Licensed to Tar Heel Aquatic Team      Hy-Tek's Meet Manager 4/10/2008 01:30 PM
                     THAT Devil Spring Splash - 3/29/2008                      
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonney, Erin              24 RAM                    26.00      26.13   20  
  2 Frees, Heather            24 Unattached             27.39      26.70   17  
  3 Melton, Tricia            24 THAT                   28.10      27.86   16  
  4 Finnerty, Jessica         24 DM                     32.00      33.17   15  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frees, Heather            24 Unattached             59.42      58.22   20  
  2 Bonney, Erin              24 RAM                    58.00      58.59   17  
  3 Russo, Claire             24 MESC                 1:03.00    1:00.16   16  
  4 Melton, Tricia            24 THAT                 1:00.00    1:00.88   15  
  5 Finnerty, Jessica         24 DM                   1:08.00    1:17.41   14  
 
Women 18-24 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russo, Claire             24 MESC                 2:50.00    2:50.17   20  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frees, Heather            24 Unattached           2:08.24    2:12.08   20  
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melton, Tricia            24 THAT                      NT      33.98   20  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finnerty, Jessica         24 DM                     40.00      41.18   20  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baggett, Julie A          22 RMYM                      NT    1:23.65   20  
  2 Finnerty, Jessica         24 DM                   1:25.00    1:34.52   17  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonney, Erin              24 RAM                    29.00      29.68   20  
  2 Frees, Heather            24 Unattached             29.48      29.78   17  
  3 Melton, Tricia            24 THAT                   31.00      30.81   16  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frees, Heather            24 Unattached           1:05.15    1:07.10   20  
  2 Russo, Claire             24 MESC                 1:12.00    1:08.19   17  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melton, Tricia            24 THAT                 1:18.00    1:12.98   20  
  2 Baggett, Julie A          22 RMYM                      NT    1:16.47   17  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russo, Claire             24 MESC                 2:30.38    2:29.31   20  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Proud, Jessica            26 DAMA                   28.11      28.26   20  
  2 Hawley, Kate              27 RAM                    30.00      33.73   17  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Proud, Jessica            26 DAMA                 1:02.04    1:01.53   20  
  2 Hawley, Kate              27 RAM                  1:12.00    1:15.35   17  
 
Women 25-29 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nagle, Cynthia            29 THAT                 2:38.56    2:48.72   20  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Hadley           27 RMYM                      NT      31.73   20  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Hadley           27 RMYM                 1:25.20    1:12.43   20  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nagle, Cynthia            29 THAT                   34.38      35.92   20  
  2 Hawley, Kate              27 RAM                    38.00      43.91   17  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nagle, Cynthia            29 THAT                 1:14.95    1:17.21   20  
  2 Hawley, Kate              27 RAM                  1:40.00    1:35.13   17  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dempsey, Hadley           27 RMYM                      NT    1:10.09   20  
  2 Proud, Jessica            26 DAMA                 1:10.97    1:11.20   17  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Proud, Jessica            26 DAMA                 2:38.24    2:35.73   20  
 
Women 35-39 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Lani            35 RAM                    18.00      22.36   20  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA                   27.80      27.59   20  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grego, Sonia              38 DAMA                 1:39.00    1:20.33   20  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Lani            35 RAM                       NT    2:36.62   20  
 
Women 35-39 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Lani            35 RAM                    23.00      18.86   20  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA                   31.50      32.16   20  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grego, Sonia              38 DAMA                 1:55.00    1:41.43   20  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA                   39.00      38.09   20  
 
Women 35-39 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kowalsky, Lani            35 RAM                    19.00      17.32   20  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           39 DAMA                   29.90      29.67   20  
 
Women 40-44 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caskey, Laura             40 THAT                   30.00      13.98   20  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Yvonne           41 RMYM                      NT      29.01   20  
  2 Caskey, Laura             40 THAT                   52.00      46.60   17  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          42 THAT                 1:03.00    1:03.17   20  
 
Women 40-44 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caskey, Laura             40 THAT                   30.00      29.95   20  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Yvonne           41 RMYM                      NT      32.63   20  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nowak, Elizabeth          44 THAT                   33.45      34.43   20  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nowak, Elizabeth          44 THAT                 1:13.50    1:14.49   20  
  2 Lindroos, Pamela          42 THAT                 1:17.00    1:16.75   17  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Yvonne           41 RMYM                      NT      31.84   20  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          42 THAT                 1:06.20    1:07.12   20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nowak, Elizabeth          44 THAT                 1:05.00    1:08.92   20  
  2 Wilkins, Yvonne           41 RMYM                      NT    1:13.61   17  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frost, Kathryn            48 CSPM                   42.00      39.72   20  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frost, Kathryn            48 CSPM                 1:25.00    1:26.89   20  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frost, Kathryn            48 CSPM                   36.00      35.78   20  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stetson, Margaret         56 THAT                   35.00      34.99   20  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stetson, Margaret         56 THAT                 1:22.00    1:24.41   20  
 
Women 55-59 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine          58 EBW                  3:05.00    3:03.74   20  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stetson, Margaret         56 THAT                   44.00      43.28   20  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stetson, Margaret         56 THAT                 1:40.00    1:38.39   20  
  2 Quill, Catherine          58 EBW                  1:39.00    1:39.42   17  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine          58 EBW                  1:21.00    1:22.12   20  
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine          58 EBW                  3:04.00    3:03.82   20  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durrant, Betsy            66 VMST                 1:23.00    1:21.41   20  
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durrant, Betsy            66 VMST                 2:57.00    2:58.17   20  
  2 Martin, Judy              65 VMST                 3:10.00    3:13.35   17  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Judy              65 VMST                   44.00      43.94   20  
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Judy              65 VMST                 1:37.00    1:38.18   20  
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durrant, Betsy            66 VMST                   45.00      44.51   20  
  2 Martin, Judy              65 VMST                   48.00      47.34   17  
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derr, Carolyn             80 CSM                    50.50      52.16   20  
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derr, Carolyn             80 CSM                  1:50.30    1:58.72   20  
 
Women 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derr, Carolyn             80 CSM                  1:09.20    1:15.49   20  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bain, Kyle                23 RMYM                   22.67      22.97   20  
  2 Carafiol, Ben             24 DM                     30.00      26.75   17  
  3 King, Patrick             23 NCMS                   30.00      29.79   16  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bain, Kyle                23 RMYM                   51.40      49.89   20  
  2 Carafiol, Ben             24 DM                   1:00.00      54.97   17  
  3 King, Patrick             23 NCMS                 1:07.95    1:10.84   16  
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bain, Kyle                23 RMYM                 1:59.00    2:04.25   20  
  2 Carafiol, Ben             24 DM                   2:20.00    2:06.82   17  
  3 King, Patrick             23 NCMS                 2:29.46    2:37.86   16  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carafiol, Ben             24 DM                   1:15.00    1:01.42   20  
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bain, Kyle                23 RMYM                   25.45      24.97   20  
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bain, Kyle                23 RMYM                 1:01.00    1:02.50   20  
  2 King, Patrick             23 NCMS                 1:20.66    1:17.36   17  
 
Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carafiol, Ben             24 DM                   2:45.00    2:18.94   20  
  2 King, Patrick             23 NCMS                      NT    2:49.31   17  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krayer, Michael           25 RAM                    21.50      21.82   20  
  2 Caruth, Joseph            26 DAMA                   27.00      26.84   17  
  3 Eudailey, Joshua          25 DAMA                   29.81      30.33   16  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krayer, Michael           25 RAM                    47.50      48.63   20  
  2 Caruth, Joseph            26 DAMA                   58.00      59.18   17  
  3 Eudailey, Joshua          25 DAMA                 1:03.04    1:02.59   16  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krayer, Michael           25 RAM                  1:50.00    1:54.38   20  
  2 Eudailey, Joshua          25 DAMA                 2:27.80    2:32.82   17  
 
Men 25-29 200 Yard Open
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caruth, Joseph            26 DAMA                 3:00.00    3:38.97   20  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caruth, Joseph            26 DAMA                   36.00      37.49   20  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Custer, Mark              28 Unattached                NT      26.52   20  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Custer, Mark              28 Unattached                NT      59.72   20  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krayer, Michael           25 RAM                    57.00    1:01.28   20  
  2 Custer, Mark              28 Unattached                NT    1:05.45   17  
  3 Eudailey, Joshua          25 DAMA                 1:19.45    1:17.77   16  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Minorics, Joshua          31 DAMA                      NT      29.37   20  
  2 Dobrosielski, Devon       31 DM                     32.00      29.74   17  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobrosielski, Devon       31 DM                   1:17.00    1:08.56   20  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Minorics, Joshua          31 DAMA                      NT      37.84   20  
  2 Dobrosielski, Devon       31 DM                     38.00      41.86   17  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobrosielski, Devon       31 DM                   1:15.00    1:27.46   20  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Terry             37 VMST                   30.17      31.14   20  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Terry             37 VMST                 2:26.37    2:38.25   20  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Terry             37 VMST                 1:23.17    1:27.56   20  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Terry             37 VMST                   39.87      38.29   20  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Terry             37 VMST                 1:25.11    1:26.59   20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            44 RAM                    23.00      23.05   20  
  2 DeWitt, Martin            43 THAT                   26.02      27.43   17  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            44 RAM                    51.00      51.87   20  
  2 Slocum, Chris             42 THAT                   53.00      53.91   17  
  3 Brejnik, Brian            44 OSBC                   58.00      54.38   16  
  4 DeWitt, Martin            43 THAT                 1:07.60    1:00.10   15  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slocum, Chris             42 THAT                 1:57.00    1:59.34   20  
  2 DeWitt, Martin            43 THAT                 2:07.80    2:16.65   17  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeWitt, Martin            43 THAT                   30.60      30.25   20  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slocum, Chris             42 THAT                 1:01.00    1:03.44   20  
  2 DeWitt, Martin            43 THAT                 1:07.60    1:08.17   17  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            44 RAM                    32.00      31.22   20  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            44 RAM                    26.00      25.19   20  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brejnik, Brian            44 OSBC                 1:08.00    1:05.38   20  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slocum, Chris             42 THAT                 1:02.00    1:02.24   20  
 
Men 45-49 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Bud               46 NCMS                   14.00      15.56   20  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               45 MAC                    24.50      25.00   20  
  2 Morgan, Todd              45 Unattached             27.50      26.83   17  
  3 Odonnell, Jerry           49 THAT                   26.19      28.17   16  
  4 Martin, Bud               46 NCMS                   28.00      28.80   15  
  5 Wheeler, Craig            48 FBM                    28.40      29.14   14  
  6 Cook, Gregory             45 DM                     30.09      29.27   13  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               45 MAC                    52.50      53.55   20  
  2 Phillips, John            49 CSM                    55.00      55.15   17  
  3 Odonnell, Jerry           49 THAT                   59.97    1:02.75   15.5
  3 Cook, Gregory             45 DM                   1:06.12    1:02.75   15.5
  5 Wheeler, Craig            48 FBM                    58.10    1:03.09   14  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Gregory             45 DM                   2:25.02    2:19.19   20  
  2 Morgan, Todd              45 Unattached           2:10.00    2:22.57   17  
  3 Martin, Bud               46 NCMS                 2:47.00    2:36.77   16  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Todd              45 Unattached             31.00      31.11   20  
  2 Martin, Bud               46 NCMS                   40.00      37.72   17  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               45 MAC                  1:01.50    1:03.06   20  
  2 Phillips, John            49 CSM                  1:04.00    1:08.52   17  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheeler, Craig            48 FBM                    32.90      33.44   20  
  2 Odonnell, Jerry           49 THAT                   34.03      35.74   17  
  3 Martin, Bud               46 NCMS                   38.00      37.22   16  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheeler, Craig            48 FBM                  1:11.25    1:11.66   20  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Todd              45 Unattached             30.50      28.35   20  
  2 Odonnell, Jerry           49 THAT                   30.16      30.36   17  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, John            49 CSM                    58.50      59.73   20  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               45 MAC                  1:02.00    1:02.13   20  
  2 Morgan, Todd              45 Unattached           1:20.80    1:06.81   17  
  3 Cook, Gregory             45 DM                   1:16.33    1:11.47   16  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               45 MAC                  2:22.00    2:19.57   20  
  2 Phillips, John            49 CSM                  2:16.00    2:22.07   17  
  3 Cook, Gregory             45 DM                   2:45.00    2:35.40   16  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washburn, Jonathan        50 CFAC                   57.00      56.09   20  
  2 Stevens, Richard          53 NCMS                 1:05.00    1:00.36   17  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Jonathan           50 THAT                 1:55.00    1:58.15   20  
  2 Stevens, Richard          53 NCMS                 2:31.00    2:23.29   17  
  3 McKee, David              54 THAT                      NT    2:51.08   16  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Jonathan           50 THAT                   27.50      27.83   20  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Jonathan           50 THAT                   59.00      58.75   20  
  2 Washburn, Jonathan        50 CFAC                 1:08.00    1:06.59   17  
  3 Stevens, Richard          53 NCMS                 1:24.00    1:14.15   16  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKee, David              54 THAT                      NT      43.48   20  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washburn, Jonathan        50 CFAC                 1:19.00    1:11.63   20  
  2 McKee, David              54 THAT                      NT    1:38.15   17  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Jonathan           50 THAT                   26.00      25.56   20  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein, Jonathan           50 THAT                   58.50      57.83   20  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washburn, Jonathan        50 CFAC                 1:11.00    1:03.46   20  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washburn, Jonathan        50 CFAC                 2:15.00    2:19.77   20  
 -- Narter, Erdem             51 NCAM                      NT         DQ  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sesler, Richard           59 CSM                    30.50      28.24   20  
  2 Manuel, John              57 THAT                   29.50      30.53   17  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coxhead, George           55 CSM                    55.20      56.27   20  
  2 Greshes, Warren           56 THAT                 1:56.00    1:28.06   17  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greshes, Warren           56 THAT                 3:57.00    3:16.54   20  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manuel, John              57 THAT                   39.00      37.15   20  
  2 Sesler, Richard           59 CSM                    39.50      39.84   17  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manuel, John              57 THAT                 1:32.50    1:24.86   20  
 
Men 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greshes, Warren           56 THAT                   30.00      22.13   20  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sesler, Richard           59 CSM                    31.00      30.02   20  
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coxhead, George           55 CSM                  2:21.70    2:22.67   20  
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 62 DM                   2:20.00    2:27.43   20  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conroy, Michael           61 NAIG                   35.00      36.84   20  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 62 DM                   1:25.00    1:16.26   20  
  2 Conroy, Michael           61 NAIG                 1:16.00    1:16.91   17  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 62 DM                   1:35.00    1:26.24   20  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conroy, Michael           61 NAIG                   34.00      35.60   20  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 62 DM                   1:13.00    1:13.17   20  
  2 Conroy, Michael           61 NAIG                 1:16.00    1:21.21   17  
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kute, Tim                 62 DM                   2:36.00    2:45.44   20  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              70 CSM                    28.25      28.35   20  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              70 CSM                  1:04.00    1:01.77   20  
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              70 CSM                  2:25.00    2:24.01   20  
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              70 CSM                    39.00      40.76   20  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              70 CSM                    38.25      39.71   20  
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D Masters  'A'                                         NT    1:57.96   40  
     1) Cook, Gregory 45                2) Dobrosielski, Devon 31         
     3) Finnerty, Jessica 24            4) Carafiol, Ben 24               
  2 dama  'A'                                              NT    1:59.73   34  
     1) Minorics, Joshua 31             2) Grego, Sonia 38                
     3) Caruth, Joseph 26               4) Williams, Heidi 39             
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 rmym  'A'                                              NT    2:09.38   40  
     1) Dempsey, Hadley 27              2) Baggett, Julie A 22            
     3) Bain, Kyle 23                   4) Wilkins, Yvonne 41             
  2 dama  'A'                                              NT    2:10.87   34  
     1) Proud, Jessica 26               2) Caruth, Joseph 26              
     3) Williams, Heidi 39              4) Eudailey, Joshua 25            
  3 Tar Heel AquaticTeam  'A'                              NT    2:17.25   32  
     1) Lindroos, Pamela 42             2) Manuel, John 57                
     3) Odonnell, Jerry 49              4) Stetson, Margaret 56           
  4 D Masters  'A'                                         NT    2:17.60   30  
     1) Kute, Tim 62                    2) Dobrosielski, Devon 31         
     3) Cook, Gregory 45                4) Carafiol, Ben 24               

Return to Masters Swimming in North Carolina home page.
April 10, 2008
http://www.NCmasters.org/13803res.html