derek               34 DAMA-13                        1:11.76  
       33.68  1:11.76                                                      
  3 Ferris, Michael           31 MACM-13                        1:13.75  
       35.43  1:13.75                                                      
  4 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                        1:23.27  
       38.69  1:23.27                                                      
  5 Mask, Jason               33 DAMA-13                        1:24.68  
       40.19  1:24.68                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wind, Thys                32 RAMR-13                        2:32.50  
       34.00  1:13.09  1:52.73  2:32.50                                    
  2 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                        3:05.74  
       39.82  1:25.39  2:15.27  3:05.74                                    
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          26.25  
  2 Green, Marcus             33 NCMS-13                          27.56  
  3 Ferris, Michael           31 MACM-13                          27.58  
  4 Parr, Derek               34 DAMA-13                          28.67  
  5 Su, Billy                 34 RAMR-13                          28.97  
  6 Vierling, Eric            30 UNWI-13                          29.17  
  7 Mask, Jason               33 DAMA-13                          30.14  
  8 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                          33.13  
  9 Midgett, Todd             31 UNWI-13                          35.69  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          57.95  
       27.54    57.95                                                      
  2 Ferris, Michael           31 MACM-13                        1:00.10  
       28.02  1:00.10                                                      
  3 Mask, Jason               33 DAMA-13                        1:10.91  
       31.73  1:10.91                                                      
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terndrup, Seth            32 MACM-13                          59.04  
       27.25    59.04                                                      
  2 Carmine, Jay              31 UNWI-13                        1:00.11  
       28.52  1:00.11                                                      
  3 Green, Marcus             33 NCMS-13                        1:04.68  
       30.95  1:04.68                                                      
  4 Su, Billy                 34 RAMR-13                        1:07.32  
       31.64  1:07.32                                                      
  5 Vierling, Eric            30 UNWI-13                        1:10.36  
       33.53  1:10.36                                                      
  6 Dunn, Chris               33 BAC-13                         1:10.99  
       34.95  1:10.99                                                      
  7 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                        1:16.25  
       35.78  1:16.25                                                      
  8 Mask, Jason               33 DAMA-13                        1:16.55  
       35.74  1:16.55                                                      
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carmine, Jay              31 UNWI-13                        2:13.90  
       29.99  1:04.79  1:43.52  2:13.90                                    
  2 Nino-Acosta, Hernan       32 SAMS-13                        2:51.95  
       35.19  1:20.38  2:10.46  2:51.95                                    
 
Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bathazi, Istvan           30 MACM-13                        4:05.47  
       26.09    56.66  1:29.62  2:00.99  2:35.16  3:10.01  3:38.60  4:05.47
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Jeff              39 MACM-13                          21.98  
  2 Pletcher, Todd            38 UNWI-13                          22.51  
  3 Butcher, Rob              36 MACM-13                          22.71  
  4 Lane, Will                37 NMAM-13                          22.74  
  5 Harper, Gregory           36 CSMC-13                          23.53  
  6 Hunter, Ralph             39 MACM-13                          24.17  
  7 Robling, Steve            38 MACM-13                          24.41  
  8 Jordan, Jason             37 UNAT                             24.63  
  9 Sturgis, Jason            36 MACM-13                          26.46  
 10 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                          28.19  
 11 Terada, Scott             39 SAMS-13                          35.94  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Jeff              39 MACM-13                          48.25  
       22.79    48.25                                                      
  2 Pletcher, Todd            38 UNWI-13                          48.33  
       22.92    48.33                                                      
  3 Lane, Will                37 NMAM-13                          51.01  
       24.93    51.01                                                      
  4 Harper, Gregory           36 CSMC-13                          51.17  
       24.55    51.17                                                      
  5 Butcher, Rob              36 MACM-13                          52.21  
       24.55    52.21                                                      
  6 Hunter, Ralph             39 MACM-13                          52.88  
       25.55    52.88                                                      
  7 Robling, Steve            38 MACM-13                          52.98  
       25.37    52.98                                                      
  8 Davis, Matthew            36 DAMA-13                          56.58  
       27.33    56.58                                                      
  9 Lee, David                37 Ncms                           1:01.44  
       28.62  1:01.44                                                      
 10 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                        1:03.68  
       30.48  1:03.68                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Jeff              39 MACM-13                        1:46.07  
       24.45    51.34  1:18.81  1:46.07                                    
  2 Lane, Will                37 NMAM-13                        1:52.14  
       26.24    54.33  1:22.86  1:52.14                                    
  3 Andersen, Morten          38 MACM-13                        1:53.97  
       26.41    55.37  1:24.32  1:53.97                                    
  4 Robling, Steve            38 MACM-13                        2:00.56  
       28.19    59.18  1:30.45  2:00.56                                    
  5 Davis, Matthew            36 DAMA-13                        2:07.32  
       28.74  1:00.20  1:33.49  2:07.32                                    
  6 Jordan, Jason             37 UNAT                           2:18.19  
       29.98  1:03.45  1:39.52  2:18.19                                    
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Morten          38 MACM-13                        5:17.37  
       28.39    59.49  1:31.36  2:03.64  2:35.54  3:07.91  3:39.73  4:12.43
     4:45.11  5:17.37                                                      
  2 Murray, Jeff              39 MACM-13                        5:50.98  
       27.37    58.38  1:31.93  2:07.23  2:39.47  3:14.96  3:54.65  4:33.88
     5:12.04  5:50.98                                                      
  3 Davis, Matthew            36 DAMA-13                        6:09.10  
       32.10  1:07.04  1:43.15  2:20.16  2:58.35  3:36.88  4:15.44  4:54.11
     5:32.86  6:09.10                                                      
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Matthew            36 DAMA-13                       13:49.98  
       35.09  1:12.06  1:49.41  2:27.28  3:05.37  3:43.81  5:40.89  6:58.31
     8:16.76  9:34.62 10:13.63 10:52.38 11:31.44 12:09.65 12:45.83 13:08.48
    13:49.98                                                               
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Will                37 NMAM-13                          25.79  
  2 Pletcher, Todd            38 UNWI-13                          26.07  
  3 Murray, Jeff              39 MACM-13                          26.21  
  4 Harper, Gregory           36 CSMC-13                          27.88  
  5 Hunter, Ralph             39 MACM-13                          28.43  
  6 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                          38.10  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Will                37 NMAM-13                          55.62  
       27.18    55.62                                                      
  2 Hunter, Ralph             39 MACM-13                        1:03.13  
       31.23  1:03.13                                                      
  3 Jordan, Jason             37 UNAT                           1:09.82  
       34.25  1:09.82                                                      
  4 Sturgis, Jason            36 MACM-13                        1:12.63  
       35.84  1:12.63                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Will                37 NMAM-13                        2:05.01  
       30.28  1:02.43  1:34.77  2:05.01                                    
  2 Davis, Matthew            36 DAMA-13                        2:35.98  
       36.21  1:14.28  1:54.45  2:35.98                                    
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butcher, Rob              36 MACM-13                          27.84  
  2 Harper, Gregory           36 CSMC-13                          31.37  
  3 Jordan, Jason             37 UNAT                             35.81  
  4 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                          37.85  
  5 Terada, Scott             39 SAMS-13                          46.43  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butcher, Rob              36 MACM-13                        1:01.99  
       28.85  1:01.99                                                      
  2 Andersen, Morten          38 MACM-13                        1:06.69  
       31.67  1:06.69                                                      
  3 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                        1:23.28  
       39.23  1:23.28                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butcher, Rob              36 MACM-13                        2:18.54  
       30.37  1:05.31  1:41.46  2:18.54                                    
  2 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                        3:01.23  
       40.42  1:26.32  2:14.62  3:01.23                                    
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Will                37 NMAM-13                          24.14  
  2 Murray, Jeff              39 MACM-13                          24.21  
  3 Pletcher, Todd            38 UNWI-13                          24.65  
  4 Butcher, Rob              36 MACM-13                          25.91  
  5 Harper, Gregory           36 CSMC-13                          26.21  
  6 Hunter, Ralph             39 MACM-13                          26.30  
  7 Robling, Steve            38 MACM-13                          26.64  
  8 Davis, Matthew            36 DAMA-13                          31.23  
  9 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                          33.50  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Jeff              39 MACM-13                          52.67  
       24.38    52.67                                                      
  2 Andersen, Morten          38 MACM-13                          54.62  
       25.65    54.62                                                      
  3 Pletcher, Todd            38 UNWI-13                          54.70  
       24.89    54.70                                                      
  4 Butcher, Rob              36 MACM-13                          58.70  
       26.69    58.70                                                      
  5 Hunter, Ralph             39 MACM-13                          58.79  
       27.71    58.79                                                      
  6 Robling, Steve            38 MACM-13                          59.69  
       27.82    59.69                                                      
  7 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                        1:16.28  
       34.58  1:16.28                                                      
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pletcher, Todd            38 UNWI-13                          56.39  
       25.85    56.39                                                      
  2 Hunter, Ralph             39 MACM-13                        1:00.44  
       28.01  1:00.44                                                      
  3 Robling, Steve            38 MACM-13                        1:04.56  
       30.02  1:04.56                                                      
  4 Sturgis, Jason            36 MACM-13                        1:13.25  
       33.17  1:13.25                                                      
  5 Jordan, Jason             37 UNAT                           1:15.80  
       35.76  1:15.80                                                      
  6 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                        1:16.63  
       36.21  1:16.63                                                      
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Morten          38 MACM-13                        2:05.92  
       25.88    58.64  1:35.51  2:05.92                                    
  2 Parrish, Christopher      38 NMAM-13                        2:48.07  
       36.11  1:23.61  2:11.06  2:48.07                                    
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Morten          38 MACM-13                        4:36.59  
       28.00  1:00.52  1:37.34  2:14.59  2:53.09  3:32.13  4:05.09  4:36.59
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schultz, Norman           43 MACM-13                          22.76  
  2 Brewick, Noel             40 MACM-13                          23.27  
  3 Pistorio, Anthony         43 MACM-13                          23.87  
  4 Finn, John                40 MACM-13                          24.06  
  5 St Jean, Rob              40 CFYM-12                          24.31  
  6 Curtis, Russ              42 AMSA-13                          24.95  
  6 Davis, William            41 MACM-13                          24.95  
  8 Fawcett, Frank            44 UNAT                             25.80  
  9 Perers, Peter             42 MACM-13                          26.08  
 10 Blake, Thomas             40 SAMS-13                          26.23  
 11 Dudley, Thomas            42 TGM-55                           26.42  
 12 Tomlinson, Scott          42 MACM-13                          26.88  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schultz, Norman           43 MACM-13                          51.39  
       24.94    51.39                                                      
  2 Pistorio, Anthony         43 MACM-13                          51.69  
       24.59    51.69                                                      
  3 Brewick, Noel             40 MACM-13                          52.13  
       25.22    52.13                                                      
  4 St Jean, Rob              40 CFYM-12                          53.21  
       25.82    53.21                                                      
  5 Finn, John                40 MACM-13                          54.33  
       25.88    54.33                                                      
  6 Davis, William            41 MACM-13                          54.60  
       26.85    54.60                                                      
  7 Fawcett, Frank            44 UNAT                             55.10  
       26.29    55.10                                                      
  8 Curtis, Russ              42 AMSA-13                          55.73  
       26.91    55.73                                                      
  9 Perers, Peter             42 MACM-13                          58.79  
       29.09    58.79                                                      
 10 Jewett, Russell           42 MACM-13                        1:00.00  
       28.50  1:00.00                                                      
 11 Blake, Thomas             40 SAMS-13                        1:00.63  
       29.18  1:00.63                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pistorio, Anthony         43 MACM-13                        1:55.80  
       27.96    57.50  1:26.99  1:55.80                                    
  2 Schultz, Norman           43 MACM-13                        1:56.62  
       27.59    57.41  1:27.44  1:56.62                                    
  3 Davis, William            41 MACM-13                        1:59.34  
       27.46    57.60  1:28.29  1:59.34                                    
  4 Perers, Peter             42 MACM-13                        2:13.07  
       32.08  1:07.05  1:40.48  2:13.07                                    
  5 Blake, Thomas             40 SAMS-13                        2:20.13  
       33.20  1:09.90  1:44.79  2:20.13                                    
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pistorio, Anthony         43 MACM-13                        5:23.11  
       30.17  1:02.45  1:35.29  2:08.41  2:41.74  3:15.03  3:47.28  4:19.55
     4:52.00  5:23.11                                                      
  2 Davis, William            41 MACM-13                        5:26.94  
       29.81  1:01.57  1:34.29  2:07.58  2:41.18  3:14.73  3:47.85  4:21.16
     4:54.59  5:26.94                                                      
  3 Hilgen, Thomas            44 MACM-13                        5:36.14  
       31.15  1:05.61  1:39.18  2:13.36  2:47.34  3:21.62  3:55.76  4:29.89
     5:03.60  5:36.14                                                      
  4 Schultz, Norman           43 MACM-13                        5:37.49  
       33.01  1:08.09  1:43.33  2:18.05  2:52.63  3:27.21  4:00.38  4:33.07
     5:05.47  5:37.49                                                      
  5 Smith, Stratton           44 MACM-13                        5:47.54  
       31.88  1:06.20  1:39.99  2:14.34  2:48.95  3:24.13  4:00.06  4:36.09
     5:12.17  5:47.54                                                      
  6 Jewett, Russell           42 MACM-13                        6:16.33  
       31.80  1:06.43  1:42.95  2:21.00  2:59.80  3:39.56  4:19.47  4:59.17
     5:38.36  6:16.33                                                      
 
Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, William            41 MACM-13                       11:14.80  
       30.13  1:03.04  1:36.20  2:09.74  2:43.35  3:17.91  3:52.44  4:26.61
     5:01.02  5:35.32  6:09.56  6:43.77  7:17.96  7:52.21  8:26.34  9:00.73
     9:34.73 10:08.75 10:42.50 11:14.80                                    
  2 Hilgen, Thomas            44 MACM-13                       11:33.74  
       31.19  1:05.21  1:39.33  2:13.70  2:48.50  3:23.54  3:58.24  4:33.19
     5:07.99  5:42.56  6:17.19  6:52.00  7:27.35  8:02.48  8:37.88  9:13.51
     9:49.04 10:24.95 11:00.22 11:33.74                                    
  3 Smith, Stratton           44 MACM-13                       12:01.48  
       30.74  1:03.28  1:36.98  2:11.56  2:46.89  3:23.31  4:00.22  4:37.30
     5:14.26  5:51.54  6:28.95  7:06.19  7:43.51  8:20.48  8:57.78  9:34.91
    10:12.17 10:49.11 11:25.91 12:01.48                                    
 
Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pistorio, Anthony         43 MACM-13                       18:53.92  
       31.11  1:04.87  1:39.36  2:14.31  2:49.39  3:24.43  3:59.25  4:33.85
     5:08.47  5:42.93  6:17.27  6:51.91  7:26.61  8:01.05  8:35.31  9:10.04
     9:44.40 10:18.87 10:53.52 11:27.83 12:02.21 12:36.49 13:10.63 13:44.83
    14:18.85 14:52.91 15:27.20 16:01.52 16:35.95 17:10.61 17:45.61 18:20.49
    18:53.92
  2 Jewett, Russell           42 MACM-13                       21:39.99  
       32.03  1:08.14  1:45.92  2:24.85  3:04.55  3:44.66  4:24.94  5:04.89
     5:44.62  6:25.11  7:05.05  7:44.90  8:24.47  9:04.80  9:44.92 10:24.39
    11:05.05 11:44.12 12:23.81 13:03.83 13:43.75 14:22.67 15:03.44 15:43.81
    16:23.51 17:03.70 17:43.64 18:23.17 19:02.97 19:43.30 20:23.22 21:01.05
    21:39.99
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St Jean, Rob              40 CFYM-12                          27.87  
  2 Gantt, Rick               41 TGM-55                           29.64  
  3 Dudley, Thomas            42 TGM-55                           31.60  
  4 Blake, Thomas             40 SAMS-13                          33.89  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gantt, Rick               41 TGM-55                         1:04.73  
       31.71  1:04.73                                                      
  2 Smith, Stratton           44 MACM-13                        1:05.88  
       31.85  1:05.88                                                      
  3 Dudley, Thomas            42 TGM-55                         1:09.18  
       33.93  1:09.18                                                      
  4 Perers, Peter             42 MACM-13                        1:11.26  
       34.67  1:11.26                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St Jean, Rob              40 CFYM-12                        2:04.41  
       30.73  1:02.71  1:34.15  2:04.41                                    
  2 Hilgen, Thomas            44 MACM-13                        2:16.81  
       32.53  1:07.48  1:42.89  2:16.81                                    
  3 Gantt, Rick               41 TGM-55                         2:17.16  
       32.44  1:07.26  1:42.40  2:17.16                                    
  4 Dudley, Thomas            42 TGM-55                         2:31.78  
       35.78  1:14.35  2:31.78                                             
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewick, Noel             40 MACM-13                          28.32  
  2 Finn, John                40 MACM-13                          28.94  
  3 St Jean, Rob              40 CFYM-12                          30.94  
  4 Curtis, Russ              42 AMSA-13                          32.12  
  5 Stuart, Steven            40 TGM-55                           32.24  
  6 Schultz, Norman           43 MACM-13                          32.43  
  7 Blake, Thomas             40 SAMS-13                          34.98  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewick, Noel             40 MACM-13                        1:03.76  
       29.81  1:03.76                                                      
  2 Finn, John                40 MACM-13                        1:05.20  
       30.12  1:05.20                                                      
  3 St Jean, Rob              40 CFYM-12                        1:09.42  
       33.05  1:09.42                                                      
  4 Schultz, Norman           43 MACM-13                        1:10.19  
       33.62  1:10.19                                                      
  5 Curtis, Russ              42 AMSA-13                        1:13.17  
       33.93  1:13.17                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Steven            40 TGM-55                         2:33.87  
       35.52  1:14.80  1:54.52  2:33.87                                    
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewick, Noel             40 MACM-13                          24.63  
  2 Schultz, Norman           43 MACM-13                          25.50  
  3 Finn, John                40 MACM-13                          25.80  
  4 St Jean, Rob              40 CFYM-12                          25.85  
  5 Curtis, Russ              42 AMSA-13                          26.38  
  6 Gantt, Rick               41 TGM-55                           27.18  
  7 Fawcett, Frank            44 UNAT                             27.73  
  8 Perers, Peter             42 MACM-13                          28.79  
  9 Dudley, Thomas            42 TGM-55                           29.84  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewick, Noel             40 MACM-13                          56.15  
       26.04    56.15                                                      
  2 St Jean, Rob              40 CFYM-12                          56.50  
       26.63    56.50                                                      
  3 Schultz, Norman           43 MACM-13                          58.06  
       26.87    58.06                                                      
  4 Gantt, Rick               41 TGM-55                           59.60  
       27.56    59.60                                                      
  5 Dudley, Thomas            42 TGM-55                         1:07.08  
       30.57  1:07.08                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dudley, Thomas            42 TGM-55                         2:43.95  
       32.88  1:12.32  1:58.71  2:43.95                                    
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewick, Noel             40 MACM-13                          57.58  
       26.79    57.58                                                      
  2 St Jean, Rob              40 CFYM-12                          58.82  
       26.55    58.82                                                      
  3 Finn, John                40 MACM-13                        1:02.41  
       28.17  1:02.41                                                      
  4 Curtis, Russ              42 AMSA-13                        1:03.71  
       29.19  1:03.71                                                      
  5 Stuart, Steven            40 TGM-55                         1:03.95  
       30.20  1:03.95                                                      
  6 Gantt, Rick               41 TGM-55                         1:04.91  
       28.91  1:04.91                                                      
  7 Smith, Stratton           44 MACM-13                        1:05.77  
       29.88  1:05.77                                                      
  8 Fawcett, Frank            44 UNAT                           1:06.77  
       30.26  1:06.77                                                      
  9 Tomlinson, Scott          42 MACM-13                        1:07.05  
       31.50  1:07.05                                                      
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pistorio, Anthony         43 MACM-13                        2:10.23  
       27.39  1:00.06  1:38.99  2:10.23                                    
  2 Schultz, Norman           43 MACM-13                        2:11.79  
       28.45  1:03.57  1:41.78  2:11.79                                    
  3 Hilgen, Thomas            44 MACM-13                        2:16.30  
       29.91  1:05.00  1:44.56  2:16.30                                    
  4 Smith, Stratton           44 MACM-13                        2:25.68  
       30.04  1:05.02  1:50.13  2:25.68                                    
  5 Jewett, Russell           42 MACM-13                        2:34.26  
       31.89  1:12.44  1:58.43  2:34.26                                    
  6 Blake, Thomas             40 SAMS-13                        2:34.64  
       30.95  1:12.06  1:59.15  2:34.64                                    
 
Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St Jean, Rob              40 CFYM-12                        4:31.29  
       28.06  1:00.33  1:34.32  2:07.11  2:47.51  3:28.49  4:00.85  4:31.29
  2 Schultz, Norman           43 MACM-13                        4:49.63  
       30.70  1:06.43  1:46.94  2:25.18  3:05.90  3:46.61  4:19.52  4:49.63
  3 Stuart, Steven            40 TGM-55                         5:16.47  
       32.30  1:11.88  1:55.23  2:36.75  3:19.21  4:01.09  4:39.89  5:16.47
  4 Jewett, Russell           42 MACM-13                        5:41.16  
       35.23  1:19.33  2:05.17  2:49.92  3:39.01  4:26.58  5:05.08  5:41.16
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                          24.90  
  2 Cole, Robert              47 TLYM-13                          25.20  
  3 Arnholt, Alan             45 NCMS-13                          25.33  
  4 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                          25.76  
  5 Williams, Ned             48 CSMC-13                          25.87  
  6 Johnson, Steven           48 RAMR-13                          25.88  
  7 Tucker, David             45 MACM-13                          26.51  
  8 Haller, Fritz             49 UNAT                             27.12  
  9 Ericson, David A          47 UNAT                             29.50  
 10 White, Jay                48 MACM-13                          30.20  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                          53.35  
       25.82    53.35                                                      
  2 Cole, Robert              47 TLYM-13                          55.28  
       26.10    55.28                                                      
  3 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                          56.30  
       27.40    56.30                                                      
  4 Arnholt, Alan             45 NCMS-13                          57.04  
       27.42    57.04                                                      
  5 Williams, Ned             48 CSMC-13                          57.47  
       27.13    57.47                                                      
  6 Dickerman, Dwight         47 MACM-13                          58.44  
       28.03    58.44                                                      
  7 Hartley, Larry            49 AMSA-13                        1:00.15  
       28.61  1:00.15                                                      
  8 Cook, Gregory             46 DMDM-13                        1:00.91  
       29.10  1:00.91                                                      
  9 Turpin, Tom               47 Ncms                           1:01.22  
       28.58  1:01.22                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Switzer, Keith            45 COLU                           1:46.25  
       25.19    51.82  1:19.13  1:46.25                                    
  2 Cole, Robert              47 TLYM-13                        2:02.60  
       28.72    59.90  1:30.49  2:02.60                                    
  3 Doyle, G. Mark            49 TRYM-13                        2:05.42  
       30.26  1:02.57  1:34.30  2:05.42                                    
  4 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                        2:05.98  
       30.28  1:02.27  1:34.73  2:05.98                                    
  5 Johnson, Steven           48 RAMR-13                        2:07.03  
       30.27  1:02.32  1:35.32  2:07.03                                    
  6 Arnholt, Alan             45 NCMS-13                        2:11.88  
       31.36  1:04.59  1:38.51  2:11.88                                    
  7 Cook, Gregory             46 DMDM-13                        2:14.89  
       30.14  1:03.34  1:38.70  2:14.89                                    
  8 Ericson, David A          47 UNAT                           2:43.52  
       35.06  1:17.04  2:02.11  2:43.52                                    
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matysek, Jim              49 MOVY-28                        5:34.19  
       29.52  1:01.80  1:34.51  2:07.94  2:41.87  3:15.97  3:50.92  4:26.25
     5:01.29  5:34.19                                                      
  2 Cole, Robert              47 TLYM-13                        5:51.14  
       31.10  1:06.22  1:41.50  2:16.77  2:52.31  3:27.97  4:04.05  4:39.80
     5:15.06  5:51.14                                                      
  3 Cook, Gregory             46 DMDM-13                        6:18.61  
       31.45  1:05.85  1:42.32  2:20.16  2:59.18  3:38.96  4:19.04  4:59.49
     5:40.22  6:18.61                                                      
  4 Turpin, Tom               47 Ncms                           6:27.87  
       31.83  1:09.81  1:49.29  2:29.15  3:09.60  3:50.36  4:30.93  5:10.94
     5:50.71  6:27.87                                                      
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, G. Mark            49 TRYM-13                       12:14.19  
       33.50  1:10.91  1:48.82  2:26.35  3:04.05  3:41.67  4:19.15  4:56.20
     5:33.45  6:10.39  6:47.17  7:23.39  7:59.81  8:36.69  9:13.52  9:50.41
    10:26.81 11:03.46 11:39.69 12:14.19                                    
  2 Holshouser, Boyce Jay     46 RAMR-13                       14:30.30  
       36.92  1:17.40  2:00.33  2:43.16  3:26.76  4:09.95  4:53.80  5:38.30
     6:22.82  7:07.24  7:52.18  8:37.09  9:21.94 10:06.60 10:51.08 11:34.98
    12:19.54 13:04.08 13:48.58 14:30.30                                    
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                          28.29  
  2 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                          29.52  
  3 Doyle, G. Mark            49 TRYM-13                          30.18  
  4 Williams, Ned             48 CSMC-13                          31.78  
  5 White, Jay                48 MACM-13                          34.01  
  6 Dickerman, Dwight         47 MACM-13                          35.20  
  7 Holshouser, Boyce Jay     46 RAMR-13                          40.50  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                        1:02.74  
       30.70  1:02.74                                                      
  2 Doyle, G. Mark            49 TRYM-13                        1:04.99  
       32.12  1:04.99                                                      
  3 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                        1:05.25  
       32.37  1:05.25                                                      
  4 Williams, Ned             48 CSMC-13                        1:06.85  
       33.11  1:06.85                                                      
  5 Hartley, Larry            49 AMSA-13                        1:07.46  
       33.10  1:07.46                                                      
  6 Cook, Gregory             46 DMDM-13                        1:09.39  
       33.70  1:09.39                                                      
  7 Tucker, David             45 MACM-13                        1:09.63  
       33.29  1:09.63                                                      
  8 White, Jay                48 MACM-13                        1:18.30  
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, G. Mark            49 TRYM-13                        2:20.29  
       33.14  1:08.55  1:44.51  2:20.29                                    
  2 White, Jay                48 MACM-13                        2:46.96  
       40.00  1:22.31  2:05.91  2:46.96                                    
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matysek, Jim              49 MOVY-28                          30.23  
  2 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                          31.96  
  3 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                          33.03  
  4 Johnson, Steven           48 RAMR-13                          34.45  
  5 Holshouser, Boyce Jay     46 RAMR-13                          35.41  
  6 White, Jay                48 MACM-13                          37.12  
  7 Ericson, David A          47 UNAT                             40.42  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matysek, Jim              49 MOVY-28                        1:07.13  
       31.51  1:07.13                                                      
  2 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                        1:10.09  
       33.29  1:10.09                                                      
  3 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                        1:14.46  
       35.19  1:14.46                                                      
  4 Hartley, Larry            49 AMSA-13                        1:17.08  
       36.66  1:17.08                                                      
  5 Cook, Gregory             46 DMDM-13                        1:17.57  
       36.80  1:17.57                                                      
  6 Holshouser, Boyce Jay     46 RAMR-13                        1:20.97  
       37.76  1:20.97                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matysek, Jim              49 MOVY-28                        2:23.88  
       32.95  1:10.03  1:47.10  2:23.88                                    
  2 Hartley, Larry            49 AMSA-13                        2:49.25  
       36.93  1:21.63  2:06.22  2:49.25                                    
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                          27.19  
  2 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                          28.74  
  3 Doyle, G. Mark            49 TRYM-13                          28.77  
  4 Dickerman, Dwight         47 MACM-13                          29.05  
  5 Turpin, Tom               47 Ncms                             31.30  
  6 White, Jay                48 MACM-13                          33.22  
  7 Ericson, David A          47 UNAT                             33.68  
 -- Haller, Fritz             49 UNAT                                DQ  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                        1:00.31  
       28.10  1:00.31                                                      
  2 Johnson, Steven           48 RAMR-13                        1:04.10  
       30.13  1:04.10                                                      
  3 Breen, James              47 GAJA-45                        1:04.59  
       28.68  1:04.59                                                      
  4 Hartley, Larry            49 AMSA-13                        1:06.54  
       31.31  1:06.54                                                      
  5 Arnholt, Alan             45 NCMS-13                        1:07.32  
       30.72  1:07.32                                                      
  6 Tucker, David             45 MACM-13                        1:08.21  
       30.03  1:08.21                                                      
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jeffrey            45 MACM-13                        1:02.17  
       29.36  1:02.17                                                      
  2 Matysek, Jim              49 MOVY-28                        1:02.56  
       30.34  1:02.56                                                      
  3 Breen, James              47 GAJA-45                        1:04.42  
       29.17  1:04.42                                                      
  4 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                        1:05.06  
       30.11  1:05.06                                                      
  5 Johnson, Steven           48 RAMR-13                        1:06.09  
       30.01  1:06.09                                                      
  6 Williams, Ned             48 CSMC-13                        1:06.66  
       31.66  1:06.66                                                      
  7 Tucker, David             45 MACM-13                        1:07.14  
       30.50  1:07.14                                                      
  8 Cook, Gregory             46 DMDM-13                        1:09.31  
       32.68  1:09.31                                                      
  9 White, Jay                48 MACM-13                        1:16.72  
       35.88  1:16.72                                                      
 10 Holshouser, Boyce Jay     46 RAMR-13                        1:18.47  
       39.44  1:18.47                                                      
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matysek, Jim              49 MOVY-28                        2:15.60  
       30.33  1:06.15  1:43.71  2:15.60                                    
  2 D'Englere, Paul           47 NCMS-13                        2:23.52  
       30.23  1:06.20  1:49.29  2:23.52                                    
  3 Hartley, Larry            49 AMSA-13                        2:31.12  
       32.82  1:12.80  1:57.78  2:31.12                                    
  4 Cook, Gregory             46 DMDM-13                        2:31.36  
       31.63  1:10.64  1:55.60  2:31.36                                    
  5 Arnholt, Alan             45 NCMS-13                        2:33.63  
       31.44  1:11.75  1:57.52  2:33.63                                    
 
Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matysek, Jim              49 MOVY-28                        4:49.62  
       31.53  1:08.62  1:48.31  2:26.86  3:06.49  3:46.59  4:19.43  4:49.62
  2 Breen, James              47 GAJA-45                        5:04.13  
       32.26  1:08.28  1:47.32  2:27.69  3:10.79  3:54.75  4:30.04  5:04.13
  3 Holshouser, Boyce Jay     46 RAMR-13                        6:13.80  
       41.05  1:27.45  2:19.44  3:08.91  3:57.67  4:47.68  5:32.61  6:13.80
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                50 AWJ-45                           24.39  
  2 Stocksdale, Steve         54 BAC-13                           26.65  
  3 Miller, Richard           54 NCMS-13                          27.28  
  4 King, Edward              53 GSMS-55                          28.45  
  5 Lance, Robert             52 Unat-13                          29.65  
  6 Wolfe, Bill               51 AMSA-13                          30.14  
  7 Acheson, Scott            50 HARY-13                          31.89  
  8 McWhorter, Will           52 UNAT                             33.09  
  9 Miller, Jamie             54 UNAT                             33.89  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                50 AWJ-45                           53.79  
       25.86    53.79                                                      
  2 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                          54.60  
       26.35    54.60                                                      
  3 Phillips, John M          51 CSMC-13                          55.66  
       27.01    55.66                                                      
  4 King, Edward              53 GSMS-55                        1:02.20  
  5 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                        1:06.03  
       31.75  1:06.03                                                      
  6 Lance, Robert             52 Unat-13                        1:08.91  
       32.81  1:08.91                                                      
  7 Sandford, Bill            54 NMAM-13                        1:21.30  
       39.57  1:21.30                                                      
  8 Miller, Jamie             54 UNAT                           1:23.14  
       38.39  1:23.14                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                        2:05.40  
       29.09  1:01.27  1:34.10  2:05.40                                    
  2 Phillips, John M          51 CSMC-13                        2:09.51  
       29.26  1:01.56  1:35.46  2:09.51                                    
  3 Miller, Richard           54 NCMS-13                        2:19.91  
       31.00  1:06.27  1:43.60  2:19.91                                    
  4 Lance, Robert             52 Unat-13                        2:37.19  
       34.83  1:14.66  1:56.41  2:37.19                                    
  5 Acheson, Scott            50 HARY-13                        2:39.79  
       35.79  1:16.17  1:58.15  2:39.79                                    
  6 McWhorter, Will           52 UNAT                           2:46.38  
       38.30  1:21.36  2:04.64  2:46.38                                    
  7 Sandford, Bill            54 NMAM-13                        3:10.08  
       40.91  2:21.02  3:10.08                                             
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lance, Robert             52 Unat-13                        7:09.48  
       37.75  1:17.96  1:59.86  2:42.37  3:25.95  4:09.58  4:54.04  5:40.99
     6:26.23  7:09.48                                                      
  2 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                        7:39.60  
       38.65  1:23.88  2:10.83  2:58.79  3:46.54  4:34.00  5:21.62  6:10.74
     6:56.64  7:39.60                                                      
  3 Miller, Jamie             54 UNAT                           8:51.08  
     1:39.96           2:35.87  3:30.77  4:26.08  5:20.31  6:14.32  7:05.90
     8:02.27  8:51.08                                                      
  4 Sandford, Bill            54 NMAM-13                        9:07.74  
       45.01  1:35.76           3:30.36           5:26.34                  
     8:19.35  9:07.74                                                      
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                       16:30.86  
       38.31  1:22.26  2:07.66  2:54.65  3:40.93  4:27.29  5:13.99  6:00.84
     6:46.69  7:33.92  8:29.40  9:23.63 10:17.27 11:09.55 12:02.70 12:56.77
    13:50.14 14:44.77 15:38.53 16:30.86                                    
 
Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Richard           54 NCMS-13                       22:53.01  
       34.73  1:14.29  1:55.15  2:36.05  3:18.10  4:00.10  4:42.44  5:25.10
     6:07.45  6:49.71  7:32.08  8:13.77  8:56.03  9:38.00 10:20.11 11:02.30
    11:44.49 12:26.44 13:08.71 13:50.78 14:33.40 15:15.62 15:57.43 16:39.17
    17:20.69 18:02.56 18:44.33 19:26.32 20:07.88 20:50.03 21:32.07 22:13.55
    22:53.01
  2 Acheson, Scott            50 HARY-13                       24:58.77  
       41.97  1:24.52  2:08.16  2:53.13  3:38.46  4:23.89  5:09.26  5:54.32
     6:39.78  7:25.53  8:11.76  8:58.34  9:45.27 10:31.48 11:17.26 12:03.34
    12:49.06 13:35.43 14:22.13 15:08.85 15:54.47 16:40.01 17:25.89 18:12.18
    18:58.69 19:45.48 20:30.86 21:16.52 22:01.90 22:47.17 23:32.38 24:17.77
    24:58.77
  3 Miller, Jamie             54 UNAT                          32:39.34  
       47.73  1:43.17  2:40.78  3:39.31  4:40.22  5:39.45  6:40.40  7:38.47
     8:39.04  9:39.62 10:41.48 11:38.51 12:38.65 13:40.54 14:42.44 15:41.30
    16:40.34 17:41.13 18:43.66 19:43.55 20:42.01 21:41.25 22:35.47 23:36.79
    24:37.37 25:39.95 26:42.12 27:41.16 28:40.34 29:41.36 30:38.87 31:38.26
    32:39.34
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                          30.26  
  2 King, Edward              53 GSMS-55                          34.88  
  3 Miller, Jamie             54 UNAT                             47.73  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stocksdale, Steve         54 BAC-13                         1:07.65  
       33.31  1:07.65                                                      
  2 Lance, Robert             52 Unat-13                        1:26.78  
       43.05  1:26.78                                                      
  3 McWhorter, Will           52 UNAT                           1:42.48  
       47.39  1:42.48                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                50 AWJ-45                           29.06  
  2 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                          32.60  
  3 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                          32.62  
  4 Stocksdale, Steve         54 BAC-13                           33.04  
  5 Wolfe, Bill               51 AMSA-13                          33.84  
  6 Lance, Robert             52 Unat-13                          43.29  
  7 Miller, Jamie             54 UNAT                             43.72  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                50 AWJ-45                         1:06.02  
       31.25  1:06.02                                                      
  2 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                        1:10.98  
       33.15  1:10.98                                                      
  3 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                        1:13.31  
       34.51  1:13.31                                                      
  4 Lance, Robert             52 Unat-13                        1:37.36  
       46.73  1:37.36                                                      
  5 Miller, Jamie             54 UNAT                           1:46.24  
       49.46  1:46.24                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                        2:36.99  
       34.87  1:14.28  1:55.41  2:36.99                                    
  2 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                        2:48.43  
       37.51  1:19.30  2:04.07  2:48.43                                    
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, John M          51 CSMC-13                          26.84  
  2 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                          27.23  
  3 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                          31.77  
  4 King, Edward              53 GSMS-55                          32.64  
  5 Miller, Jamie             54 UNAT                             42.34  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, John M          51 CSMC-13                        1:00.07  
       28.40  1:00.07                                                      
  2 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                        1:02.10  
       28.81  1:02.10                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                        3:17.90  
       43.55  1:34.65  2:27.59  3:17.90                                    
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                50 AWJ-45                           59.93  
       28.06    59.93                                                      
  2 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                        1:05.08  
       30.70  1:05.08                                                      
  3 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                        1:13.35  
       36.24  1:13.35                                                      
  4 Wolfe, Bill               51 AMSA-13                        1:15.12  
       35.83  1:15.12                                                      
  5 King, Edward              53 GSMS-55                        1:17.87  
       33.23  1:17.87                                                      
  6 Lance, Robert             52 Unat-13                        1:24.87  
       40.31  1:24.87                                                      
  7 McWhorter, Will           52 UNAT                           1:32.94  
       44.66  1:32.94                                                      
  8 Miller, Jamie             54 UNAT                           1:38.91  
       43.37  1:38.91                                                      
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                50 AWJ-45                         2:13.86  
       29.33  1:04.07  1:42.55  2:13.86                                    
  2 Gilchrist, Donald         54 GCYM-13                        2:15.08  
       29.03  1:04.23  1:44.15  2:15.08                                    
  3 Lance, Robert             52 Unat-13                        3:00.97  
       39.67  1:27.03  2:22.60  3:00.97                                    
 
Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Jeff               51 CFYM-12                        6:50.13  
       41.30  1:30.40  2:23.49  3:19.85  4:14.44  5:08.86  6:01.57  6:50.13
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Self, Howard              55 CFYM-12                          25.31  
  2 Long, Douglas             55 TGM-55                           26.20  
  3 Glass, Ernie              59 CSMC-13                          26.48  
  4 Turnbull, David           55 CFYM-12                          27.94  
  5 Boder, Robert             57 CFYM-12                          29.02  
  6 Sesler, Richard           59 CSMC-13                          29.23  
  7 Holbrook, Russell         57 SAMS-13                          29.29  
  8 Conover, Steven           59 UNAT                             32.88  
  9 Fumi, Leonard             59 MACM-13                          37.48  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Long, Douglas             55 TGM-55                           58.27  
       27.87    58.27                                                      
  2 Self, Howard              55 CFYM-12                          59.11  
       27.92    59.11                                                      
  3 Glass, Ernie              59 CSMC-13                          59.38  
       28.56    59.38                                                      
  4 Turnbull, David           55 CFYM-12                        1:01.81  
       29.70  1:01.81                                                      
  5 Boder, Robert             57 CFYM-12                        1:04.88  
       30.83  1:04.88                                                      
  6 Fumi, Leonard             59 MACM-13                        1:22.41  
       39.77  1:22.41                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Long, Douglas             55 TGM-55                         2:11.94  
       30.24  1:03.60  1:37.66  2:11.94                                    
  2 Self, Howard              55 CFYM-12                        2:18.03  
       32.22  1:07.08  1:43.89  2:18.03                                    
  3 Turnbull, David           55 CFYM-12                        2:20.42  
       31.58  1:08.49  1:45.29  2:20.42                                    
  4 Glass, Ernie              59 CSMC-13                        2:22.50  
       31.91  1:08.32  1:45.55  2:22.50                                    
  5 Boder, Robert             57 CFYM-12                        2:33.56  
       34.36  1:13.29  1:54.22  2:33.56                                    
  6 Fumi, Leonard             59 MACM-13                        3:13.18  
       43.32  1:32.65  2:22.65  3:13.18                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Long, Douglas             55 TGM-55                         6:05.56  
       31.01  1:05.30  1:41.07  2:18.54  2:55.94  3:33.26  4:11.42  4:49.87
     5:28.43  6:05.56                                                      
  2 Glass, Ernie              59 CSMC-13                        6:22.39  
       33.81  1:12.49  1:52.18  2:32.29  3:12.34  3:52.32  4:31.31  5:09.68
     5:47.52  6:22.39                                                      
  3 Self, Howard              55 CFYM-12                        6:24.55  
       35.00  1:13.22  1:52.84  2:32.29  3:12.24  3:51.79  4:31.31  5:10.49
     5:49.50  6:24.55                                                      
  4 Boder, Robert             57 CFYM-12                        7:12.86  
       37.41  1:19.14  2:01.92  2:47.45  3:34.28  4:20.67  5:04.71  5:48.60
     6:32.62  7:12.86                                                      
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Self, Howard              55 CFYM-12                       13:14.38  
       36.02  1:15.49  1:55.86  2:36.68  3:17.98  3:59.65  4:41.04  5:22.45
     6:03.41  6:44.19  7:24.31  8:04.61  8:44.73  9:24.81 10:04.80 10:44.07
    11:23.56 12:03.14 12:41.80 13:14.38                                    
  2 Glass, Ernie              59 CSMC-13                       13:27.53  
       34.13  1:13.53  1:54.46  2:35.67  3:16.58  3:57.35  4:38.38  5:19.64
     6:00.85  6:41.84  7:23.27  8:04.46  8:45.97  9:27.30 10:08.72 10:49.83
    11:29.68 12:09.88 12:49.33 13:27.53                                    
  3 Rensink, Rick             56 MACM-13                       14:55.90  
       37.71  1:20.70  2:06.88  2:53.77  3:39.66  4:26.07  5:12.15  5:57.85
     6:44.21  7:29.88  8:15.80  9:01.39  9:46.59 10:31.83 11:16.95 12:02.04
    12:46.18          14:14.95 14:55.90                                    
 
Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Self, Howard              55 CFYM-12                       22:22.35  
       38.21  1:17.29  1:58.45  2:39.77  3:21.42  4:02.87  4:45.06  5:26.64
     6:08.21  6:49.52  7:31.16  8:12.43  8:53.61  9:34.84 10:15.74 10:57.05
    11:38.23 12:19.30 13:00.43 13:41.36 14:22.53 15:03.23 15:44.43 16:25.18
    17:06.10 17:47.01 18:27.51 19:08.52 19:48.54 20:28.32 21:07.88 21:47.80
    22:22.35
  2 Boder, Robert             57 CFYM-12                       24:34.46  
       39.31  1:22.03  2:10.29  2:55.70  3:40.04  4:24.24  5:08.81  6:00.45
     6:44.28  7:28.00  8:12.21  8:57.10  9:41.97 10:26.23 11:10.87 11:55.91
    12:41.24 13:25.91 14:09.83 14:54.68 15:39.24 16:24.01 17:09.41 17:54.35
    18:39.57 19:24.45 20:09.08 20:54.44 21:39.17 22:23.57 23:08.11 23:52.47
    24:34.46
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Long, Douglas             55 TGM-55                           30.11  
  2 Turnbull, David           55 CFYM-12                          34.29  
  3 Boder, Robert             57 CFYM-12                          42.07  
  4 Conover, Steven           59 UNAT                             44.10  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Long, Douglas             55 TGM-55                         1:07.21  
       32.75  1:07.21                                                      
  2 Turnbull, David           55 CFYM-12                        1:15.50  
       35.81  1:15.50                                                      
  3 Rensink, Rick             56 MACM-13                        1:22.42  
       39.56  1:22.42                                                      
  4 Boder, Robert             57 CFYM-12                        1:33.21  
       46.00  1:33.21                                                      
  5 Conover, Steven           59 UNAT                           1:34.75  
       46.61  1:34.75                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Long, Douglas             55 TGM-55                         2:30.62  
       35.54  1:13.31  1:52.21  2:30.62                                    
  2 Turnbull, David           55 CFYM-12                        2:46.16  
       38.76  1:21.39  2:05.12  2:46.16                                    
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stone, Jeff               57 TGM-55                           33.90  
  2 Holbrook, Russell         57 SAMS-13                          37.61  
  3 Boder, Robert             57 CFYM-12                          37.78  
  4 Sesler, Richard           59 CSMC-13                          40.08  
  5 Fumi, Leonard             59 MACM-13                          43.95  
  6 Conover, Steven           59 UNAT                             49.83  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boder, Robert             57 CFYM-12                        1:24.94  
       40.04  1:24.94                                                      
  2 Fumi, Leonard             59 MACM-13                        1:40.62  
       48.31  1:40.62                                                      
  3 Conover, Steven           59 UNAT                           1:47.97  
       52.31  1:47.97                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stone, Jeff               57 TGM-55                         3:19.01  
       43.92  1:36.47  2:30.00  3:19.01                                    
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sesler, Richard           59 CSMC-13                          30.25  
  2 Conover, Steven           59 UNAT                             39.14  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steven           59 UNAT                           1:27.79  
       40.72  1:27.79                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steven           59 UNAT                           3:19.29  
       42.46  1:32.85  2:25.91  3:19.29                                    
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Long, Douglas             55 TGM-55                         1:07.67  
       31.23  1:07.67                                                      
  2 Rensink, Rick             56 MACM-13                        1:21.67  
       37.45  1:21.67                                                      
  3 Stone, Jeff               57 TGM-55                         1:22.10  
       41.10  1:22.10                                                      
  4 Fumi, Leonard             59 MACM-13                        1:42.46  
       52.82  1:42.46                                                      
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boder, Robert             57 CFYM-12                        3:02.01  
       43.73  1:31.86  2:21.40  3:02.01                                    
  2 Conover, Steven           59 UNAT                           3:08.72  
       39.90  1:28.67  2:27.86  3:08.72                                    
 
Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conover, Steven           59 UNAT                           6:52.82  
       42.52  1:33.22  2:27.05  3:20.69  4:22.70  5:25.88  6:10.61  6:52.82
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Richelson, Andrew         61 TYRA-13                          28.39  
  2 McDonald, Mike            64 MACM-13                          28.57  
  3 Calandro, James           62 MACM-13                          29.27  
  4 Britt, James              62 CSMC-13                          31.18  
  5 Davenport, John           64 MACM-13                          40.62  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calandro, James           62 MACM-13                        1:09.46  
       34.33  1:09.46                                                      
  2 Zeigler, John             63 GAJA-45                        1:11.80  
       34.66  1:11.80                                                      
  3 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                        1:27.30  
       42.48  1:27.30                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, John             63 GAJA-45                        2:38.94  
       36.21  1:18.68  2:01.00  2:38.94                                    
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 63 DMDM-13                        6:50.18  
       33.61  1:11.44  1:51.15  2:32.16  3:13.96  3:57.16  4:40.53  5:24.33
     6:07.64  6:50.18                                                      
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 63 DMDM-13                       14:00.42  
       35.12  1:13.20  1:52.96  2:33.52  3:15.48  3:56.91  4:38.62  5:21.52
     6:04.19  6:46.73  7:29.54  8:12.79  8:56.31  9:39.67 10:23.54 11:06.63
    11:50.42 12:33.77 13:17.38 14:00.42                                    
  2 Davenport, John           64 MACM-13                       20:07.38  
       47.20  1:43.20  2:42.58  3:43.70  4:45.29  5:47.70  6:49.43  7:52.79
     8:55.00  9:57.04 10:59.61 12:00.93 13:03.64 14:07.33 15:09.38 16:10.61
    17:11.35 18:11.69 19:13.12 20:07.38                                    
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Mike            64 MACM-13                          36.72  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 63 DMDM-13                        1:16.11  
       36.24  1:16.11                                                      
  2 McDonald, Mike            64 MACM-13                        1:19.08  
       37.69  1:19.08                                                      
  3 Davenport, John           64 MACM-13                        1:50.26  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Britt, James              62 CSMC-13                          37.51  
  2 Zeigler, John             63 GAJA-45                          38.33  
  3 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                          43.39  
  4 Davenport, John           64 MACM-13                          48.55  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, John             63 GAJA-45                        1:23.14  
       40.13  1:23.14                                                      
  2 Kute, Tim                 63 DMDM-13                        1:24.78  
       40.29  1:24.78                                                      
  3 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                        1:36.20  
       46.00  1:36.20                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, John             63 GAJA-45                        3:10.41  
       43.28  1:33.09  2:22.52  3:10.41                                    
  2 Britt, James              62 CSMC-13                        3:12.43  
       42.06  1:31.02  2:21.52  3:12.43                                    
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, John             63 GAJA-45                          36.48  
  2 Calandro, James           62 MACM-13                          38.58  
  3 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                          43.07  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Richelson, Andrew         61 TYRA-13                        1:15.29  
       34.79  1:15.29                                                      
  2 Zeigler, John             63 GAJA-45                        1:26.87  
     1:26.82  1:26.87                                                      
  3 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                        1:41.36  
       50.11  1:41.36                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, John             63 GAJA-45                        3:07.51  
       40.87  1:29.67  2:20.13  3:07.51                                    
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 63 DMDM-13                        1:13.32  
       34.03  1:13.32                                                      
  2 Richelson, Andrew         61 TYRA-13                        1:19.25  
       38.00  1:19.25                                                      
  3 Britt, James              62 CSMC-13                        1:28.25  
       44.01  1:28.25                                                      
  4 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                        1:30.13  
       44.50  1:30.13                                                      
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 63 DMDM-13                        2:47.64  
       36.26  1:15.88  2:07.32  2:47.64                                    
  2 Zeigler, John             63 GAJA-45                        3:05.07  
       39.56  1:31.26  2:20.70  3:05.07                                    
  3 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                        3:26.65  
       49.38  1:44.63  2:37.60  3:26.65                                    
 
Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zeigler, John             63 GAJA-45                        6:11.57  
       41.09  1:30.38  2:22.72  3:10.92  4:00.94  4:49.95  5:32.94  6:11.57
  2 Van Meeteren, Hans        64 TRYM-13                        7:28.48  
       52.82  1:49.57  2:48.34  3:49.48  4:47.25  5:42.93  6:37.10  7:28.48
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Bernard            65 CSMC-13                          29.51  
  2 Gadol, Louis              67 MACM-13                          30.64  
  3 Frogley, Chris S          65 VMST                             31.66  
  4 Wilson, Robin             66 CFYM-12                          32.49  
  5 Leen, Walter              66 GAJA-45                          44.12  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Bernard            65 CSMC-13                        1:10.43  
       33.11  1:10.43                                                      
  2 Frogley, Chris S          65 VMST                           1:14.81  
       36.37  1:14.81                                                      
  3 Wilson, Robin             66 CFYM-12                        1:16.37  
       35.44  1:16.37                                                      
  4 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                        1:21.51  
       37.93  1:21.51                                                      
  5 Leen, Walter              66 GAJA-45                        1:54.39  
       52.78  1:54.39                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Bernard            65 CSMC-13                        2:44.50  
     1:22.83  2:06.80  2:44.50                                             
  2 Wilson, Robin             66 CFYM-12                        2:58.32  
       40.22  1:27.11  2:14.51  2:58.32                                    
  3 Frogley, Chris S          65 VMST                           3:02.61  
       39.03  1:23.22  2:11.85  3:02.61                                    
  4 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                        3:04.10  
       40.77  1:27.52  2:16.36  3:04.10                                    
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                        8:05.24  
       42.64  1:29.71  2:19.89  3:09.43  3:58.65  4:49.09  5:39.28  6:29.25
     7:19.75  8:05.24                                                      
  2 Wilson, Robin             66 CFYM-12                        8:09.82  
       41.82  1:30.97  2:21.74  3:12.14  4:02.37  4:53.05  5:41.36  6:32.17
     7:22.02  8:09.82                                                      
  3 Denker, Martin            65 TGM-55                        13:06.57  
     1:07.86  2:26.80  3:45.32  5:04.00  6:26.29  7:49.26  9:10.06 10:33.26
    11:52.95 13:06.57                                                      
 
Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Robin             66 CFYM-12                       16:10.17  
       41.25  1:27.88  2:17.29  3:07.53  3:56.34  4:46.64  5:36.38  6:24.81
     7:15.21  8:04.47  8:54.32  9:44.54 10:34.62 11:22.93 12:13.21 13:01.77
    13:51.31 14:41.05 15:26.97 16:10.17                                    
  2 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                       16:47.58  
       43.15  1:31.05  2:20.45  3:11.50  4:02.36  4:53.54  5:44.80  6:35.03
     7:26.37  8:19.17  9:09.64 10:01.93 10:53.63 11:44.45 12:35.72 13:26.58
    14:16.85 15:09.16 15:59.91 16:47.58                                    
 
Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGillivray, Alan         66 CSMC-13                       36:11.29  
       50.10  1:48.75  2:51.92  3:56.23  5:07.31  6:11.07  7:12.94  8:18.79
     9:24.57 10:30.53 11:37.99 12:43.89 13:49.57 14:56.80 16:01.29 17:09.79
    18:15.73 19:23.76 20:28.78 21:33.46 22:41.39 23:50.50 24:58.84 26:07.20
    27:14.12 28:20.23 29:35.24 30:40.81 31:48.69 32:55.84 34:02.19 35:07.66
    36:11.29
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Robin             66 CFYM-12                          46.40  
  2 Leen, Walter              66 GAJA-45                          55.43  
  3 Denker, Martin            65 TGM-55                         1:15.74  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gadol, Louis              67 MACM-13                          39.07  
  2 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                          40.85  
  3 Frogley, Chris S          65 VMST                             44.66  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                        1:30.32  
       42.17  1:30.32                                                      
  2 Frogley, Chris S          65 VMST                           1:40.26  
       47.93  1:40.26                                                      
  3 Denker, Martin            65 TGM-55                         2:12.97  
     1:04.21  2:12.97                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                        3:20.53  
       44.26  1:35.51  2:28.70  3:20.53                                    
  2 Gadol, Louis              67 MACM-13                        3:24.00  
       44.96  1:37.41  2:32.38  3:24.00                                    
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Bernard            65 CSMC-13                          31.00  
  2 Wilson, Robin             66 CFYM-12                          39.74  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Bernard            65 CSMC-13                        1:16.61  
       36.76  1:16.61                                                      
  2 Wilson, Robin             66 CFYM-12                        1:40.22  
       45.26  1:40.22                                                      
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gadol, Louis              67 MACM-13                        1:23.77  
       38.42  1:23.77                                                      
  2 Fletcher, Doug            66 RAMR-13                        1:34.87  
       47.92  1:34.87                                                      
  3 Wilson, Robin             66 CFYM-12                        1:39.69  
       46.33  1:39.69                                                      
  4 Leen, Walter              66 GAJA-45                        2:22.61  
     1:06.36  2:22.61                                                      
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Robin             66 CFYM-12                        3:38.24  
       44.44  1:46.18  2:54.23  3:38.24                                    
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              71 CSMC-13                          27.52  
  2 Robertson, William        72 TGM-55                           30.28  
  3 Morvay, Rudolf            71 MACM-13                          45.53  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              71 CSMC-13                        1:02.63  
       29.78  1:02.63                                                      
  2 Robertson, William        72 TGM-55                         1:09.02  
       33.01  1:09.02                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              71 CSMC-13                        2:20.38  
       32.30  1:07.92  1:44.34  2:20.38                                    
  2 Robertson, William        72 TGM-55                         2:43.92  
       36.87  1:18.11  2:00.90  2:43.92                                    
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              71 CSMC-13                        6:43.53  
       37.62  1:17.60  1:58.58  2:39.35  3:20.35  4:00.55  4:41.15  5:22.48
     6:03.62  6:43.53                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              71 CSMC-13                          40.78  
  2 Morvay, Rudolf            71 MACM-13                          49.56  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, William        72 TGM-55                         1:33.12  
       44.38  1:33.12                                                      
  2 Morvay, Rudolf            71 MACM-13                        1:48.88  
       52.26  1:48.88                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, William        72 TGM-55                         3:39.87  
       49.73  1:45.94  2:43.41  3:39.87                                    
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              71 CSMC-13                          38.96  
  2 Morvay, Rudolf            71 MACM-13                          48.60  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morvay, Rudolf            71 MACM-13                        1:46.64  
       50.47  1:46.64                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morvay, Rudolf            71 MACM-13                        4:02.67  
       53.42  1:56.26  3:01.15  4:02.67                                    
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, William        72 TGM-55                           39.73  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, William        72 TGM-55                         1:29.46  
       42.13  1:29.46                                                      
  2 Morvay, Rudolf            71 MACM-13                        1:58.90  
       58.90  1:58.90                                                      
 
Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Robertson, William        72 TGM-55                              DQ  
       49.79  1:52.12  2:50.52       DQ                                    
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stoltz, Irwin             79 GAJA-45                          36.25  
  2 DePaul, Donald            75 HARY-13                          59.21  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stoltz, Irwin             79 GAJA-45                        1:29.00  
       43.06  1:29.00                                                      
  2 DePaul, Donald            75 HARY-13                        2:10.57  
       59.89  2:10.57                                                      
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Clarke          76 AMS-13                         2:45.63  
       37.24  1:19.90  2:04.22  2:45.63                                    
  2 Stoltz, Irwin             79 GAJA-45                        3:00.04  
       40.12  1:24.75  2:11.14  3:00.04                                    
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Clarke          76 AMS-13                         7:45.26  
       40.02  1:24.92  2:12.14  3:00.55  3:49.74  4:38.05  5:26.39  6:15.43
     7:01.08  7:45.26                                                      
  2 Stoltz, Irwin             79 GAJA-45                        8:01.11  
       43.51  1:29.64  2:19.13  3:08.28  3:57.17  4:46.77  5:35.44  6:24.49
     7:13.38  8:01.11                                                      
 
Men 75-79 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stoltz, Irwin             79 GAJA-45                       27:59.95  
       43.55  1:31.83  2:21.96  3:11.58  4:01.96  4:52.14  5:43.34  6:34.71
     7:26.01  8:18.05  9:09.86 10:01.49 10:53.18 11:44.76 12:35.94 13:27.72
    14:19.75 15:11.77 16:03.74 16:55.29 17:46.82 18:38.72 19:30.06 20:21.59
    21:13.28 22:05.05 22:56.40 23:47.81 24:38.39 25:29.54 26:20.31 27:11.66
    27:59.95
  2 DePaul, Donald            75 HARY-13                       45:08.76  
     1:12.55  2:32.73  3:54.16  5:06.92  6:29.60  7:43.74  9:09.76 10:24.73
    11:47.34 13:00.18 14:25.17 15:41.17 17:08.90 18:30.55 21:13.02 22:25.30
    23:51.42 25:04.78 26:30.60 27:46.10 29:12.29 30:26.50 31:52.90 33:06.53
    34:31.97 35:48.74 37:14.57 38:30.36 39:56.47 41:10.81 42:36.56 43:52.99
    45:08.76
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePaul, Donald            75 HARY-13                        1:25.60  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Clarke          76 AMS-13                         1:21.33  
       39.74  1:21.33                                                      
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePaul, Donald            75 HARY-13                        1:36.79  
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePaul, Donald            75 HARY-13                        1:25.89  
 
Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePaul, Donald            75 HARY-13                        3:22.47  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePaul, Donald            75 HARY-13                        3:10.77  
     1:25.92  3:10.77                                                      
 
Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Clarke          76 AMS-13                         3:03.32  
       38.29  1:26.64  2:20.26  3:03.32                                    
 
Men 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, E Ole             87 Ncms                          10:40.04  
       54.60  1:56.61  3:00.99  4:06.01  5:12.10  6:17.78  7:24.20  8:31.10
     9:37.29 10:40.04                                                      
 
Men 85-89 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, E Ole             87 Ncms                          21:17.10  
       56.53  1:59.21  3:03.48  6:18.09          15:59.65 19:12.87 21:17.10
 
Men 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, E Ole             87 Ncms                           1:06.70  
 
Men 85-89 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scherbarth, James         85 NCMS-13                        1:37.30  
       46.29  1:37.30                                                      
  2 Larson, E Ole             87 Ncms                           2:22.83  
     1:07.61  2:22.83                                                      
 
Men 85-89 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, E Ole             87 Ncms                           5:04.59  
     1:08.23  2:26.92  3:46.46  5:04.59                                    
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:56.97  
     1) Proud, Jessica W27              2) Fritchie, Karen W31            
     3) Fischer, Amy W22                4) Williams, Heidi W39            
       32.76  1:00.89  1:28.92  1:56.97                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:08.31  
     1) Bear, Shelley W41               2) Vogel, Melissa W27             
     3) Koontz, Lani W26                4) Walker, Sarah W20              
       31.43    47.31  1:38.86  2:08.31                                    
 
Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:11.93  
     1) Proud, Jessica W27              2) Fritchie, Karen W31            
     3) Fischer, Amy W22                4) Williams, Heidi W39            
       33.87  1:07.71  1:43.75  2:11.93                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:18.51  
     1) Braun, Erika W36                2) Hawley, Kate W28               
     3) Cheetham, Meredith W22          4) Angermeier, Mary W24           
       29.30  1:11.45  1:44.07  2:18.51                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:22.93  
     1) Vogel, Melissa W27              2) Bear, Shelley W41              
     3) Walker, Sarah W20               4) Koontz, Lani W26               
       46.43  1:21.71  1:51.72  2:22.93                                    
 
Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:58.20  
     1) Alston, Anne W40                2) Pollock, Julia W28             
     3) Rogers, Eugenia (Jennie W56     4) Battle, Ruth W46               
       27.17    55.91  1:31.69  1:58.20                                    
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:14.88  
     1) Rogers, Eugenia (Jennie W56     2) Pollock, Julia W28             
     3) Battle, Ruth W46                4) Alston, Anne W40               
       40.44  1:16.21  1:46.16  2:14.88                                    
  2 Team Greenville Masters-55  'A'                             2:36.11  
     1) Fahnline, Kathryn W45           2) Mendez, Katie W25              
     3) Wingerter, Pamela W64           4) Long, Ashley W27               
       47.91  1:31.41  2:06.39  2:36.11                                    
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Family YMCA-12  'A'                              2:08.93  
     1) Hamilton, April W41             2) Self, Tracy W53                
     3) Adams, Martita W50              4) St Jean, Rebecca W38           
       29.51  1:07.43  1:39.85  2:08.93                                    
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Family YMCA-12  'A'                              2:30.52  
     1) Adams, Martita W50              2) St Jean, Rebecca W38           
     3) Hamilton, April W41             4) Self, Tracy W53                
       36.48  1:19.46  1:52.79  2:30.52                                    
 
Women 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'B'                      2:28.16  
     1) Starnes, Rebecca W55            2) Airheart, Susan W50            
     3) Casey, Peg W56                  4) Roeth, Cynthia W47             
       39.00  1:23.66  1:55.97  2:28.16                                    
 
Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:33.88  
     1) Thompson, Jeff M24              2) Black, Kevin M25               
     3) Gentile, Anthony M25            4) Black, Douglas M25             
       24.37    48.15  1:10.98  1:33.88                                    
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:45.34  
     1) Black, Douglas M25              2) Black, Kevin M25               
     3) Gentile, Anthony M25            4) Thompson, Jeff M24             
       27.27    57.14  1:22.00  1:45.34                                    
  2 Wilmington-13  'A'                                          1:50.83  
     1) Pletcher, Todd M38              2) Carmine, Jay M31               
     3) Wisthoff, Matthew M23           4) Midgett, Todd M31              
       26.83    57.76  1:23.71  1:50.83                                    
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wilmington-13  'A'                                          1:39.71  
     1) Midgett, Todd M31               2) Carmine, Jay M31               
     3) Vierling, Eric M30              4) Pletcher, Todd M38             
       24.61    51.06  1:17.19  1:39.71                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:42.54  
     1) Miller, Christopher M27         2) Parr, Derek M34                
     3) Mask, Jason M33                 4) Caruth, Joseph M27             
       25.57    53.57  1:19.15  1:42.54                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:47.63  
     1) Faro, Aaron M27                 2) Susong, Matt M27               
     3) Nino-Acosta, Hernan M32         4) Blake, Thomas M40              
       29.81    57.62  1:24.09  1:47.63                                    
  4 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:49.16  
     1) Harper, Gregory M36             2) Glass, Ernie M59               
     3) Shue, Billy M25                 4) Phillips, John M M51           
       24.71    49.63  1:15.70  1:49.16                                    
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:54.92  
     1) Miller, Christopher M27         2) Parr, Derek M34                
     3) Mask, Jason M33                 4) Caruth, Joseph M27             
       26.94    58.54  1:29.53  1:54.92                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:03.10  
     1) Johnson, Steven M48             2) Wind, Thys M32                 
     3) Su, Billy M34                   4) Holshouser, Boyce Jay M46      
       32.13  1:03.32  1:32.84  2:03.10                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:21.76  
     1) Blake, Thomas M40               2) Terada, Scott M39              
     3) Nino-Acosta, Hernan M32         4) Holbrook, Russell M57          
       32.71  1:19.47  1:52.17  2:21.76                                    
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:30.39  
     1) Murray, Jeff M39                2) Butcher, Rob M36               
     3) Brewick, Noel M40               4) Schultz, Norman M43            
       22.78    45.32  1:07.78  1:30.39                                    
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:43.28  
     1) Murray, Jeff M39                2) Butcher, Rob M36               
     3) Andersen, Morten M38            4) Schultz, Norman M43            
       28.48    55.91  1:20.65  1:43.28                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'C'                      1:50.86  
     1) Smith, Stratton M44             2) Brewick, Noel M40              
     3) Pistorio, Anthony M43           4) Robling, Steve M38             
       31.52  1:00.60  1:26.64  1:50.86                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin-13  'D'                      1:52.87  
     1) Davis, William M41              2) Finn, John M40                 
     3) Hunter, Ralph M39               4) Jewett, Russell M42            
       29.93  1:00.01  1:26.01  1:52.87                                    
  4 Team Greenville Masters-55  'A'                             1:56.27  
     1) Dudley, Thomas M42              2) Stuart, Steven M40             
     3) Gantt, Rick M41                 4) Long, Douglas M55              
       32.17  1:03.48  1:30.53  1:56.27                                    
 
Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Family YMCA-12  'A'                              1:53.86  
     1) Boder, Robert M57               2) Wilson, Robin M66              
     3) Turnbull, David M55             4) Self, Howard M55               
       29.76  1:00.82  1:27.65  1:53.86                                    
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Family YMCA-12  'A'                              2:12.92  
     1) Turnbull, David M55             2) Boder, Robert M57              
     3) Self, Howard M55                4) Wilson, Robin M66              
       33.38  1:10.47  1:41.56  2:12.92                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:50.03  
     1) Cheetham, Meredith W22          2) Su, Billy M34                  
     3) Holshouser, Boyce Jay M46       4) Braun, Erika W36               
       28.70    59.08  1:25.00  1:50.03                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'B'                      1:54.24  
     1) Mask, Jason M33                 2) Fischer, Amy W22               
     3) Davis, Matthew M36              4) Proud, Jessica W27             
       33.31  1:00.69  1:25.32  1:54.24                                    
  3 Charleston Family YMCA-12  'A'                              1:54.46  
     1) Hamilton, April W41             2) Boder, Robert M57              
     3) St Jean, Rebecca W38            4) St Jean, Rob M40               
       32.48  1:01.55  1:30.65  1:54.46                                    
  5 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:59.33  
     1) Blake, Thomas M40               2) Bear, Shelley W41              
     3) Walker, Sarah W20               4) Nino-Acosta, Hernan M32        
       25.84    58.07  1:29.84  1:59.33                                    
 -- North Carolina Masters Swimmin-13  'Q'                     X2:13.62  
       43.11  1:17.51  1:47.41  2:13.62                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:07.75  
     1) Faro, Aaron M27                 2) Vogel, Melissa W27             
     3) Walker, Sarah W20               4) Bear, Shelley W41              
       33.86  1:08.57  1:44.28  2:07.75                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'C'                      2:11.61  
     1) Caruth, Joseph M27              2) Fritchie, Karen W31            
     3) Fischer, Amy W22                4) Mask, Jason M33                
       33.26  1:07.12  1:43.36  2:11.61                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:22.71  
     1) Johnson, Steven M48             2) Fletcher, Doug M66             
     3) Cheetham, Meredith W22          4) Angermeier, Mary W24           
       33.70  1:14.28  1:47.69  2:22.71                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:44.61  
     1) Parr, Derek M34                 2) Fritchie, Karen W31            
     3) Williams, Heidi W39             4) Miller, Christopher M27        
       25.73    53.64  1:21.50  1:44.61                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:47.08  
     1) Curtis, Russ M42                2) Pollock, Julia W28             
     3) Battle, Ruth W46                4) Hartley, Larry M49             
       25.21    52.46  1:20.01  1:47.08                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'B'                      1:57.29  
     1) Miller, Christopher M27         2) Parr, Derek M34                
     3) Proud, Jessica W27              4) Williams, Heidi W39            
       33.37  1:04.90  1:29.31  1:57.29                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:58.41  
     1) Squires, Jacob M27              2) Lawrence, Kari W27             
     3) Bathazi, Istvan M30             4) Potochnik, Sarah W25           
       28.89  1:04.42  1:28.46  1:58.41                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin-13  'B'                      2:04.11  
     1) Braun, Erika W36                2) Holshouser, Boyce Jay M46      
     3) Su, Billy M34                   4) Hawley, Kate W28               
       29.44  1:04.45  1:32.93  2:04.11                                    
  4 Team Greenville Masters-55  'A'                             2:08.83  
     1) Long, Douglas M55               2) Stuart, Steven M40             
     3) Mendez, Katie W25               4) Long, Ashley W27               
       31.71  1:03.99  1:39.00  2:08.83                                    
  5 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:09.48  
     1) Higgins, Nicole W25             2) Fisher, Barbie W49             
     3) Arnholt, Alan M45               4) Miller, Richard M54            
       33.65  1:08.05  1:42.85  2:09.48                                    
  7 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:35.43  
     1) Hovey, Mary Anna W65            2) Eudailey, Joshua M26           
     3) Davis, Matthew M36              4) Kennedy, Katie W28             
       51.01  1:32.15  2:01.77  2:35.43                                    
 -- Wilmington-13  'A'                                         X1:58.38  
     1) Pletcher, Todd M38              2) Vierling, Eric M30             
     3) Carmine, Jay M31                4) Uhl, Alicia W32                
       28.70  1:04.00  1:32.26  1:58.38                                    
 -- North Carolina Masters Swimmin-13  'B'                     X2:15.71  
     1) Koontz, Lani W26                2) Holbrook, Russell M57          
     3) Nino-Acosta, Hernan M32         4) Blake, Thomas M40              
       33.26  1:10.98  1:44.57  2:15.71                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'B'                      1:59.24  
     1) Vogel, Melissa W27              2) Susong, Matt M27               
     3) Faro, Aaron M27                 4) Koontz, Lani W26               
       28.70  1:00.72  1:36.90  1:59.24                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      1:54.20  
     1) Lane, Will M37                  2) Lane, Tanya W37                
     3) Holland, Amy W37                4) Parrish, Christopher M38       
       26.15    58.52  1:26.65  1:54.20                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'D'                      2:02.23  
     1) Gillman, Regina W43             2) Butcher, Rob M36               
     3) Andersen, Morten M38            4) Roberts, Connie W41            
       36.40    51.73  1:29.57  2:02.23                                    
  3 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:03.81  
     1) Alston, Anne W40                2) Curtis, Russ M42               
     3) Wolfe, Bill M51                 4) Battle, Ruth W46               
       35.11  1:07.31  1:37.14  2:03.81                                    
  4 Charleston Family YMCA-12  'A'                              2:17.26  
     1) Hamilton, April W41             2) St Jean, Rebecca W38           
     3) St Jean, Rob M40                4) Wilson, Robin M66              
       27.84  1:11.33  1:45.70  2:17.26                                    
  5 Team Greenville Masters-55  'B'                             2:38.57  
     1) Williamson, Cile W53            2) Stone, Jeff M57                
     3) Gantt, Rick M41                 4) Wingerter, Pamela W64          
       57.91  1:36.03  2:03.65  2:38.57                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Family YMCA-12  'B'                              2:00.48  
     1) Adams, Martita W50              2) Self, Tracy W53                
     3) Lucas, Jeff M51                 4) Self, Howard M55               
       29.89  1:08.01  1:24.44  2:00.48                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Family YMCA-12  'B'                              2:26.49  
     1) Turnbull, David M55             2) Lucas, Jeff M51                
     3) Adams, Martita W50              4) Self, Tracy W53                
       34.02  1:15.97  1:49.42  2:26.49                                    
  2 North Carolina Masters Swimmin-13  'A'                      2:52.31  
     1) Doyle, G. Mark M49              2) Van Meeteren, Greta W62        
     3) Van Meeteren, Hans M64          4) Klotz, Camille W63             
       30.05  1:17.27  2:00.98  2:52.31                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 38                    
 
  1. North Carolina Masters Swimmin   1559.5   2. Charleston Family YMCA              668
  3. North Carolina Masters Swimmin      574   4. Team Greenville Masters             504
  5. North Carolina Masters Swimmin      482   6. North Carolina Masters Swimmin      391
  7. North Carolina Masters Swimmin      384   8. North Carolina Masters Swimmin    349.5
  9. Unattached                          279  10. North Carolina Masters Swimmin      275
 11. North Carolina Masters Swimmin      260  12. Wilmington                          219
 13. North Carolina Masters Swimmin      213  14. Georgia Masters                     204
 15. North Carolina Masters Swimmin      174  16. North Carolina Masters Swimmin      117
 17. Virginia Masters Swim Team          113  18. North Carolina Masters Swimmin       97
 19. North Carolina Masters Swimmin       84  20. North Carolina Masters Swimmin       74
 21. Ncmsncms                             69  22. Ncmsunat                             61
 22. Movy Masters                         61  24. Atlanta Water Jocks                  54
 25. Charlotte SwimMasters                47  26. Asheville Masters Swimming           36
 27. North Carolina Masters Swimmin       28  28. Grand Strand Masters Swimming        26
 29. North Carolina Masters Swimmin       25  30. North Carolina Masters Swimmin       17
 31. North Carolina Masters Swimmin        9  31. Coluunat                              9
 33. Middle Tennessee Masters Swim         6                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 38                    
 
  1. North Carolina Masters Swimmin      427   2. North Carolina Masters Swimmin      286
  3. Charleston Family YMCA              223   4. Team Greenville Masters             221
  5. North Carolina Masters Swimmin    193.5   6. North Carolina Masters Swimmin      192
  7. North Carolina Masters Swimmin    186.5   8. North Carolina Masters Swimmin      168
  9. North Carolina Masters Swimmin      146  10. North Carolina Masters Swimmin      108
 11. North Carolina Masters Swimmin       99  12. North Carolina Masters Swimmin       97
 13. Virginia Masters Swim Team           81  14. Unattached                           75
 15. North Carolina Masters Swimmin       72  16. Ncmsunat                             61
 17. Charlotte SwimMasters                47  18. Wilmington                           34
 19. North Carolina Masters Swimmin       21  20. Ncmsncms                             17
 21. North Carolina Masters Swimmin        9  22. Middle Tennessee Masters Swim         6
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 38                     
 
  1. North Carolina Masters Swimmin   1104.5   2. Charleston Family YMCA              387
  3. North Carolina Masters Swimmin      287   4. North Carolina Masters Swimmin    280.5
  5. Team Greenville Masters             265   6. North Carolina Masters Swimmin      220
  7. Georgia Masters                     204   7. Unattached                          204
  9. Wilmington                          185  10. North Carolina Masters Swimmin      157
 11. North Carolina Masters Swimmin    137.5  12. North Carolina Masters Swimmin       96
 13. North Carolina Masters Swimmin       91  14. North Carolina Masters Swimmin       84
 15. North Carolina Masters Swimmin       76  16. North Carolina Masters Swimmin       75
 17. North Carolina Masters Swimmin       74  18. North Carolina Masters Swimmin     62.5
 19. Movy Masters                         61  20. Atlanta Water Jocks                  54
 21. Ncmsncms                             52  22. North Carolina Masters Swimmin       45
 23. Asheville Masters Swimming           36  24. Virginia Masters Swim Team           32
 25. North Carolina Masters Swimmin       28  26. Grand Strand Masters Swimming        26
 27. North Carolina Masters Swimmin       25  28. North Carolina Masters Swimmin       17
 29. Coluunat                              9                                             

Return to Masters Swimming in North Carolina home page.
January 29th, 2009
http://www.NCmasters.org/139-01res.htm