Results of April 23 and 24, 2005 North Carolina Short Course Championship Masters Meet

Licensed to N.C. Masters Swimming - Organization License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/25/2005 07:34 AM
      North Carolina Short Course Championships - 4/23/2005 to 4/24/2005       
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                          26.92   20  
  2 Baker, Brooke             24 DAMA-NC                          28.23   17  
  3 Robison, Doracy           24 RAM-NC                           28.34   16  
  4 Weaver, Kristen           20 TRYM-NC                          29.85   15  
  5 Doughty, Julie            20 TRYM-NC                          36.17   14  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                          58.10   20  
  2 Baker, Brooke             24 DAMA-NC                        1:02.79   17  
  3 Doughty, Julie            20 TRYM-NC                        1:06.49   16  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                        2:08.70   20  
  2 Doughty, Julie            20 TRYM-NC                        2:28.98   17  
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                        5:46.29   20  
 
Women 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                       19:37.29   20  
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                          31.64   20  
  2 Baker, Brooke             24 DAMA-NC                          32.65   17  
  3 Weaver, Kristen           20 TRYM-NC                          35.41   16  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                        1:08.97   20  
  2 Robison, Doracy           24 RAM-NC                         1:09.87   17  
  3 Baker, Brooke             24 DAMA-NC                        1:10.45   16  
  4 Doughty, Julie            20 TRYM-NC                        1:15.49   15  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Kristen           20 TRYM-NC                          38.85   20  
  2 Thomason, Rebecca         23 NCAM-NC                          39.99   17  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Doracy           24 RAM-NC                           29.85   20  
  2 Foley, Monica             19 NCAM-NC                          31.55   17  
  3 Thomason, Rebecca         23 NCAM-NC                          31.64   16  
 
Women 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Foley, Monica             19 NCAM-NC                        2:52.68   20  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Brooke             24 DAMA-NC                        1:11.82   20  
  2 Thomason, Rebecca         23 NCAM-NC                        1:13.90   17  
  3 Weaver, Kristen           20 TRYM-NC                        1:17.54   16  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomason, Rebecca         23 NCAM-NC                        2:37.81   20  
  2 Doughty, Julie            20 TRYM-NC                        3:12.28   17  
 
Women 18-24 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Doracy           24 RAM-NC                         5:19.91   20  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shandra          25 RAM-NC                           24.55   20  
  2 Keto, Alexis              26 RAM-NC                           26.87   17  
  3 King, Robin               26 DAMA-NC                          27.16   16  
  4 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                          28.59   15  
  5 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                          29.55   14  
  6 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                          31.04   13  
  7 Drinkard, Sarah           25 NCMS-NC                          34.41   12  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shandra          25 RAM-NC                           53.30   20  
  2 Katz, Sarah               25 AMS-NC                           59.51   17  
  3 King, Robin               26 DAMA-NC                          59.77   16  
  4 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                        1:03.33   15  
  5 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                        1:06.95   14  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shandra          25 RAM-NC                         1:57.89   20  
  2 King, Robin               26 DAMA-NC                        2:14.47   17  
  3 Nagle, Cynthia            26 THAT-NC                        2:22.94   16  
  4 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                        2:23.91   15  
  5 Drinkard, Sarah           25 NCMS-NC                        3:08.12   14  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shandra          25 RAM-NC                         5:15.87   20  
  2 Katz, Sarah               25 AMS-NC                         5:43.77   17  
  3 Hall, Christy             27 RAM-NC                         5:51.00   16  
  4 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                        6:30.23   15  
  5 Drinkard, Sarah           25 NCMS-NC                        9:11.89   14  
 -- Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                             DQ  
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                       13:18.23   20  
  2 Jones, Rose               26 NCAM-NC                       14:33.96   17  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                          32.86   20  
  2 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                          34.96   17  
  3 Jones, Rose               26 NCAM-NC                          36.88   16  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                        1:11.79   20  
  2 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                        1:16.83   17  
 -- Schuettpelz, Jan          28 TYRA                                DQ  
 
Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shandra          25 RAM-NC                         2:11.24   20  
  2 Katz, Sarah               25 AMS-NC                         2:26.71   17  
  3 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                        2:45.38   16  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nagle, Cynthia            26 THAT-NC                          35.44   20  
  2 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                          37.21   17  
  3 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                          41.03   16  
  4 Schuettpelz, Jan          28 TYRA                             42.64   15  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nagle, Cynthia            26 THAT-NC                        1:15.73   20  
  2 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                        1:21.57   17  
  3 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                        1:29.69   16  
  4 Drinkard, Sarah           25 NCMS-NC                        1:47.68   15  
 
Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nagle, Cynthia            26 THAT-NC                        2:44.27   20  
  2 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                        3:04.58   17  
  3 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                        3:10.43   16  
  4 Schuettpelz, Jan          28 TYRA                           3:19.39   15  
  5 Drinkard, Sarah           25 NCMS-NC                        3:51.34   14  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Shandra          25 RAM-NC                           26.97   20  
  2 Keto, Alexis              26 RAM-NC                           30.21   17  
  3 King, Robin               26 DAMA-NC                          30.94   16  
  4 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                          31.28   15  
  5 Nagle, Cynthia            26 THAT-NC                          32.91   14  
  6 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                          34.08   13  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Sarah               25 AMS-NC                         1:05.16   20  
  2 Jones, Rose               26 NCAM-NC                        1:17.43   17  
  3 Deveaugh-Geiss, Angela    28 DAMA-NC                        1:18.22   16  
 
Women 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                        2:39.86   20  
  2 Keto, Alexis              26 RAM-NC                         2:44.10   17  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stringer, Jennifer        29 RAM-NC                         1:03.66   20  
  2 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                        1:12.67   17  
  3 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                        1:14.33   16  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Robin               26 DAMA-NC                        2:33.72   20  
  2 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                        2:34.09   17  
  3 Nagle, Cynthia            26 THAT-NC                        2:39.77   16  
  4 Boyles, Abee              28 DAMA-NC                        2:45.18   15  
 
Women 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Sarah               25 AMS-NC                         5:04.98   20  
  2 Carpenter, Jeannine       29 NCAM-NC                        5:33.77   17  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Erika              33 RAM-NC                           24.96   20  
  2 Gooch, Ann                30 RAM-NC                           27.56   17  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Erika              33 RAM-NC                           54.37   20  
  2 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                         1:11.85   17  
  3 Sousa, Sara               33 DAMA-NC                        1:13.84   16  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                         2:37.35   20  
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                         6:49.23   20  
  2 Sousa, Sara               33 DAMA-NC                        7:16.00   17  
 
Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                        13:55.07   20  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Erika              33 RAM-NC                           30.00   20  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Erika              33 RAM-NC                         1:02.83   20  
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Demila, Mary              33 RAM-NC                         2:35.49   20  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley, Jennifer           32 RAM-NC                           35.90   20  
  2 Gooch, Ann                30 RAM-NC                           37.11   17  
  3 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                           42.51   16  
 -- Sousa, Sara               33 DAMA-NC                             DQ  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley, Jennifer           32 RAM-NC                         1:16.99   20  
  2 Gooch, Ann                30 RAM-NC                         1:19.63   17  
  3 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                         1:31.87   16  
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley, Jennifer           32 RAM-NC                         2:47.75   20  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gooch, Ann                30 RAM-NC                           31.45   20  
  2 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                           38.94   17  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Erika              33 RAM-NC                         1:02.31   20  
  2 Demila, Mary              33 RAM-NC                         1:10.94   17  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Erika              33 RAM-NC                         1:02.87   20  
  2 Riley, Jennifer           32 RAM-NC                         1:08.93   17  
  3 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                         1:24.02   16  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                         2:57.38   20  
 
Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Demila, Mary              33 RAM-NC                         5:23.91   20  
  2 Buchoux, Michelle         32 MAC-NC                         6:21.09   17  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                          26.94   20  
  2 Greene, Dana              36 RAM-NC                           32.05   17  
  3 Franklin, Dawn            35 DAMA-NC                          34.94   16  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                          59.23   20  
  2 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                          59.58   17  
  3 Greene, Dana              36 RAM-NC                         1:17.04   16  
  4 Franklin, Dawn            35 DAMA-NC                        1:17.63   15  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                        2:07.46   20  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                        5:36.96   20  
  2 Hunter, Sian              38 NCAM-NC                        6:18.76   17  
  3 Franklin, Dawn            35 DAMA-NC                        7:26.13   16  
 
Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                       19:15.40   20  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kramer, Adrienne          39 AMS-NC                           38.17   20  
  2 Franklin, Dawn            35 DAMA-NC                          40.97   17  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                        1:08.47   20  
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kramer, Adrienne          39 AMS-NC                         3:00.56   20  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                          34.22   20  
  2 Franklin, Dawn            35 DAMA-NC                          42.58   17  
  3 Greene, Dana              36 RAM-NC                           45.68   16  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                        1:13.31   20  
  2 Greene, Dana              36 RAM-NC                         1:38.68   17  
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                        2:40.18   20  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                          29.23   20  
  2 Culton, Cathy             39 THAT-NC                          29.38   17  
  3 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                          29.60   16  
  4 Kramer, Adrienne          39 AMS-NC                           36.49   15  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                        1:04.04   20  
  2 Zander, Sarah             36 NCMS-NC                        1:25.49   17  
  3 Kramer, Adrienne          39 AMS-NC                         1:27.29   16  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                        1:08.60   20  
  2 Hunter, Sian              38 NCAM-NC                        1:16.01   17  
  3 Kramer, Adrienne          39 AMS-NC                         1:22.51   16  
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           36 NCAM-NC                        2:27.00   20  
  2 Zander, Sarah             36 NCMS-NC                        2:56.61   17  
  3 Kramer, Adrienne          39 AMS-NC                         2:58.21   16  
 
Women 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindroos, Pamela          39 THAT-NC                        5:06.25   20  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                          25.12   20  
  2 Battle, Ruth              42 AMS-NC                           26.66   17  
  3 Vess, Christine           40 AMS-NC                           27.33   16  
  4 Barrell, Sharon           43 TYRA                             29.28   15  
  5 Woodward, Alis            44 MAC-NC                           29.50   14  
  6 Speight, Peggy            44 AMS-NC                           29.77   13  
  7 Springer, Margie          44 RAM-NC                           30.96   12  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                          55.44   20  
  2 Vess, Christine           40 AMS-NC                         1:01.50   17  
  3 Woodward, Alis            44 MAC-NC                         1:05.11   16  
  4 Springer, Margie          44 RAM-NC                         1:08.13   15  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                        2:06.77   20  
  2 Nowak, Elizabeth          41 THAT-NC                        2:09.43   17  
  3 Vess, Christine           40 AMS-NC                         2:21.74   16  
  4 Woodward, Alis            44 MAC-NC                         2:24.79   15  
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nowak, Elizabeth          41 THAT-NC                        5:48.28   20  
  2 Bettis, Priscilla         40 Unattached                     6:26.82   17  
  3 Vess, Christine           40 AMS-NC                         6:31.48   16  
  4 Woodward, Alis            44 MAC-NC                         6:44.84   15  
 
Women 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodward, Alis            44 MAC-NC                        22:49.56   20  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                          29.00   20  
  2 Nowak, Elizabeth          41 THAT-NC                          32.26   17  
  3 Vess, Christine           40 AMS-NC                           32.28   16  
  4 Barrell, Sharon           43 TYRA                             35.35   15  
  5 Springer, Margie          44 RAM-NC                           36.47   14  
  6 Wicker, Cheryl            44 THAT-NC                          37.53   13  
  7 Speight, Peggy            44 AMS-NC                           37.69   12  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                        1:04.11   20  
  2 Vess, Christine           40 AMS-NC                         1:09.28   17  
  3 Nowak, Elizabeth          41 THAT-NC                        1:09.42   16  
  4 Wicker, Cheryl            44 THAT-NC                        1:18.65   15  
  5 Woodward, Alis            44 MAC-NC                         1:31.14   14  
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                        2:21.58   20  
  2 Nowak, Elizabeth          41 THAT-NC                        2:31.85   17  
  3 Vess, Christine           40 AMS-NC                         2:32.50   16  
  4 Wicker, Cheryl            44 THAT-NC                        2:52.33   15  
  5 Woodward, Alis            44 MAC-NC                         3:08.47   14  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           40 RAM-NC                           35.95   20  
  2 Battle, Ruth              42 AMS-NC                           37.15   17  
  3 Vess, Christine           40 AMS-NC                           39.79   16  
  4 Springer, Margie          44 RAM-NC                           40.59   15  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           40 RAM-NC                         1:17.66   20  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                          27.50   20  
  2 Beadle, Allison           40 RAM-NC                           30.39   17  
  3 Woodward, Alis            44 MAC-NC                           37.26   16  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           40 RAM-NC                         1:05.89   20  
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           40 RAM-NC                         2:33.82   20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Susan              43 NCAM-NC                        1:05.68   20  
  2 Nowak, Elizabeth          41 THAT-NC                        1:07.16   17  
  3 Vess, Christine           40 AMS-NC                         1:11.52   16  
  4 Springer, Margie          44 RAM-NC                         1:17.55   15  
  5 Speight, Peggy            44 AMS-NC                         1:18.88   14  
  6 Wicker, Cheryl            44 THAT-NC                        1:21.68   13  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           40 RAM-NC                         2:33.03   20  
  2 Vess, Christine           40 AMS-NC                         2:38.32   17  
 
Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           40 RAM-NC                         5:29.65   20  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Satter, Jane              48 THAT-NC                          33.91   20  
  2 London, Stephanie         47 THAT-NC                          37.13   17  
  3 Miller, Bette             45 CSM-NC                           41.02   16  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 London, Stephanie         47 THAT-NC                        1:25.55   20  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Satter, Jane              48 THAT-NC                        2:39.60   20  
  2 Anderson, Kathy           49 MAC-NC                         3:26.57   17  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Kathy           49 MAC-NC                         9:04.71   20  
 
Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                46 RAM-NC                        14:15.58   20  
 
Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Bette             45 CSM-NC                        30:56.74   20  
  2 Anderson, Kathy           49 MAC-NC                        31:25.86   17  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                46 RAM-NC                           36.01   20  
  2 London, Stephanie         47 THAT-NC                          41.52   17  
  3 Hart, Janet               45 AMS-NC                           41.66   16  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                46 RAM-NC                         1:18.11   20  
  2 London, Stephanie         47 THAT-NC                        1:35.48   17  
  3 Anderson, Kathy           49 MAC-NC                         2:05.93   16  
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                46 RAM-NC                         2:44.20   20  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Janet               45 AMS-NC                           43.68   20  
  2 Miller, Bette             45 CSM-NC                           47.99   17  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Bette             45 CSM-NC                         1:41.03   20  
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Bette             45 CSM-NC                         3:33.92   20  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Janet               45 AMS-NC                           38.62   20  
  2 Anderson, Kathy           49 MAC-NC                           54.11   17  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Janet               45 AMS-NC                         1:28.62   20  
  2 Miller, Bette             45 CSM-NC                         1:44.94   17  
 -- London, Stephanie         47 THAT-NC                             DQ  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braswell, Barbara         53 RAM-NC                         1:16.08   20  
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Jann               50 VMST-VA                        2:59.34   20  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                         7:16.33   20  
  2 Brown, Jann               50 VMST-VA                        8:10.44   17  
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                        14:31.89   20  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                           38.12   20  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                         1:22.78   20  
  2 Braswell, Barbara         53 RAM-NC                         1:28.29   17  
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                         2:56.51   20  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Jann               50 VMST-VA                          44.11   20  
  2 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                           44.57   17  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Jann               50 VMST-VA                        1:39.21   20  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braswell, Barbara         53 RAM-NC                           41.70   20  
 
Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                         3:51.83   20  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                         1:23.79   20  
  2 Brown, Jann               50 VMST-VA                        1:30.25   17  
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                         3:04.64   20  
 
Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Eugenia           52 AMS-NC                         6:43.17   20  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         58 AMS-NC                           33.65   20  
  2 Daugherty, Donnie         56 HARY                             36.00   17  
  3 Stiles, Jane              55 THAT-NC                          47.67   16  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         58 AMS-NC                         1:15.88   20  
  2 Daugherty, Donnie         56 HARY                           1:23.92   17  
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daugherty, Donnie         56 HARY                           3:09.32   20  
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         58 AMS-NC                         7:36.91   20  
 
Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Greta       58 TRYM-NC                       17:40.75   20  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         58 AMS-NC                           37.73   20  
  2 Daugherty, Donnie         56 HARY                             45.69   17  
  3 Stiles, Jane              55 THAT-NC                          53.85   16  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         58 AMS-NC                         1:21.15   20  
  2 Daugherty, Donnie         56 HARY                           1:38.86   17  
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         58 AMS-NC                         2:54.72   20  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Greta       58 TRYM-NC                          47.33   20  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Greta       58 TRYM-NC                        1:42.26   20  
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Greta       58 TRYM-NC                        3:44.69   20  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         58 AMS-NC                         1:25.46   20  
  2 Daugherty, Donnie         56 HARY                           1:40.88   17  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Husson, Susan             61 TRYM-NC                          37.63   20  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Husson, Susan             61 TRYM-NC                        1:26.30   20  
  2 Torrance, Ellen           64 Unattached                     2:32.17   17  
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Husson, Susan             61 TRYM-NC                        3:14.95   20  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrance, Ellen           64 Unattached                     1:12.38   20  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrance, Ellen           64 Unattached                     2:53.65   20  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrance, Ellen           64 Unattached                     1:30.88   20  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrance, Ellen           64 Unattached                     3:20.34   20  
 
Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrance, Ellen           64 Unattached                     8:53.33   20  
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Husson, Susan             61 TRYM-NC                        1:48.71   20  
  2 Torrance, Ellen           64 Unattached                     2:56.86   17  
 
Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrance, Ellen           64 Unattached                     7:07.56   20  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             67 RAM-NC                           34.20   20  
  2 Jones, Alice              66 RAM-NC                           40.74   17  
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Alice              66 RAM-NC                         3:39.93   20  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             67 RAM-NC                           43.03   20  
 
Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             67 RAM-NC                         3:14.79   20  
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             67 RAM-NC                           43.28   20  
  2 Jones, Alice              66 RAM-NC                           49.74   17  
 
Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Alice              66 RAM-NC                         1:47.15   20  
 
Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Alice              66 RAM-NC                         4:02.77   20  
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             67 RAM-NC                           45.91   20  
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Alice              66 RAM-NC                         1:45.73   20  
 
Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             67 RAM-NC                         3:18.37   20  
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   71 SAC-NC                           45.71   20  
  2 Schaefer, Betty           73 VMST-VA                          57.42   17  
  3 Granath, Anne             70 NCAM-NC                        1:25.80   16  
  4 Wright, Mary              70 VMST-VA                        2:55.61   15  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Granath, Anne             70 NCAM-NC                        1:40.58   20  
  2 Robbins-Bonitz, Suzanne   71 SAC-NC                         1:43.85   17  
  3 Suit, Vera                72 VMST-VA                        2:00.12   16  
  4 Schaefer, Betty           73 VMST-VA                        2:10.20   15  
  5 Wright, Mary              70 VMST-VA                        5:54.41   14  
 
Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Granath, Anne             70 NCAM-NC                        3:46.50   20  
  2 Suit, Vera                72 VMST-VA                        4:38.90   17  
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Granath, Anne             70 NCAM-NC                        9:50.33   20  
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   71 SAC-NC                           46.31   20  
  2 Schaefer, Betty           73 VMST-VA                        1:05.36   17  
  3 Wright, Mary              70 VMST-VA                        2:13.11   16  
 
Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   71 SAC-NC                         1:46.07   20  
  2 Schaefer, Betty           73 VMST-VA                        2:23.51   17  
 
Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   71 SAC-NC                         3:53.94   20  
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   71 SAC-NC                           58.56   20  
  2 Wright, Mary              70 VMST-VA                        2:53.89   17  
 
Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Suit, Vera                72 VMST-VA                        2:24.27   20  
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                       37.72   20  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                     1:36.17   20  
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                     4:00.77   20  
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                       48.92   20  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                     2:14.79   20  
 
Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                     1:05.68   20  
 
Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                     2:11.00   20  
 
Women 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carr, Florence            79 Unattached                     5:12.12   20  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tehaun, Harvey            20 OEVT                             25.61   20  
  2 Johnson, Dane             24 TYRA                             26.79   17  
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Dane             24 TYRA                             34.42   20  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tehaun, Harvey            20 OEVT                            1:17.42   20  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stringer, Sean            29 RAM-NC                           23.60   20  
  2 Ferris, Michael           27 CSM-NC                           24.60   17  
  3 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                          25.42   16  
  4 Porco, Filippo            27 THAT-NC                          25.99   15  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Medendorp, Mark           27 TMS-NC                           53.60   20  
  2 Haberman, Brandon         27 RAM-NC                           54.60   17  
  3 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                          57.01   16  
  4 McElwee, Matt             28 DAMA-NC                          58.84   15  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Desorbo, Todd             27 RAM-NC                         1:44.75   20  
  2 Haberman, Brandon         27 RAM-NC                         2:02.01   17  
  3 Porco, Filippo            27 THAT-NC                        2:13.00   16  
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferris, Michael           27 CSM-NC                         5:24.58   20  
  2 Haberman, Brandon         27 RAM-NC                         5:37.58   17  
  3 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                        5:54.86   16  
  4 Browning, Joseph          29 THAT-NC                        6:12.10   15  
  5 Porco, Filippo            27 THAT-NC                        6:17.43   14  
  6 McElwee, Matt             28 DAMA-NC                        6:29.55   13  
 
Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                       12:06.52   20  
  2 Browning, Joseph          29 THAT-NC                       12:57.34   17  
 
Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gainer, Tommy             28 NCAM-NC                       21:13.51   20  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                          30.21   20  
  2 Gainer, Tommy             28 NCAM-NC                          31.07   17  
  3 Bhave, Prakash            27 DAMA-NC                          31.27   16  
  4 Browning, Joseph          29 THAT-NC                          34.50   15  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                        1:04.68   20  
  2 Gainer, Tommy             28 NCAM-NC                        1:07.19   17  
  3 Browning, Joseph          29 THAT-NC                        1:10.61   16  
 
Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Desorbo, Todd             27 RAM-NC                         1:52.40   20  
  2 Gainer, Tommy             28 NCAM-NC                        2:26.12   17  
 -- Porco, Filippo            27 THAT-NC                             DQ  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stringer, Sean            29 RAM-NC                           29.97   20  
  2 Medendorp, Mark           27 TMS-NC                           32.11   17  
  3 Porco, Filippo            27 THAT-NC                          33.05   16  
  4 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                          33.45   15  
  5 Gainer, Tommy             28 NCAM-NC                          34.32   14  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Porco, Filippo            27 THAT-NC                        1:14.12   20  
  2 Davenport, Kyle           26 RAM-NC                         1:14.53   17  
  3 Haberman, Brandon         27 RAM-NC                         1:14.89   16  
  4 Bhave, Prakash            27 DAMA-NC                        1:17.23   15  
 
Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Porco, Filippo            27 THAT-NC                        2:52.77   20  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stringer, Sean            29 RAM-NC                           24.28   20  
  2 Medendorp, Mark           27 TMS-NC                           25.48   17  
  3 Haberman, Brandon         27 RAM-NC                           26.42   16  
  4 Ferris, Michael           27 CSM-NC                           26.63   15  
  5 Browning, Joseph          29 THAT-NC                          28.20   14  
  6 Porco, Filippo            27 THAT-NC                          29.85   13  
  7 McElwee, Matt             28 DAMA-NC                          29.91   12  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferris, Michael           27 CSM-NC                           59.13   20  
  2 Haberman, Brandon         27 RAM-NC                         1:00.38   17  
  3 Browning, Joseph          29 THAT-NC                        1:09.63   16  
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Desorbo, Todd             27 RAM-NC                         1:53.82   20  
  2 Ferris, Michael           27 CSM-NC                         2:08.21   17  
  3 Browning, Joseph          29 THAT-NC                        2:32.81   16  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                        1:03.76   20  
  2 Gainer, Tommy             28 NCAM-NC                        1:04.72   17  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                        2:21.25   20  
  2 Browning, Joseph          29 THAT-NC                        2:35.98   17  
 
Men 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferris, Michael           27 CSM-NC                         4:45.75   20  
  2 Murphy, Jimmy             29 DAMA-NC                        5:11.51   17  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                          22.90   20  
  2 Farrell, Andrew           34 RAM-NC                           23.12   17  
  3 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                          23.16   16  
  4 Morton, Chris             33 THAT-NC                          23.71   15  
  5 Lohr, Joe                 30 RAM-NC                           23.97   14  
  6 Parr, Derek               30 DAMA-NC                          25.18   13  
  7 Vess, Eric                34 AMS-NC                           27.66   12  
  8 Ballard, James            31 MAC-NC                           27.75   11  
  9 Gulyaz, Erdogan           32 TRYM-NC                          28.61    9  
 10 Suero, Elias              34 SCMM-NC                          28.75    7  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Andrew           34 RAM-NC                           51.17   20  
  2 Morton, Chris             33 THAT-NC                          52.17   17  
  3 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                          52.43   16  
  4 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                          52.87   15  
  5 Lohr, Joe                 30 RAM-NC                           53.94   14  
  6 Ballard, James            31 MAC-NC                         1:00.79   13  
  7 Vess, Eric                34 AMS-NC                         1:02.11   12  
  8 Gulyaz, Erdogan           32 TRYM-NC                        1:05.83   11  
  9 Peters, Jason             32 Unattached                     1:07.04    9  
 10 Suero, Elias              34 SCMM-NC                        1:08.53    7  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Andrew           34 RAM-NC                         1:52.95   20  
  2 Anderson, Morton          34 MAC-NC                         1:53.49   17  
  3 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                        1:56.00   16  
  4 Morton, Chris             33 THAT-NC                        1:56.27   15  
  5 Bean, Corey               31 NCAM-NC                        1:57.12   14  
  6 Lohr, Joe                 30 RAM-NC                         2:04.81   13  
  7 Parr, Derek               30 DAMA-NC                        2:05.77   12  
  8 Vess, Eric                34 AMS-NC                         2:17.92   11  
  9 Suero, Elias              34 SCMM-NC                        2:32.59    9  
 10 Gulyaz, Erdogan           32 TRYM-NC                        2:40.43    7  
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Andrew           34 RAM-NC                         5:12.62   20  
  2 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                        5:22.61   17  
  3 Bean, Corey               31 NCAM-NC                        5:22.97   16  
  4 Katt, Brian               31 THAT-NC                        5:49.82   15  
  5 Parr, Derek               30 DAMA-NC                        6:02.98   14  
  6 Vess, Eric                34 AMS-NC                         6:33.51   13  
  7 Suero, Elias              34 SCMM-NC                        7:05.72   12  
 
Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Su, Billy                 31 RAM-NC                        11:49.80   20  
  2 Suero, Elias              34 SCMM-NC                       14:50.65   17  
 
Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bean, Corey               31 NCAM-NC                       18:40.62   20  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gooch, Greg               30 RAM-NC                           26.49   20  
  2 Lohr, Joe                 30 RAM-NC                           31.63   17  
  3 Parr, Derek               30 DAMA-NC                          33.07   16  
  4 Ballard, James            31 MAC-NC                           37.35   15  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gooch, Greg               30 RAM-NC                           56.26   20  
  2 Farrell, Andrew           34 RAM-NC                           58.39   17  
  3 Morton, Chris             33 THAT-NC                          58.53   16  
 
Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gooch, Greg               30 RAM-NC                         2:05.42   20  
  2 Morton, Chris             33 THAT-NC                        2:07.59   17  
  3 Farrell, Andrew           34 RAM-NC                         2:07.64   16  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                          28.17   20  
  2 Anderson, Morton          34 MAC-NC                           29.48   17  
  3 Parr, Derek               30 DAMA-NC                          30.46   16  
  4 Bean, Corey               31 NCAM-NC                          31.90   15  
  5 Gooch, Greg               30 RAM-NC                           33.56   14  
  6 Lohr, Joe                 30 RAM-NC                           33.62   13  
  7 Ballard, James            31 MAC-NC                           35.16   12  
  8 Su, Billy                 31 RAM-NC                           35.79   11  
  9 Vess, Eric                34 AMS-NC                           37.38    9  
 -- Peters, Jason             32 Unattached                          DQ  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                        1:02.96   20  
  2 Anderson, Morton          34 MAC-NC                         1:05.05   17  
  3 Parr, Derek               30 DAMA-NC                        1:07.18   16  
  4 Ballard, James            31 MAC-NC                         1:16.97   15  
  5 Vess, Eric                34 AMS-NC                         1:19.30   14  
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                        2:18.74   20  
  2 Anderson, Morton          34 MAC-NC                         2:26.56   17  
  3 Bean, Corey               31 NCAM-NC                        2:32.54   16  
  4 Parr, Derek               30 DAMA-NC                        2:33.15   15  
  5 Vess, Eric                34 AMS-NC                         3:01.76   14  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                          25.04   20  
  2 Ortiz, Juan               31 RAM-NC                           25.49   17  
  3 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                          25.63   16  
  4 Bean, Corey               31 NCAM-NC                          26.14   15  
  5 Anderson, Morton          34 MAC-NC                           26.41   14  
  6 Suero, Elias              34 SCMM-NC                          36.87   13  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Morton          34 MAC-NC                           54.65   20  
  2 Bean, Corey               31 NCAM-NC                          58.57   17  
  3 Su, Billy                 31 RAM-NC                         1:01.47   16  
  4 Suero, Elias              34 SCMM-NC                        1:31.01   15  
 
Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Morton          34 MAC-NC                         2:04.60   20  
  2 Bean, Corey               31 NCAM-NC                        2:12.17   17  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Morton          34 MAC-NC                           57.06   20  
  2 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                          57.21   17  
  3 Barrows, Frank            32 NCAM-NC                          58.28   16  
  4 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                          58.65   15  
  5 Gooch, Greg               30 RAM-NC                         1:00.01   14  
  6 Morton, Chris             33 THAT-NC                        1:00.70   13  
  7 Lohr, Joe                 30 RAM-NC                         1:04.57   12  
  8 Parr, Derek               30 DAMA-NC                        1:05.27   11  
  9 Su, Billy                 31 RAM-NC                         1:06.08    9  
 10 Ballard, James            31 MAC-NC                         1:10.23    7  
 11 Vess, Eric                34 AMS-NC                         1:12.40    6  
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrows, Frank            32 NCAM-NC                        2:03.71   20  
  2 Anderson, Morton          34 MAC-NC                         2:04.27   17  
  3 Weiss, Jeff               30 NCAM-NC                        2:08.45   16  
  4 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                        2:08.73   15  
  5 Bean, Corey               31 NCAM-NC                        2:11.61   14  
  6 Vess, Eric                34 AMS-NC                         2:42.56   13  
 
Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrows, Frank            32 NCAM-NC                        4:30.15   20  
  2 Bean, Corey               31 NCAM-NC                        4:41.94   17  
  3 Farrell, Andrew           34 RAM-NC                         4:43.29   16  
  4 Crankshaw, Erik           32 THAT-NC                        4:45.80   15  
  5 Vess, Eric                34 AMS-NC                         5:51.74   14  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jarman, Randy             36 OEVT                             22.66   20  
  2 White, Kirk               35 THAT-NC                          23.88   17  
  3 Robling, Steve            35 PALM                             24.10   16  
  4 Clark, Marcell            35 HARY                             25.39   15  
  5 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                          26.83   14  
  6 Thomas, Terry             39 NCMS-NC                          27.44   13  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robling, Steve            35 PALM                             53.06   20  
  2 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                          58.79   17  
  3 Jewett, Russell           38 MAC-NC                           59.78   16  
  4 Thomas, Terry             39 NCMS-NC                        1:03.64   15  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Kirk               35 THAT-NC                        1:57.09   20  
  2 Clark, Marcell            35 HARY                           2:02.27   17  
  3 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                        2:14.52   16  
  4 Sexauer, Tim              39 RAM-NC                         2:25.00   15  
  5 Thomas, Terry             39 NCMS-NC                        2:26.11   14  
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                        6:16.10   20  
  2 Jewett, Russell           38 MAC-NC                         6:21.18   17  
  3 Thomas, Terry             39 NCMS-NC                        6:41.10   16  
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                       13:14.43   20  
  2 Thomas, Terry             39 NCMS-NC                       14:06.22   17  
  3 Demila, Michael           39 RAM-NC                        19:20.77   16  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                        1:10.28   20  
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                        2:43.70   20  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robling, Steve            35 PALM                             33.78   20  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Marcell            35 HARY                           1:13.88   20  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Kirk               35 THAT-NC                          26.15   20  
  2 Robling, Steve            35 PALM                             26.62   17  
  3 Thomas, Terry             39 NCMS-NC                          29.95   16  
  4 Jewett, Russell           38 MAC-NC                           30.99   15  
  5 Sousa, Greg               35 DAMA-NC                          35.52   14  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Kirk               35 THAT-NC                          55.80   20  
  2 Robling, Steve            35 PALM                             59.53   17  
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Kirk               35 THAT-NC                        2:07.29   20  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robling, Steve            35 PALM                           1:03.76   20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            41 RAM-NC                           22.41   20  
  2 Lechner, Chris            44 AMS-NC                           23.01   17  
  3 Blank, Jon                44 RAM-NC                           23.19   16  
  4 Goldman, Brian            40 RAM-NC                           23.83   15  
  5 Bacon, David              41 TYRA                             24.44   14  
  6 Willms, Christopher       42 TRYM-NC                          24.99   13  
  7 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                          25.80   12  
  8 Mangrum, John             42 RAM-NC                           26.99   11  
  9 Dickerman, Dwight         43 MAC-NC                           27.97    9  
 10 Roerden, Jeff             43 RAM-NC                           31.88    7  
 11 Chiswell, David           44 RAM-NC                           32.13    6  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            41 RAM-NC                           49.49   20  
  2 Lechner, Chris            44 AMS-NC                           50.54   17  
  3 Goldman, Brian            40 RAM-NC                           53.04   16  
  4 Bacon, David              41 TYRA                             54.82   15  
  5 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                          55.96   14  
  6 Dickerman, Dwight         43 MAC-NC                         1:01.75   13  
  7 Roerden, Jeff             43 RAM-NC                         1:16.15   12  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lechner, Chris            44 AMS-NC                         1:54.86   20  
  2 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                        2:05.36   17  
  3 Bacon, David              41 TYRA                           2:05.44   16  
  4 Willms, Christopher       42 TRYM-NC                        2:11.77   15  
  5 Roerden, Jeff             43 RAM-NC                         2:49.12   14  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                        5:24.22   20  
  2 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                        5:45.90   17  
  3 Bacon, David              41 TYRA                           6:06.42   16  
  4 Zoltners, Greg            40 THAT-NC                        6:22.90   15  
  5 Roerden, Jeff             43 RAM-NC                         7:31.45   14  
 
Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schad, Dan                40 RAM-NC                        11:58.85   20  
  2 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                       12:03.37   17  
  3 Mangrum, John             42 RAM-NC                        12:35.55   16  
 
Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roerden, Jeff             43 RAM-NC                        25:44.12   20  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerman, Dwight         43 MAC-NC                           36.31   20  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                        1:01.68   20  
  2 Bacon, David              41 TYRA                           1:08.62   17  
  3 Mangrum, John             42 RAM-NC                         1:10.28   16  
  4 Zoltners, Greg            40 THAT-NC                        1:11.31   15  
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mangrum, John             42 RAM-NC                         2:33.86   20  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blank, Jon                44 RAM-NC                           29.12   20  
  2 Willms, Christopher       42 TRYM-NC                          31.22   17  
  3 Goldman, Brian            40 RAM-NC                           32.62   16  
  4 Zoltners, Greg            40 THAT-NC                          33.15   15  
  5 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                          34.68   14  
  6 Holshouer, JaY            43 RAM-NC                           35.76   13  
  7 Dickerman, Dwight         43 MAC-NC                           38.77   12  
  8 Roerden, Jeff             43 RAM-NC                           42.77   11  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blank, Jon                44 RAM-NC                         1:01.45   20  
  2 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                        1:08.92   17  
  3 Willms, Christopher       42 TRYM-NC                        1:10.28   16  
  4 Mangrum, John             42 RAM-NC                         1:19.84   15  
  5 Roerden, Jeff             43 RAM-NC                         1:34.62   14  
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blank, Jon                44 RAM-NC                         2:18.88   20  
  2 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                        2:31.57   17  
  3 Willms, Christopher       42 TRYM-NC                        2:46.58   16  
  4 Zoltners, Greg            40 THAT-NC                        2:46.72   15  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lechner, Chris            44 AMS-NC                           25.30   20  
  2 Blank, Jon                44 RAM-NC                           25.78   17  
  3 Westerberg, Mark          44 CSM-NC                           26.99   16  
  4 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                          28.37   15  
  5 Mangrum, John             42 RAM-NC                           30.43   14  
 -- Stewart, Henry            41 RAM-NC                              DQ  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            41 RAM-NC                           54.87   20  
  2 Blank, Jon                44 RAM-NC                           55.66   17  
  3 Lechner, Chris            44 AMS-NC                           56.23   16  
  4 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                          59.44   15  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blank, Jon                44 RAM-NC                           57.28   20  
  2 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                        1:00.20   17  
  3 Goldman, Brian            40 RAM-NC                         1:03.59   16  
  4 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                        1:05.37   15  
  5 Zoltners, Greg            40 THAT-NC                        1:09.08   14  
  6 Mangrum, John             42 RAM-NC                         1:10.57   13  
  7 Dickerman, Dwight         43 MAC-NC                         1:12.80   12  
  8 Holshouer, JaY            43 RAM-NC                         1:18.05   11  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                        2:12.89   20  
  2 Bacon, David              41 TYRA                           2:24.85   17  
  3 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                        2:25.39   16  
 
Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stern, Benjamin           41 NCAM-NC                        4:44.67   20  
  2 Deaner, Hugh              44 NCAM-NC                        5:17.85   17  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             46 RAM-NC                           22.90   20  
  2 Erb, Wayne                45 RAM-NC                           25.11   17  
  3 Siegel, Craig             47 TRYM-NC                          25.77   16  
  4 Weller, Jeff              45 AMS-NC                           26.68   15  
  5 O'Donnell, Jeremiah       46 THAT-NC                          27.06   14  
  6 McClernan, William        48 DAMA-NC                          27.67   13  
  7 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                           29.19   12  
  8 Palmer, Rick              45 AMS-NC                           29.26   11  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Erb, Wayne                45 RAM-NC                           55.66   20  
  2 Weller, Jeff              45 AMS-NC                         1:01.54   17  
  3 O'Donnell, Jeremiah       46 THAT-NC                        1:02.04   16  
  4 Palmer, Rick              45 AMS-NC                         1:08.99   15  
  5 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         1:09.29   14  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollett, Peter            45 NCMS-NC                        1:56.59   20  
  2 Dimsdale, Todd            47 THAT-NC                        2:01.16   17  
  3 Siegel, Craig             47 TRYM-NC                        2:07.26   16  
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollett, Peter            45 NCMS-NC                        5:17.16   20  
  2 Siegel, Craig             47 TRYM-NC                        5:51.99   17  
  3 Waldbauer, Eric           46 RAM-NC                         6:16.28   16  
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegel, Craig             47 TRYM-NC                       12:11.89   20  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             46 RAM-NC                           25.65   20  
  2 Doyle, Mark               45 TRYM-NC                          29.72   17  
  3 O'Donnell, Jeremiah       46 THAT-NC                          37.24   16  
  4 Weller, Jeff              45 AMS-NC                           38.40   15  
  5 McClernan, William        48 DAMA-NC                          38.95   14  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             46 RAM-NC                           55.09   20  
  2 Doyle, Mark               45 TRYM-NC                        1:04.02   17  
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Doyle, Mark               45 TRYM-NC                        2:20.98   20  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimsdale, Todd            47 THAT-NC                          30.52   20  
  2 Waldbauer, Eric           46 RAM-NC                           32.98   17  
  3 Erb, Wayne                45 RAM-NC                           33.45   16  
  4 Weller, Jeff              45 AMS-NC                           34.80   15  
  5 O'Donnell, Jeremiah       46 THAT-NC                          35.40   14  
  6 McClernan, William        48 DAMA-NC                          36.20   13  
  7 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                           37.67   12  
  8 Palmer, Rick              45 AMS-NC                           38.77   11  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimsdale, Todd            47 THAT-NC                        1:04.64   20  
  2 McClernan, William        48 DAMA-NC                        1:17.54   17  
  3 Weller, Jeff              45 AMS-NC                         1:18.14   16  
  4 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         1:20.47   15  
  5 Palmer, Rick              45 AMS-NC                         1:22.84   14  
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimsdale, Todd            47 THAT-NC                        2:28.26   20  
  2 Waldbauer, Eric           46 RAM-NC                         2:37.67   17  
  3 McClernan, William        48 DAMA-NC                        2:53.46   16  
  4 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         3:05.59   15  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Tim               47 RAM-NC                           25.70   20  
  2 Erb, Wayne                45 RAM-NC                           27.76   17  
  3 Kurtzman, Andrew          49 FMM-FL                           29.70   16  
  4 Nolan, Daniel             46 TYRA                             30.92   15  
  5 O'Donnell, Jeremiah       46 THAT-NC                          30.99   14  
  6 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                           31.31   13  
  7 McClernan, William        48 DAMA-NC                          34.14   12  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, John            46 CSM-NC                           59.23   20  
  2 Erb, Wayne                45 RAM-NC                         1:05.82   17  
  3 McClernan, William        48 DAMA-NC                        1:16.76   16  
  4 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         1:16.85   15  
 
Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurtzman, Andrew          49 FMM-FL                         2:48.71   20  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimsdale, Todd            47 THAT-NC                        1:00.54   20  
  2 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         1:15.25   17  
  3 Palmer, Rick              45 AMS-NC                         1:15.48   16  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimsdale, Todd            47 THAT-NC                        2:17.52   20  
  2 Phillips, John            46 CSM-NC                         2:18.88   17  
  3 Hollett, Peter            45 NCMS-NC                        2:29.18   16  
 -- Adamson, Kenet            46 AMS-NC                              DQ  
 -- Lehman, Tim               47 RAM-NC                              DQ  
 
Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         6:02.52   20  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         51 NCMS-NC                          24.02   20  
  2 Suarez, Edward            50 GOLD                             24.62   17  
  3 Schmitz, Robert           52 THAT-NC                          24.72   16  
  4 McGraw, Dennis            53 THAT-NC                          26.36   15  
  5 Davis, Craik              53 RAM-NC                           26.69   14  
  6 Gosha, Joe                51 NCMS-NC                          27.79   13  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         51 NCMS-NC                          52.76   20  
  2 Schmitz, Robert           52 THAT-NC                          54.90   17  
  3 McGraw, Dennis            53 THAT-NC                          58.22   16  
  4 Davis, Craik              53 RAM-NC                           59.81   15  
  5 Hinton, James             50 AMS-NC                         1:00.61   14  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         51 NCMS-NC                        1:56.08   20  
  2 Ferroggiaro, Fred         51 CSM-NC                         1:59.23   17  
  3 Schmitz, Robert           52 THAT-NC                        2:02.63   16  
  4 Hinton, James             50 AMS-NC                         2:10.89   15  
  5 McGraw, Dennis            53 THAT-NC                        2:11.96   14  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferroggiaro, Fred         51 CSM-NC                         5:20.43   20  
  2 Hinton, James             50 AMS-NC                         5:53.34   17  
  3 McGraw, Dennis            53 THAT-NC                        6:13.00   16  
  4 Gosha, Joe                51 NCMS-NC                        7:03.57   15  
  5 Primm, Michael            51 NCMS-NC                        7:11.07   14  
 
Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferroggiaro, Fred         51 CSM-NC                        19:02.62   20  
  2 Hinton, James             50 AMS-NC                        20:11.88   17  
  3 McGraw, Dennis            53 THAT-NC                       21:45.67   16  
  4 Primm, Michael            51 NCMS-NC                       24:55.56   15  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Craik              53 RAM-NC                           34.18   20  
  2 Gosha, Joe                51 NCMS-NC                          36.83   17  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferroggiaro, Fred         51 CSM-NC                         1:01.12   20  
  2 Hinton, James             50 AMS-NC                         1:12.09   17  
 
Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferroggiaro, Fred         51 CSM-NC                         2:09.00   20  
  2 Hinton, James             50 AMS-NC                         2:34.64   17  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         51 NCMS-NC                          31.41   20  
  2 Schmitz, Robert           52 THAT-NC                          31.72   17  
  3 Davis, Craik              53 RAM-NC                           34.84   16  
  4 Gosha, Joe                51 NCMS-NC                          35.70   15  
  5 McGraw, Dennis            53 THAT-NC                          38.64   14  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmitz, Robert           52 THAT-NC                        1:09.86   20  
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         51 NCMS-NC                        2:29.42   20  
  2 Schmitz, Robert           52 THAT-NC                        2:32.98   17  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         51 NCMS-NC                          26.74   20  
  2 Suarez, Edward            50 GOLD                             28.09   17  
  3 McGraw, Dennis            53 THAT-NC                          30.31   16  
  4 Davis, Craik              53 RAM-NC                           31.24   15  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmitz, Robert           52 THAT-NC                        1:04.48   20  
  2 Davis, Craik              53 RAM-NC                         1:12.04   17  
  3 Gosha, Joe                51 NCMS-NC                        1:14.57   16  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Donald         51 NCMS-NC                        2:13.48   20  
  2 Gosha, Joe                51 NCMS-NC                        2:55.25   17  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutter, Guido             55 TYRA                             28.02   20  
 -- Karpinos, Ralph           55 NCMS-NC                             DQ  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richelson, Andrew         57 TMS-NC                         1:01.51   20  
  2 Gutter, Guido             55 TYRA                           1:03.29   17  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Husson, Bob               59 TRYM-NC                        2:22.15   20  
  2 Gutter, Guido             55 TYRA                           2:23.93   17  
  3 Slaughter, James          59 NCMS-NC                        2:40.46   16  
  4 Karpinos, Ralph           55 NCMS-NC                        2:53.93   15  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Terence              55 THAT-NC                        5:42.67   20  
  2 Slaughter, James          59 NCMS-NC                        7:00.05   17  
 
Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          59 NCMS-NC                       24:09.36   20  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frisch, David             56 VMST-VA                          31.34   20  
  2 Karpinos, Ralph           55 NCMS-NC                          51.07   17  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Terence              55 THAT-NC                        1:06.53   20  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frisch, David             56 VMST-VA                          32.64   20  
  2 Husson, Bob               59 TRYM-NC                          34.40   17  
  3 Gutter, Guido             55 TYRA                             36.07   16  
  4 Richelson, Andrew         57 TMS-NC                           39.80   15  
  5 Slaughter, James          59 NCMS-NC                          40.03   14  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frisch, David             56 VMST-VA                        1:12.36   20  
  2 Husson, Bob               59 TRYM-NC                        1:15.19   17  
  3 Slaughter, James          59 NCMS-NC                        1:34.23   16  
  4 Karpinos, Ralph           55 NCMS-NC                        1:40.43   15  
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Husson, Bob               59 TRYM-NC                        2:51.09   20  
  2 Slaughter, James          59 NCMS-NC                        3:24.62   17  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Terence              55 THAT-NC                          28.49   20  
  2 Richelson, Andrew         57 TMS-NC                           30.04   17  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frisch, David             56 VMST-VA                        1:06.19   20  
  2 Slaughter, James          59 NCMS-NC                        1:29.17   17  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Enyart, James             63 SAC-NC                           32.69   20  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Enyart, James             63 SAC-NC                         1:15.11   20  
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Enyart, James             63 SAC-NC                         2:46.03   20  
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         61 SCMS                           6:08.75   20  
  2 Enyart, James             63 SAC-NC                         7:43.53   17  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Enyart, James             63 SAC-NC                           46.06   20  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Enyart, James             63 SAC-NC                         1:45.80   20  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Hans        61 TRYM-NC                          43.30   20  
  2 Enyart, James             63 SAC-NC                           57.22   17  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         61 SCMS                           1:14.01   20  
  2 Van Meeteren, Hans        61 TRYM-NC                        1:36.69   17  
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Hans        61 TRYM-NC                        3:35.84   20  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         61 SCMS                             28.47   20  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         61 SCMS                           1:00.66   20  
 
Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         61 SCMS                           2:16.77   20  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meeteren, Hans        61 TRYM-NC                        1:33.12   20  
  2 Enyart, James             63 SAC-NC                         1:42.57   17  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              67 CSM-NC                           27.18   20  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              67 CSM-NC                         1:00.97   20  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              67 CSM-NC                         2:16.95   20  
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              67 CSM-NC                         6:29.75   20  
 
Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              67 CSM-NC                        13:50.00   20  
  2 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                       18:04.85   17  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkerton, Rolffs         66 NCAM-NC                          36.56   20  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                        1:37.78   20  
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkerton, Rolffs         66 NCAM-NC                        3:10.95   20  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              67 CSM-NC                           37.72   20  
  2 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                          45.94   17  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                        1:41.53   20  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                        1:53.85   20  
 
Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                        4:36.11   20  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                        1:38.61   20  
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                        3:39.11   20  
 
Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macartney, Norman         66 SCMM-NC                        8:07.83   20  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Costandy, Nabil           73 TRYM-NC                          37.71   20  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsil, John              73 RAM-NC                         1:26.72   20  
  2 Costandy, Nabil           73 TRYM-NC                        1:40.60   17  
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsil, John              73 RAM-NC                         9:17.89   20  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsil, John              73 RAM-NC                         1:45.95   20  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Huson, John               70 NCMS-NC                        1:45.56   20  
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Huson, John               70 NCMS-NC                        3:54.61   20  
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Huson, John               70 NCMS-NC                             DQ  
 
Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Huson, John               70 NCMS-NC                        4:24.81   20  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Huson, John               70 NCMS-NC                        1:37.52   20  
 
Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Huson, John               70 NCMS-NC                        3:42.20   20  
 
Men 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holdrege, Fred            87 RAM-NC                           58.21   20  
 
Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holdrege, Fred            87 RAM-NC                         2:13.59   20  
 
Men 85-89 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Holdrege, Fred            87 RAM-NC                         4:50.36   20  
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      1:47.62   40  
     1) Williams, Heidi 36              2) Walsh, Susan 43                
     3) Hunter, Sian 38                 4) Foley, Monica 19               
  2 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              2:07.14   34  
     1) Sousa, Sara 33                  2) Franklin, Dawn 35              
     3) Boyles, Abee 28                 4) Baker, Brooke 24               
  3 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'A'                            2:24.72   32  
     1) Doughty, Julie 20               2) Van Meeteren, Greta 58         
     3) Husson, Susan 61                4) Weaver, Kristen 20             
 
Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      2:05.94   40  
     1) Walsh, Susan 43                 2) Thomason, Rebecca 23           
     3) Carpenter, Jeannine 29          4) Foley, Monica 19               
  2 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                2:07.60   34  
     1) Johnson, Shandra 25             2) Keto, Alexis 26                
     3) Robison, Doracy 24              4) Stringer, Jennifer 29          
 
Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'A'                                           1:51.91   40  
     1) Battle, Ruth 42                 2) Vess, Christine 40             
     3) Katz, Sarah 25                  4) Speight, Peggy 44              
  2 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:56.54   34  
     1) Stringer, Jennifer 29           2) Demila, Mary 33                
     3) Springer, Margie 44             4) Greene, Dana 36                
  3 TarHeel Aquatic Team-NC  'A'                                2:07.69   32  
     1) Lindroos, Pamela 39             2) Wicker, Cheryl 44              
     3) Nagle, Cynthia 26               4) London, Stephanie 47           
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'A'                                           2:07.40   40  
     1) Vess, Christine 40              2) Battle, Ruth 42                
     3) Katz, Sarah 25                  4) Speight, Peggy 44              
  2 TarHeel Aquatic Team-NC  'A'                                2:09.01   34  
     1) Nowak, Elizabeth 41             2) Nagle, Cynthia 26              
     3) Lindroos, Pamela 39             4) Wicker, Cheryl 44              
  3 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              2:18.14   32  
     1) Deveaugh-Geiss, Angela 28       2) Boyles, Abee 28                
     3) King, Robin 26                  4) Franklin, Dawn 35              
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                2:25.96   40  
     1) Stott, Kim 46                   2) Jones, Alice 66                
     3) Beadle, Allison 40              4) Springer, Margie 44            
  2 Asheville-NC  'B'                                           2:32.59   34  
     1) Mitchell, Jeannie 58            2) Hart, Janet 45                 
     3) Rogers, Eugenia 52              4) Kramer, Adrienne 39            
 
Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Triangle Recreational Aquatic  'A'                          1:47.27   40  
     1) Bacon, David 41                 2) Gutter, Guido 55               
     3) Johnson, Dane 24                4) Nolan, Daniel 46               
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Triangle Recreational Aquatic  'A'                          2:02.54   40  
     1) Bacon, David 41                 2) Gutter, Guido 55               
     3) Nolan, Daniel 46                4) Johnson, Dane 24               
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 TarHeel Aquatic Team-NC  'B'                                1:34.17   40  
     1) Morton, Chris 33                2) Katt, Brian 31                 
     3) Crankshaw, Erik 32              4) Josh, Caruther 29              
  2 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      1:35.49   34  
     1) Barrows, Frank 32               2) Gainer, Tommy 28               
     3) Bean, Corey 31                  4) Weiss, Jeff 30                 
  3 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:37.77   32  
     1) Lohr, Joe 30                    2) Su, Billy 31                   
     3) Stringer, Sean 29               4) Haberman, Brandon 27           
  4 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'A'                            1:43.65   30  
     1) Willms, Christopher 42          2) Siegel, Craig 47               
     3) Gulyaz, Erdogan 32              4) Doyle, Mark 45                 
  5 TarHeel Aquatic Team-NC  'A'                                1:46.27   28  
     1) White, Kirk 35                  2) Porco, Filippo 27              
     3) Zoltners, Greg 40               4) Browning, Joseph 29            
  6 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                1:46.50   26  
     1) Mangrum, John 42                2) Erb, Wayne 45                  
     3) Gooch, Greg 30                  4) Roerden, Jeff 43               
  7 MAC Masters-NC  'A'                                         1:48.36   24  
     1) Ballard, James 31               2) Dickerman, Dwight 43           
     3) Jewett, Russell 38              4) Anderson, Morton 34            
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      1:45.75   40  
     1) Gainer, Tommy 28                2) Weiss, Jeff 30                 
     3) Bean, Corey 31                  4) Barrows, Frank 32              
  2 TarHeel Aquatic Team-NC  'B'                                1:53.60   34  
     1) Morton, Chris 33                2) Porco, Filippo 27              
     3) Browning, Joseph 29             4) Crankshaw, Erik 32             
  3 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                1:55.14   32  
     1) Gooch, Greg 30                  2) Su, Billy 31                   
     3) Allen, Scott 33                 4) Lohr, Joe 30                   
  4 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:56.91   30  
     1) Stringer, Sean 29               2) Erb, Wayne 45                  
     3) Haberman, Brandon 27            4) Desorbo, Todd 27               
  5 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'A'                            1:59.10   28  
     1) Doyle, Mark 45                  2) Willms, Christopher 42         
     3) Siegel, Craig 47                4) Gulyaz, Erdogan 32             
  6 Asheville-NC  'A'                                           2:09.26   26  
     1) Vess, Eric 34                   2) Weller, Jeff 45                
     3) Palmer, Rick 45                 4) Davis, Craik 53                
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:36.84   40  
     1) Schad, Dan 40                   2) Blank, Jon 44                  
     3) Goldman, Brian 40               4) Stewart, Henry 41              
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:35.25   40  
     1) Lehman, Fritz 46                2) Blank, Jon 44                  
     3) Stewart, Henry 41               4) Lehman, Tim 47                 
  2 TarHeel Aquatic Team-NC  'A'                                1:53.85   34  
     1) Dimsdale, Todd 47               2) Schmitz, Robert 52             
     3) White, Kirk 35                  4) McGraw, Dennis 53              
 
Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'B'                            2:23.54   40  
     1) Costandy, Nabil 73              2) McGrath, Frank 68              
     3) Van Meeteren, Hans 61           4) Husson, Bob 59                 
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'B'                            3:00.50   40  
     1) McGrath, Frank 68               2) Van Meeteren, Hans 61          
     3) Husson, Bob 59                  4) Costandy, Nabil 73             
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      1:40.81   40  
     1) Foley, Monica 19                2) Williams, Heidi 36             
     3) Bean, Corey 31                  4) Weiss, Jeff 30                 
  2 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:46.99   34  
     1) Haberman, Brandon 27            2) Robison, Doracy 24             
     3) Keto, Alexis 26                 4) Mangrum, John 42               
  3 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'A'                            1:53.12   32  
     1) Willms, Christopher 42          2) Doughty, Julie 20              
     3) Weaver, Kristen 20              4) Siegel, Craig 47               
  4 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              1:53.30   30  
     1) Deveaugh-Geiss, Angela 28       2) Sousa, Greg 35                 
     3) Murphy, Jimmy 29                4) Baker, Brooke 24               
 
Mixed 18+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 North Carolina Aquatic Masters-NC  'B'                      9:06.14   40  
     1) Williams, Heidi 36              2) Thomason, Rebecca 23           
     3) Carpenter, Jeannine 29          4) Foley, Monica 19               
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:55.16   40  
     1) Haberman, Brandon 27            2) Lohr, Joe 30                   
     3) Robison, Doracy 24              4) Johnson, Shandra 25            
  2 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      1:55.21   34  
     1) Foley, Monica 19                2) Weiss, Jeff 30                 
     3) Bean, Corey 31                  4) Thomason, Rebecca 23           
  3 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              2:03.93   32  
     1) Baker, Brooke 24                2) King, Robin 26                 
     3) Murphy, Jimmy 29                4) McElwee, Matt 28               
  4 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'A'                            2:08.04   30  
     1) Doyle, Mark 45                  2) Weaver, Kristen 20             
     3) Willms, Christopher 42          4) Doughty, Julie 20              
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:36.68   40  
     1) Stringer, Jennifer 29           2) Lohr, Joe 30                   
     3) Johnson, Shandra 25             4) Stringer, Sean 29              
  2 North Carolina Aquatic Masters-NC  'B'                      1:41.45   34  
     1) Walsh, Susan 43                 2) Carpenter, Jeannine 29         
     3) Barrows, Frank 32               4) Stern, Benjamin 41             
  3 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                1:44.27   32  
     1) Braun, Erika 33                 2) Gooch, Greg 30                 
     3) Riley, Jennifer 32              4) Schad, Dan 40                  
  4 Raleigh Area Masters-NC  'D'                                1:45.36   30  
     1) Farrell, Andrew 34              2) Beadle, Allison 40             
     3) Stewart, Henry 41               4) Demila, Mary 33                
  5 TarHeel Aquatic Team-NC  'A'                                1:45.52   28  
     1) Nowak, Elizabeth 41             2) Crankshaw, Erik 32             
     3) Wicker, Cheryl 44               4) Morton, Chris 33               
  6 Asheville-NC  'B'                                           1:49.14   26  
     1) Vess, Eric 34                   2) Katz, Sarah 25                 
     3) Vess, Christine 40              4) Davis, Craik 53                
  7 TarHeel Aquatic Team-NC  'B'                                1:49.66   24  
     1) Porco, Filippo 27               2) Nagle, Cynthia 26              
     3) Browning, Joseph 29             4) Lindroos, Pamela 39            
 
Mixed 25+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 TarHeel Aquatic Team-NC  'D'                                7:36.88   40  
     1) Josh, Caruther 29               2) Morton, Chris 33               
     3) Katt, Brian 31                  4) Crankshaw, Erik 32             
  2 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      7:57.16   34  
     1) Bean, Corey 31                  2) Stern, Benjamin 41             
     3) Barrows, Frank 32               4) Weiss, Jeff 30                 
  3 TarHeel Aquatic Team-NC  'B'                                9:25.40   32  
     1) McGraw, Dennis 53               2) Porco, Filippo 27              
     3) Browning, Joseph 29             4) Zoltners, Greg 40              
  4 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              9:37.45   30  
     1) McElwee, Matt 28                2) Sousa, Sara 33                 
     3) King, Robin 26                  4) Sousa, Greg 35                 
  5 TarHeel Aquatic Team-NC  'C'                               10:57.06   28  
     1) Lindroos, Pamela 39             2) Nagle, Cynthia 26              
     3) Wicker, Cheryl 44               4) London, Stephanie 47           
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:46.46   40  
     1) Lehman, Fritz 46                2) Blank, Jon 44                  
     3) Braun, Erika 33                 4) Stringer, Jennifer 29          
  2 TarHeel Aquatic Team-NC  'A'                                1:56.24   34  
     1) Morton, Chris 33                2) Nagle, Cynthia 26              
     3) Lindroos, Pamela 39             4) Crankshaw, Erik 32             
  3 North Carolina Aquatic Masters-NC  'B'                      2:02.61   32  
     1) Carpenter, Jeannine 29          2) Stern, Benjamin 41             
     3) Williams, Heidi 36              4) Gainer, Tommy 28               
  4 Asheville-NC  'A'                                           2:11.39   30  
     1) Vess, Eric 34                   2) Katz, Sarah 25                 
     3) Davis, Craik 53                 4) Speight, Peggy 44              
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'A'                                           1:47.92   40  
     1) Weller, Jeff 45                 2) Battle, Ruth 42                
     3) Speight, Peggy 44               4) Lechner, Chris 44              
  2 Raleigh Area Masters-NC  'E'                                2:07.50   34  
     1) Stott, Kim 46                   2) Chiswell, David 44             
     3) Roerden, Jeff 43                4) Springer, Margie 44            
 
Mixed 35+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 TarHeel Aquatic Team-NC  'A'                                8:45.71   40  
     1) Dimsdale, Todd 47               2) Schmitz, Robert 52             
     3) Lee, Terence 55                 4) White, Kirk 35                 
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'B'                                           1:59.83   40  
     1) Vess, Christine 40              2) Weller, Jeff 45                
     3) Lechner, Chris 44               4) Battle, Ruth 42                
  2 TarHeel Aquatic Team-NC  'B'                                2:18.05   34  
     1) Wicker, Cheryl 44               2) Dimsdale, Todd 47              
     3) White, Kirk 35                  4) London, Stephanie 47           
  3 MAC Masters-NC  'A'                                         2:36.15   32  
     1) Anderson, Kathy 49              2) Dickerman, Dwight 43           
     3) Jewett, Russell 38              4) Woodward, Alis 44              
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 TarHeel Aquatic Team-NC  'C'                                2:02.04   40  
     1) Satter, Jane 48                 2) Schmitz, Robert 52             
     3) London, Stephanie 47            4) McGraw, Dennis 53              
 
Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'B'                            2:28.51   40  
     1) Husson, Susan 61                2) Van Meeteren, Greta 58         
     3) Van Meeteren, Hans 61           4) Husson, Bob 59                 
 
Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Rivers YMCA Masters-NC  'B'                            2:53.00   40  
     1) Van Meeteren, Hans 61           2) Van Meeteren, Greta 58         
     3) Husson, Bob 59                  4) Husson, Susan 61               

North Carolina Masters Swimming Website
Return to Masters Swimming in North Carolina home page.
April 25, 2005
http://www.NCmasters.org/13503res.html