Results of May 1 & 2, 2004 North Carolina Short Course Championship Masters Meet

Licensed to N.C. Masters Swimming - Organization License
                                                 Hy-Tek's Meet Manager 5/3/2004
                 North Carolina 2004 Short Course Championship
                      Pullen Aquatic Center - Raleigh, NC
                                    Results

Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dickson, Ali              20 RAM-NC                           26.93   20
  2 Katz, Sarah               24 AMS-NC                           28.20   17
  3 Robison, Doracy           23 RAM-NC                           29.13   16
  4 Steger, Karen             24 MAC-NC                           29.39   15

Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dickson, Ali              20 RAM-NC                           57.94   20
  2 Steger, Karen             24 MAC-NC                         1:03.53   17

Women 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dickson, Ali              20 RAM-NC                         2:02.08   20
  2 O'Reilly, Jennifer        24 SAC-NC                         2:03.44   17
  3 Alexander, Kelly          23 RAM-NC                         2:08.41   16
  4 Katz, Sarah               24 AMS-NC                         2:19.99   15

Women 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dickson, Ali              20 RAM-NC                         5:28.21   20
  2 Baker, Brooke             23 DAMA-NC                        6:06.40   17
  3 Robison, Doracy           23 RAM-NC                         6:17.04   16

Women 19-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dickson, Ali              20 RAM-NC                        11:13.72   20

Women 19-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer        24 SAC-NC                        20:25.30   20

Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Robison, Doracy           23 RAM-NC                           33.30   20
  2 Steger, Karen             24 MAC-NC                           34.53   17

Women 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Baker, Brooke             23 DAMA-NC                        1:10.28   20
  2 Downing, Bess             23 BUMS-NC                        1:28.10   17

Women 19-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer        24 SAC-NC                         2:16.83   20
  2 Downing, Bess             23 BUMS-NC                        3:07.52   17

Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Katz, Sarah               24 AMS-NC                           38.03   20

Women 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Katz, Sarah               24 AMS-NC                         1:23.54   20

Women 19-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Katz, Sarah               24 AMS-NC                         2:55.74   20

Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Robison, Doracy           23 RAM-NC                           30.69   20
  2 Katz, Sarah               24 AMS-NC                           31.76   17
  3 Steger, Karen             24 MAC-NC                           31.88   16
  4 Downing, Bess             23 BUMS-NC                          42.33   15

Women 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dickson, Ali              20 RAM-NC                         1:04.80   20
  2 Alexander, Kelly          23 RAM-NC                         1:04.96   17
  3 Robison, Doracy           23 RAM-NC                         1:08.20   16
  4 Katz, Sarah               24 AMS-NC                         1:08.99   15
  5 Baker, Brooke             23 DAMA-NC                        1:14.63   14

Women 19-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Alexander, Kelly          23 RAM-NC                         2:34.07   20
  2 Katz, Sarah               24 AMS-NC                         2:46.94   17

Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dickson, Ali              20 RAM-NC                         1:07.98   20
  2 Robison, Doracy           23 RAM-NC                         1:10.06   17
  3 Katz, Sarah               24 AMS-NC                         1:10.74   16
  4 Baker, Brooke             23 DAMA-NC                        1:12.45   15
  5 Steger, Karen             24 MAC-NC                         1:14.33   14
  6 Downing, Bess             23 BUMS-NC                        1:33.03   13

Women 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer        24 SAC-NC                         2:21.57   20
  2 Baker, Brooke             23 DAMA-NC                        2:34.67   17

Women 19-24 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Katz, Sarah               24 AMS-NC                         5:26.43   20

Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stringer, Jennifer        27 RAM-NC                           24.88   20
  2 Keto, Alexis              25 RAM-NC                           27.53   17
  3 Reilly, Sarah             28 DAMA-NC                          30.45   16
  4 Chappell-Wilk, Rynda      29 RAM-NC                           38.87   15

Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Shigehara, Karen          28 TMS-NC                         1:03.45   20
  2 Hill, Carla               27 RAM-NC                         1:04.31   17
  3 Reilly, Sarah             28 DAMA-NC                        1:08.14   16

Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stringer, Jennifer        27 RAM-NC                         2:03.13   20
  2 Hill, Carla               27 RAM-NC                         2:19.45   17

Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hall, Christie            26 RAM-NC                         5:43.42   20
  2 Hill, Carla               27 RAM-NC                         6:21.97   17

Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hall, Christie            26 RAM-NC                        11:45.10   20

Women 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Chappell-Wilk, Rynda      29 RAM-NC                        28:47.60   20

Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Reilly, Sarah             28 DAMA-NC                          36.26   20

Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hall, Christie            26 RAM-NC                         2:31.88   20

Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hill, Carla               27 RAM-NC                           37.16   20
  2 Reilly, Sarah             28 DAMA-NC                          42.02   17

Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hall, Christie            26 RAM-NC                         1:16.83   20

Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hall, Christie            26 RAM-NC                         2:42.79   20

Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Keto, Alexis              25 RAM-NC                           32.33   20
  2 Shigehara, Karen          28 TMS-NC                           32.69   17

Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stringer, Jennifer        27 RAM-NC                         1:04.67   20
  2 Hall, Christie            26 RAM-NC                         1:10.35   17
  3 Keto, Alexis              25 RAM-NC                         1:14.27   16

Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hill, Carla               27 RAM-NC                         2:45.43   20

Women 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rashid, Julie             28 RAM-NC                         6:24.62   20

Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Braun, Erika              32 RAM-NC                           25.11   20
  2 Insicore, Staci           32 RAM-NC                           27.93   17
  3 Booth, Shelley            32 AMS-NC                           28.71   16
  4 Buchoux, Michelle         31 MAC-NC                           32.86   15
  5 Tessari, Shannon          31 RAM-NC                           33.38   14

Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Braun, Erika              32 RAM-NC                           54.54   20
  2 Insicore, Staci           32 RAM-NC                         1:00.60   17
  3 Tessari, Shannon          31 RAM-NC                         1:12.86   16
  4 Baden, Sara               32 DAMA-NC                        1:14.67   15

Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hogan, Patricia           34 NCAM-NC                        2:18.81   20
  2 Booth, Shelley            32 AMS-NC                         2:26.17   17
  3 Tessari, Shannon          31 RAM-NC                         2:47.43   16
  4 Baden, Sara               32 DAMA-NC                        2:47.61   15

Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Booth, Shelley            32 AMS-NC                         6:35.16   20
  2 Buchoux, Michelle         31 MAC-NC                         7:04.47   17
  3 Baden, Sara               32 DAMA-NC                        7:53.40   16

Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Buchoux, Michelle         31 MAC-NC                        14:17.71   20

Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hogan, Patricia           34 NCAM-NC                       21:12.62   20

Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Braun, Erika              32 RAM-NC                           29.91   20
  2 Tessari, Shannon          31 RAM-NC                           40.61   17

Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Braun, Erika              32 RAM-NC                         1:04.70   20
  2 Insicore, Staci           32 RAM-NC                         1:07.37   17

Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Insicore, Staci           32 RAM-NC                         2:23.64   20
  2 Hogan, Patricia           34 NCAM-NC                        2:32.27   17

Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Buchoux, Michelle         31 MAC-NC                           43.02   20

Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Buchoux, Michelle         31 MAC-NC                         1:32.22   20

Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Braun, Erika              32 RAM-NC                           28.23   20
  2 Insicore, Staci           32 RAM-NC                           30.61   17
  3 Booth, Shelley            32 AMS-NC                           31.05   16

Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Booth, Shelley            32 AMS-NC                         1:15.72   20

Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Braun, Erika              32 RAM-NC                         1:03.02   20
  2 Insicore, Staci           32 RAM-NC                         1:09.46   17
  3 Booth, Shelley            32 AMS-NC                         1:13.91   16
  4 Buchoux, Michelle         31 MAC-NC                         1:24.95   15

Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Braun, Erika              32 RAM-NC                         2:19.13   20
  2 Booth, Shelley            32 AMS-NC                         2:41.65   17
  3 Hogan, Patricia           34 NCAM-NC                        2:42.84   16
  4 Buchoux, Michelle         31 MAC-NC                         3:00.75   15

Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Christina         39 GCYM-NC                          28.34   20
  2 Culton, Cathy             38 THAT-NC                          29.88   17
  3 Hoffner, Lee-ann          36 NCMS-NC                          40.05   16

Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           35 NCAM-NC                          59.38   20
  2 Culton, Cathy             38 THAT-NC                        1:06.82   17
  3 Hoffmann, Jill            39 NCMS-NC                        1:11.51   16
  4 Hoffner, Lee-ann          36 NCMS-NC                        1:34.41   15

Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           35 NCAM-NC                        2:07.58   20
  2 Culton, Cathy             38 THAT-NC                        2:34.70   17

Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
 -- Hoffmann, Jill            39 NCMS-NC                            DNF

Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Christina         39 GCYM-NC                       12:24.57   20

Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           35 NCAM-NC                       19:11.59   20

Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           35 NCAM-NC                          32.66   20

Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           35 NCAM-NC                        1:08.76   20
  2 Hoffmann, Jill            39 NCMS-NC                        1:17.99   17

Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           35 NCAM-NC                        2:29.19   20

Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           39 RAM-NC                         1:19.09   20
  2 Rogers, Christina         39 GCYM-NC                        1:27.47   17

Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Culton, Cathy             38 THAT-NC                          33.53   20

Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           39 RAM-NC                         1:08.93   20

Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williams, Heidi           35 NCAM-NC                        1:10.17   20
  2 Culton, Cathy             38 THAT-NC                        1:19.60   17
  3 Hoffmann, Jill            39 NCMS-NC                        1:20.53   16

Women 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Beadle, Allison           39 RAM-NC                         5:40.85   20

Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                           25.73   20
  2 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                          29.78   17
  3 Springer, Margie          42 RAM-NC                           30.77   16
  4 Wood, Lorraine            44 RAM-NC                           33.07   15
  5 Miller, Bette             44 CSM-NC                           39.71   14

Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                           57.01   20
  2 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                        1:05.13   17

Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                         2:08.07   20
  2 Rohner, Patricia          44 RAM-NC                         2:15.81   17
  3 Woodard, Alis             43 MAC-NC                         2:28.41   16
  4 Willms, Ann               42 TRYM-NC                        2:45.03   15

Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rohner, Patricia          44 RAM-NC                         6:04.63   20

Women 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rohner, Patricia          44 RAM-NC                        12:37.45   20

Women 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Woodard, Alis             43 MAC-NC                        22:57.20   20
  2 Miller, Bette             44 CSM-NC                        30:32.10   17

Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                           32.39   20
  2 Wicker, Cheryl            43 THAT-NC                          37.01   17
  3 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                          37.45   16
  4 Willms, Ann               42 TRYM-NC                          38.66   15

Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 McEachran, Frances        42 GCYM-NC                        1:07.73   20
  2 Battle, Ruth              41 AMS-NC                         1:08.65   17
  3 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                        1:23.41   16
  4 Wicker, Cheryl            43 THAT-NC                        1:23.51   15
  5 Woodard, Alis             43 MAC-NC                         1:29.41   14

Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Wicker, Cheryl            43 THAT-NC                        2:57.03   20
  2 Willms, Ann               42 TRYM-NC                        3:11.00   17
  3 Woodard, Alis             43 MAC-NC                         3:16.97   16

Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                           36.56   20
  2 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                          41.28   17
  3 Miller, Bette             44 CSM-NC                           46.43   16

Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                         1:18.20   20
  2 Miller, Bette             44 CSM-NC                         1:40.27   17

Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Miller, Bette             44 CSM-NC                         3:34.91   20

Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                           27.72   20
  2 McEachran, Frances        42 GCYM-NC                          29.46   17
  3 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                          36.48   16

Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                         1:07.57   20

Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Woodard, Alis             43 MAC-NC                         3:14.40   20

Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Battle, Ruth              41 AMS-NC                         1:07.42   20
  2 McEachran, Frances        42 GCYM-NC                        1:07.63   17
  3 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                        1:17.46   16
  4 Wicker, Cheryl            43 THAT-NC                        1:24.24   15
  5 Miller, Bette             44 CSM-NC                         1:40.03   14

Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Speight, Peggy            43 NCMS-NC                        2:46.21   20
  2 Springer, Margie          42 RAM-NC                         2:46.97   17
  3 Wood, Lorraine            44 RAM-NC                         2:59.64   16
  4 Willms, Ann               42 TRYM-NC                        3:07.99   15
  5 Woodard, Alis             43 MAC-NC                         3:11.70   14

Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Woodard, Alis             43 MAC-NC                         6:46.81   20

Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Robinson, Robin           47 THAT-NC                          29.56   20
  2 Lampley, Kim              46 RAM-NC                           30.21   17
  3 Satter, Jane              47 THAT-NC                          33.30   16
  4 London, Stephanie         46 THAT-NC                          38.64   15

Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Robinson, Robin           47 THAT-NC                        1:06.56   20
  2 Satter, Jane              47 THAT-NC                        1:13.17   17
  3 London, Stephanie         46 THAT-NC                        1:27.46   16

Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Lampley, Kim              46 RAM-NC                         2:25.30   20
  2 Satter, Jane              47 THAT-NC                        2:38.91   17
  3 London, Stephanie         46 THAT-NC                        3:17.72   16

Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Satter, Jane              47 THAT-NC                        7:10.62   20
  2 London, Stephanie         46 THAT-NC                        8:43.65   17

Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Robinson, Robin           47 THAT-NC                          36.06   20

Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Robinson, Robin           47 THAT-NC                        1:18.91   20

Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Kammer, Maryellen         46 GCYM-NC                          38.28   20
  2 London, Stephanie         46 THAT-NC                          50.57   17

Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Lampley, Kim              46 RAM-NC                           31.97   20
  2 Kammer, Maryellen         46 GCYM-NC                          32.93   17

Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Kammer, Maryellen         46 GCYM-NC                        1:13.23   20
  2 Lampley, Kim              46 RAM-NC                         1:14.40   17
  3 Robinson, Robin           47 THAT-NC                        1:15.76   16

Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Robinson, Robin           47 THAT-NC                        2:47.00   20

Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                           28.26   20
  2 Phillips, Rita            50 CSM-NC                           51.30   17

Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                         1:02.44   20
  2 Bernstorf, Carol          51 GCYM-NC                        1:44.90   17

Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                         2:18.31   20
  2 Bernstorf, Carol          51 GCYM-NC                        3:53.32   17

Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                         7:09.95   20

Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Phillips, Rita            50 CSM-NC                        21:41.55   20

Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                        24:48.23   20
  2 Walkowiak, Nancy          51 Unattached                    25:55.84   17

Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                           35.93   20
  2 Bernstorf, Carol          51 GCYM-NC                          55.29   17
  3 Phillips, Rita            50 CSM-NC                           57.84   16

Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                         1:17.03   20
  2 Bernstorf, Carol          51 GCYM-NC                        1:56.65   17
  3 Phillips, Rita            50 CSM-NC                         1:59.83   16

Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                         2:58.24   20
  2 Phillips, Rita            50 CSM-NC                         4:03.93   17

Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                           40.37   20
  2 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                           43.19   17
  3 Bernstorf, Carol          51 GCYM-NC                        1:08.48   16

Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                         1:35.75   20

Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                         3:26.86   20

Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                           32.48   20
  2 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                           38.40   17

Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                         1:12.06   20

Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                         3:37.38   20

Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                         1:13.11   20
  2 Bernstorf, Carol          51 GCYM-NC                        2:05.22   17

Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             50 RAM-NC                         2:37.84   20
  2 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                         2:57.52   17

Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Rogers, Jennie            51 AMS-NC                         6:35.01   20

Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         57 AMS-NC                           32.75   20

Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         57 AMS-NC                           36.61   20

Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         57 AMS-NC                         1:16.91   20

Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 van Meeteren, Greta       57 TRYM-NC                        1:41.11   20

Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         57 AMS-NC                           38.86   20

Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         57 AMS-NC                         1:23.04   20

Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         57 AMS-NC                         3:00.87   20

Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Blackwell, Ceil           63 RAM-NC                           36.26   20
  2 Husson, Susan             60 TRYM-NC                          39.86   17

Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Husson, Susan             60 TRYM-NC                        3:19.08   20

Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Blackwell, Ceil           63 RAM-NC                           42.91   20
  2 Martin, Judy              61 VMST-VA                          44.83   17

Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Blackwell, Ceil           63 RAM-NC                         1:34.55   20
  2 Martin, Judy              61 VMST-VA                        1:41.37   17

Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Martin, Judy              61 VMST-VA                        3:36.06   20

Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Martin, Judy              61 VMST-VA                          47.28   20

Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Martin, Judy              61 VMST-VA                        1:47.16   20

Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Blackwell, Ceil           63 RAM-NC                         1:34.13   20
  2 Martin, Judy              61 VMST-VA                        1:40.54   17

Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Newell, Sally             66 RAM-NC                           34.20   20
  2 Jones, Alice              65 RAM-NC                           41.88   17

Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Jones, Alice              65 RAM-NC                         3:51.29   20

Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Newell, Sally             66 RAM-NC                           42.09   20

Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Newell, Sally             66 RAM-NC                         3:10.71   20

Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stroupe, Dawn             65 RAM-NC                           51.05   20

Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Jones, Alice              65 RAM-NC                         1:50.42   20
  2 Stroupe, Dawn             65 RAM-NC                         1:51.61   17

Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stroupe, Dawn             65 RAM-NC                         4:01.72   20

Women 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stroupe, Dawn             65 RAM-NC                         2:07.28   20

Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Newell, Sally             66 RAM-NC                         3:16.23   20

Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schaefer, Betty           72 VMST-VA                          57.86   20

Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schaefer, Betty           72 VMST-VA                        1:02.78   20

Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Carr, Florence            78 Fmm-FL                           37.51   20

Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Carr, Florence            78 Fmm-FL                         3:39.61   20

Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Carr, Florence            78 Fmm-FL                           49.76   20

Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Carr, Florence            78 Fmm-FL                         1:58.35   20

Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Carr, Florence            78 Fmm-FL                           55.88   20

Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Carr, Florence            78 Fmm-FL                         2:00.92   20

Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Cavallerano, Ed           23 SAC-NC                           24.20   20

Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gellin, Jonathon          23 RAM-NC                         1:52.67   20

Men 19-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Cavallerano, Ed           23 SAC-NC                        18:43.34   20

Men 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Cavallerano, Ed           23 SAC-NC                         1:06.00   20

Men 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gellin, Jonathon          23 RAM-NC                           54.90   20

Men 19-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gellin, Jonathon          23 RAM-NC                         2:04.90   20

Men 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Cavallerano, Ed           23 SAC-NC                         2:08.81   20

Men 19-24 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Cavallerano, Ed           23 SAC-NC                         4:44.38   20

Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gonzales, Jose            26 AMS-NC                           21.61   20
  2 Walker, Austin            28 AMS-NC                           23.64   17
  3 Petusky, Steve            26 AMS-NC                           24.30   16
  4 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                          24.88   15
  5 Filippo, Porco            26 NCAM-NC                          26.04   14

Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gonzales, Jose            26 AMS-NC                           48.46   20
  2 Walker, Austin            28 AMS-NC                           51.52   17
  3 Haberman, Brandon         26 RAM-NC                           55.37   16
  4 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                          56.43   15
  5 Bottomley, Kevin          28 GCYM-NC                        1:09.39   14

Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Haberman, Brandon         26 RAM-NC                         2:04.23   20
  2 Filippo, Porco            26 NCAM-NC                        2:13.09   17

Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Filippo, Porco            26 NCAM-NC                        6:05.26   20
  2 Browning JR, Joseph       28 THAT-NC                        6:13.16   17
  3 Bottomley, Kevin          28 GCYM-NC                        6:59.60   16

Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Filippo, Porco            26 NCAM-NC                       12:36.82   20

Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Petusky, Steve            26 AMS-NC                        20:01.01   20

Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stringer, Sean            28 RAM-NC                           26.13   20
  2 Walker, Austin            28 AMS-NC                           29.00   17
  3 Sevick, Chris             29 NCAM-NC                          30.30   16
  4 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                          30.39   15
  5 Petusky, Steve            26 AMS-NC                           31.19   14

Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                        1:04.28   20
  2 Sevick, Chris             29 NCAM-NC                        1:05.05   17
  3 Bhave, Prakash            26 DAMA-NC                        1:08.39   16

Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Walker, Austin            28 AMS-NC                           28.96   20
  2 Filippo, Porco            26 NCAM-NC                          32.53   17
  3 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                          32.77   16
  4 Bottomley, Kevin          28 GCYM-NC                          39.53   15

Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Walker, Austin            28 AMS-NC                         1:03.59   20
  2 Gonzales, Jose            26 AMS-NC                         1:04.88   17
  3 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                        1:10.76   16
  4 Petusky, Steve            26 AMS-NC                         1:13.75   15
  5 Filippo, Porco            26 NCAM-NC                        1:13.92   14

Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Walker, Austin            28 AMS-NC                         2:23.82   20
  2 Filippo, Porco            26 NCAM-NC                        2:45.50   17

Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stringer, Sean            28 RAM-NC                           24.80   20
  2 Gonzales, Jose            26 AMS-NC                           24.90   17
  3 Haberman, Brandon         26 RAM-NC                           27.30   16
  4 Walker, Austin            28 AMS-NC                           27.35   15
  5 Sevick, Chris             29 NCAM-NC                          27.48   14
  6 Browning JR, Joseph       28 THAT-NC                          28.68   13
  7 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                          28.98   12
  8 Bottomley, Kevin          28 GCYM-NC                          35.77   11

Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gonzales, Jose            26 AMS-NC                           53.27   20
  2 Stringer, Sean            28 RAM-NC                           56.41   17
  3 Haberman, Brandon         26 RAM-NC                         1:03.38   16

Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gonzales, Jose            26 AMS-NC                           57.14   20
  2 Walker, Austin            28 AMS-NC                           59.84   17
  3 Stringer, Sean            28 RAM-NC                         1:00.64   16
  4 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                        1:02.04   15
  5 Petusky, Steve            26 AMS-NC                         1:04.88   14
  6 Haberman, Brandon         26 RAM-NC                         1:05.87   13
  7 Bhave, Prakash            26 DAMA-NC                        1:06.28   12
  8 Browning JR, Joseph       28 THAT-NC                        1:10.12   11
  9 Bottomley, Kevin          28 GCYM-NC                        1:17.35    9

Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gonzales, Jose            26 AMS-NC                         2:06.48   20
  2 Walker, Austin            28 AMS-NC                         2:08.55   17
  3 Murphy, Jimmy             28 DAMA-NC                        2:17.87   16

Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Petcu, Razvan             30 CSM-NC                           21.18   20
  2 Jaffe, Robert             33 RAM-NC                           24.71   17
  3 Allen, Scott              32 RAM-NC                           24.86   16
  4 Mekarski, Mike            31 Unattached                       26.52   15
  5 Wilk, Thomas              31 RAM-NC                           27.97   14

Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Petcu, Razvan             30 CSM-NC                           46.82   20
  2 Tvermoes, Nicolai         33 DAMA-NC                          49.85   17
  3 Jaffe, Robert             33 RAM-NC                           55.22   16
  4 Mekarski, Mike            31 Unattached                       58.76   15
  5 Sousa, Greg               34 DAMA-NC                          59.81   14

Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Jaffe, Robert             33 RAM-NC                         2:05.41   20
  2 Mekarski, Mike            31 Unattached                     2:13.46   17
  3 Sousa, Greg               34 DAMA-NC                        2:18.67   16

Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                        4:59.17   20
  2 Shotts, Steven            33 Fact-FL                        5:43.71   17
  3 Mekarski, Mike            31 Unattached                     5:57.90   16
  4 Sousa, Greg               34 DAMA-NC                        6:28.64   15

Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                       10:23.74   20
  2 Su, Bill                  30 RAM-NC                        11:46.95   17

Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Shotts, Steven            33 Fact-FL                       19:43.92   20
  2 Mekarski, Mike            31 Unattached                    21:15.38   17

Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mekarski, Mike            31 Unattached                       35.11   20

Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                          57.13   20

Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                        2:09.40   20
  2 Sousa, Greg               34 DAMA-NC                        2:46.27   17

Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Andersen, Morten          33 MAC-NC                           29.89   20
  2 Aber, Dan                 30 RAM-NC                           32.25   17
  3 Su, Bill                  30 RAM-NC                           36.26   16

Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                        1:05.32   20
  2 Andersen, Morten          33 MAC-NC                         1:05.74   17
  3 Aber, Dan                 30 RAM-NC                         1:08.92   16
  4 Wilk, Thomas              31 RAM-NC                         1:16.75   15
  5 Su, Bill                  30 RAM-NC                         1:18.09   14

Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                        2:23.33   20
  2 Aber, Dan                 30 RAM-NC                         2:30.82   17

Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Petcu, Razvan             30 CSM-NC                           23.19   20
  2 Andersen, Morten          33 MAC-NC                           24.97   17
  3 Allen, Scott              32 RAM-NC                           28.72   16
  4 Jaffe, Robert             33 RAM-NC                           28.92   15
  5 Mekarski, Mike            31 Unattached                       29.91   14

Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Petcu, Razvan             30 CSM-NC                           50.61   20
  2 Andersen, Morten          33 MAC-NC                           55.65   17
  3 Tvermoes, Nicolai         33 DAMA-NC                          55.96   16

Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Tvermoes, Nicolai         33 DAMA-NC                        2:04.98   20
  2 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                        2:05.23   17
  3 Shotts, Steven            33 Fact-FL                        2:40.77   16

Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Andersen, Morten          33 MAC-NC                           57.85   20
  2 Allen, Scott              32 RAM-NC                         1:05.53   17
  3 Aber, Dan                 30 RAM-NC                         1:05.88   16
  4 Jaffe, Robert             33 RAM-NC                         1:06.01   15
  5 Su, Bill                  30 RAM-NC                         1:06.32   14

Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Tvermoes, Nicolai         33 DAMA-NC                        2:04.02   20
  2 Andersen, Morten          33 MAC-NC                         2:07.57   17
  3 Aber, Dan                 30 RAM-NC                         2:24.43   16
  4 Mekarski, Mike            31 Unattached                     2:34.65   15

Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Crankshaw, Erik           31 THAT-NC                        4:29.38   20
  2 Andersen, Morten          33 MAC-NC                         4:43.72   17
  3 Shotts, Steven            33 Fact-FL                        5:16.52   16

Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                           23.71   20
  2 Schad, Dan                39 RAM-NC                           25.14   17

Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                           51.15   20
  2 Schad, Dan                39 RAM-NC                           54.56   17
  3 LE Vine, Robert           39 DAMA-NC                          55.64   16

Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schad, Dan                39 RAM-NC                         1:59.12   20

Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schad, Dan                39 RAM-NC                         5:38.08   20
  2 Sexauer, Tim              38 RAM-NC                         6:49.25   17

Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Sexauer, Tim              38 RAM-NC                        15:03.05   20

Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                           25.79   20
  2 Armfield, John            38 RAM-NC                           28.78   17

Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                           54.79   20
  2 LE Vine, Robert           39 DAMA-NC                        1:01.39   17
  3 Schad, Dan                39 RAM-NC                         1:03.42   16
  4 Armfield, John            38 RAM-NC                         1:04.87   15

Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                         2:02.67   20
  2 Armfield, John            38 RAM-NC                         2:26.19   17

Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                           33.01   20
  2 LE Vine, Robert           39 DAMA-NC                          34.49   17
  3 Mondul, Michael           35 VMST-VA                          35.89   16

Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                         1:13.10   20

Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                           26.89   20
  2 Armfield, John            38 RAM-NC                           28.50   17
  3 LE Vine, Robert           39 DAMA-NC                          29.00   16
  4 Mondul, Michael           35 VMST-VA                          29.78   15

Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                           59.88   20
  2 LE Vine, Robert           39 DAMA-NC                        1:01.86   17
  3 Armfield, John            38 RAM-NC                         1:04.49   16

Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Bradshaw, Steve           36 AMS-NC                         2:07.85   20

Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Malsbury, David           42 VMST-VA                          22.67   20
  2 Stewart, Henry            40 RAM-NC                           22.85   17
  3 Lechner, Chris            43 AMS-NC                           23.04   16
  4 Smith, Jeff               41 CSM-NC                           23.97   15
  5 Kretz, Rusty              42 THAT-NC                          24.58   14
  6 McLauchlan, Mark          40 MAC-NC                           26.12   13
  7 Willms, Chris             41 TRYM-NC                          26.15   12
  8 Weller, Jeff              44 AMS-NC                           26.46   11
  9 Hoover, William           44 MAC-NC                           28.37    9
 10 Dickerman, Dwight         42 MAC-NC                           28.66    7
 11 Palmer, Rick              44 AMS-NC                           29.54    6
 12 Williams, Hurbert         44 MAC-NC                           31.05    5

Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            40 RAM-NC                           49.66   20
  2 Smith, Jeff               41 CSM-NC                           51.75   17
  3 Lechner, Chris            43 AMS-NC                           51.95   16
  4 Weller, Jeff              44 AMS-NC                         1:01.86   15
  5 Palmer, Rick              44 AMS-NC                         1:06.79   14

Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            40 RAM-NC                         1:51.00   20
  2 Lechner, Chris            43 AMS-NC                         1:56.04   17
  3 Smith, Jeff               41 CSM-NC                         1:56.24   16
  4 Williams, Hurbert         44 MAC-NC                         1:57.74   15
  5 Magdanz, Greg             40 RAM-NC                         2:07.66   14
  6 Celii, Michael            40 RAM-NC                         2:13.29   13
  7 McLauchlan, Mark          40 MAC-NC                         2:17.36   12
  8 Willms, Chris             41 TRYM-NC                        2:29.39   11

Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stern, Benjamin           40 NCAM-NC                        5:25.10   20
  2 Magdanz, Greg             40 RAM-NC                         5:45.64   17
  3 Mangrum, John             41 RAM-NC                         5:47.68   16
  4 Celii, Michael            40 RAM-NC                         6:09.16   15
  5 Beauvais, Ernest          42 SCMM-NC                        6:53.39   14

Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Beauvais, Ernest          42 SCMM-NC                       14:00.60   20

Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Magdanz, Greg             40 RAM-NC                        20:23.38   20
  2 Mangrum, John             41 RAM-NC                        20:25.57   17
  3 Roerden, Jeffery          42 RAM-NC                        28:51.27   16

Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Malsbury, David           42 VMST-VA                          26.39   20
  2 Smith, Jeff               41 CSM-NC                           28.20   17
  3 Stewart, Henry            40 RAM-NC                           28.70   16
  4 Lechner, Chris            43 AMS-NC                           30.59   15
  5 Palmer, Rick              44 AMS-NC                           37.61   14
  6 Weller, Jeff              44 AMS-NC                           37.74   13
  7 Williams, Hurbert         44 MAC-NC                           39.88   12

Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               41 CSM-NC                         1:00.15   20
  2 Stern, Benjamin           40 NCAM-NC                        1:02.32   17
  3 Mangrum, John             41 RAM-NC                         1:06.66   16
  4 Lechner, Chris            43 AMS-NC                         1:09.30   15
  5 Palmer, Rick              44 AMS-NC                         1:26.62   14

Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mangrum, John             41 RAM-NC                         2:22.69   20
  2 Hoover, William           44 MAC-NC                         2:39.11   17
  3 Weller, Jeff              44 AMS-NC                         2:50.93   16
  4 Beauvais, Ernest          42 SCMM-NC                        3:05.56   15

Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Malsbury, David           42 VMST-VA                          28.96   20
  2 Kretz, Rusty              42 THAT-NC                          29.82   17
  3 Stewart, Henry            40 RAM-NC                           31.23   16
  4 Lechner, Chris            43 AMS-NC                           33.12   15
  5 Celii, Michael            40 RAM-NC                           33.37   14
  6 Weller, Jeff              44 AMS-NC                           34.75   13
  7 Palmer, Rick              44 AMS-NC                           37.84   12

Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Kretz, Rusty              42 THAT-NC                        1:06.75   20
  2 Willms, Chris             41 TRYM-NC                        1:13.61   17
  3 Celii, Michael            40 RAM-NC                         1:13.88   16
  4 Weller, Jeff              44 AMS-NC                         1:19.02   15
  5 Palmer, Rick              44 AMS-NC                         1:21.24   14
  6 Beauvais, Ernest          42 SCMM-NC                        1:25.47   13
  7 Hoover, William           44 MAC-NC                         1:25.94   12
  8 Dickerman, Dwight         42 MAC-NC                         1:30.77   11
  9 Williams, Hurbert         44 MAC-NC                         1:31.63    9

Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stern, Benjamin           40 NCAM-NC                        2:33.02   20
  2 Mangrum, John             41 RAM-NC                         2:44.58   17
  3 Celii, Michael            40 RAM-NC                         2:47.01   16
  4 Weller, Jeff              44 AMS-NC                         2:57.45   15
  5 Beauvais, Ernest          42 SCMM-NC                        3:03.46   14

Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            40 RAM-NC                           25.27   20
  2 Malsbury, David           42 VMST-VA                          25.44   17
  3 Stern, Benjamin           40 NCAM-NC                          26.33   16
  4 Lechner, Chris            43 AMS-NC                           26.42   15
  5 Smith, Jeff               41 CSM-NC                           27.00   14
  6 Weischedel, Brian         44 NCMS-NC                          27.21   13
  7 Kretz, Rusty              42 THAT-NC                          27.82   12
  8 Palmer, Rick              44 AMS-NC                           33.55   11

Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            40 RAM-NC                           54.47   20
  2 Lechner, Chris            43 AMS-NC                           57.13   17
  3 Weischedel, Brian         44 NCMS-NC                          59.50   16
  4 McLauchlan, Mark          40 MAC-NC                         1:04.38   15

Men 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Weischedel, Brian         44 NCMS-NC                        2:12.65   20
  2 Mangrum, John             41 RAM-NC                         2:33.60   17

Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Malsbury, David           42 VMST-VA                          57.95   20
  2 Stewart, Henry            40 RAM-NC                           58.88   17
  3 Smith, Jeff               41 CSM-NC                         1:00.41   16
  4 Stern, Benjamin           40 NCAM-NC                        1:01.05   15
  5 Lechner, Chris            43 AMS-NC                         1:02.49   14
  6 Kretz, Rusty              42 THAT-NC                        1:03.88   13
  7 Weller, Jeff              44 AMS-NC                         1:12.17   12
  8 Palmer, Rick              44 AMS-NC                         1:15.26   11

Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Malsbury, David           42 VMST-VA                        2:11.38   20
  2 Smith, Jeff               41 CSM-NC                         2:15.03   17
  3 Mangrum, John             41 RAM-NC                         2:21.64   16
  4 Hoover, William           44 MAC-NC                         2:42.57   15
  5 Willms, Chris             41 TRYM-NC                        2:44.44   14
  6 Dickerman, Dwight         42 MAC-NC                         2:49.80   13

Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mangrum, John             41 RAM-NC                         5:08.65   20

Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                45 GAJA-45                          24.18   20
  2 Shields, Larry            47 CSM-NC                           25.43   17
  3 Carrow, Hill              49 RAM-NC                           26.12   16
  4 O'Donnell, Jeremiah       45 NCMS-NC                          26.19   15
  5 Klein, Jonathan           46 THAT-NC                          26.56   14
  6 Easterling, David         48 AMS-NC                           26.76   13
  7 Waldbauer, Eric           45 RAM-NC                           27.34   12
  8 McClernan, Bill           47 DAMA-NC                          27.87   11
  9 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                           29.22    9

Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Klein, Jonathan           46 THAT-NC                          50.71   20
  2 Godfrey, Alan             47 RAM-NC                           52.73   17
  3 Fiest, Eric               45 RAM-NC                           53.27   16
  4 Phillips, John            45 CSM-NC                           54.13   15
  5 Flack, John               48 NCMS-NC                          58.95   14
  6 McClernan, Bill           47 DAMA-NC                        1:02.60   13
  7 Hinton, James             49 AMS-NC                         1:02.64   12
  8 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         1:05.86   11

Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Phillips, John            45 CSM-NC                         2:04.47   20
  2 Siegel, Craig             45 TRYM-NC                        2:07.35   17
  3 Hinton, James             49 AMS-NC                         2:19.63   16

Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Siegel, Craig             45 TRYM-NC                        5:50.03   20
  2 Waldbauer, Eric           45 RAM-NC                         6:11.52   17

Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Cottam, James             47 AMS-NC                        11:43.30   20
  2 Siegel, Craig             45 TRYM-NC                       12:11.58   17
  3 Weatherman, Steve         48 RAM-NC                        13:19.50   16

Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Hinton, James             49 AMS-NC                        20:28.02   20

Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             45 RAM-NC                           25.59   20
  2 Fiest, Eric               45 RAM-NC                           29.16   17
  3 Shields, Larry            47 CSM-NC                           31.78   16
  4 Carrow, Hill              49 RAM-NC                           32.69   15
  5 Easterling, David         48 AMS-NC                           33.03   14
  6 O'Donnell, Jeremiah       45 NCMS-NC                          36.12   13
  7 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                           37.43   12
 -- McClernan, Bill           47 DAMA-NC                             DQ

Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Fiest, Eric               45 RAM-NC                         1:01.50   20
  2 Godfrey, Alan             47 RAM-NC                         1:02.60   17
  3 Phillips, John            45 CSM-NC                         1:06.79   16
  4 Cottam, James             47 AMS-NC                         1:09.86   15
  5 Weatherman, Steve         48 RAM-NC                         1:12.45   14

Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Godfrey, Alan             47 RAM-NC                         2:15.70   20
  2 Cottam, James             47 AMS-NC                         2:29.74   17
  3 Hinton, James             49 AMS-NC                         2:37.58   16

Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Waldbauer, Eric           45 RAM-NC                           33.22   20
  2 O'Donnell, Jeremiah       45 NCMS-NC                          34.03   17
  3 Easterling, David         48 AMS-NC                           34.21   16
  4 Hinton, James             49 AMS-NC                           35.79   15
  5 McClernan, Bill           47 DAMA-NC                          36.06   14
  6 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                           37.03   13

Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Dyer, Andy                45 GAJA-45                        1:05.22   20
  2 Waldbauer, Eric           45 RAM-NC                         1:11.62   17
  3 Easterling, David         48 AMS-NC                         1:13.10   16
  4 Cottam, James             47 AMS-NC                         1:15.75   15
  5 Hinton, James             49 AMS-NC                         1:18.22   14
  6 McClernan, Bill           47 DAMA-NC                        1:18.81   13
  7 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         1:20.41   12

Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Waldbauer, Eric           45 RAM-NC                         2:35.10   20
  2 Cottam, James             47 AMS-NC                         2:38.38   17
  3 Easterling, David         48 AMS-NC                         2:41.63   16
  4 Hinton, James             49 AMS-NC                         2:51.19   15
  5 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         2:57.51   14

Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             45 RAM-NC                           25.15   20
  2 Klein, Jonathan           46 THAT-NC                          25.26   17
  3 Phillips, John            45 CSM-NC                           27.04   16
  4 Cottam, James             47 AMS-NC                           28.71   15
  5 O'Donnell, Jeremiah       45 NCMS-NC                          30.16   14
  6 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                           30.47   13
  7 Flack, John               48 NCMS-NC                          30.69   12
  8 Easterling, David         48 AMS-NC                           30.72   11
  9 Hinton, James             49 AMS-NC                           30.98    9
 10 McClernan, Bill           47 DAMA-NC                          35.13    7

Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Phillips, John            45 CSM-NC                           59.53   20
  2 Dyer, Andy                45 GAJA-45                        1:00.55   17
  3 Carrow, Hill              49 RAM-NC                         1:04.04   16
  4 Cottam, James             47 AMS-NC                         1:09.38   15

Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Cottam, James             47 AMS-NC                         2:20.33   20

Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Godfrey, Alan             47 RAM-NC                         1:00.29   18.5
  1 Fiest, Eric               45 RAM-NC                         1:00.29   18.5
  3 Phillips, John            45 CSM-NC                         1:02.25   16
  4 Cottam, James             47 AMS-NC                         1:04.05   15
  5 Easterling, David         48 AMS-NC                         1:08.68   14
  6 Flack, John               48 NCMS-NC                        1:08.90   13
  7 Hinton, James             49 AMS-NC                         1:10.43   12
  8 O'Donnell, Jeremiah       45 NCMS-NC                        1:10.89   11
  9 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         1:13.05    9
 10 McClernan, Bill           47 DAMA-NC                        1:13.94    7

Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Fiest, Eric               45 RAM-NC                         2:11.61   20
  2 Phillips, John            45 CSM-NC                         2:19.75   17
  3 Cottam, James             47 AMS-NC                         2:23.36   16
  4 Hinton, James             49 AMS-NC                         2:31.49   15
  5 Easterling, David         48 AMS-NC                         2:31.83   14
  6 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         2:43.49   13
  7 McClernan, Bill           47 DAMA-NC                        2:44.81   12

Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Adamson, Kenet            46 AMS-NC                         6:05.28   20

Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schmitz, Robert           51 THAT-NC                          24.32   20
  2 Glass, Ernie              54 CSM-NC                           25.72   17
  3 McGraw, Dennis            52 DAMA-NC                          26.94   16
  4 Gosha, Joseph             50 NCMS-NC                          28.08   15
  5 Singer, Gregory           53 NCAM-NC                          29.72   14
  6 Karpinos, Ralph           54 NCMS-NC                          39.11   13

Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schmitz, Robert           51 THAT-NC                          53.83   20
  2 Glass, Ernie              54 CSM-NC                           57.18   17
  3 McGraw, Dennis            52 DAMA-NC                          59.36   16
  4 Gosha, Joseph             50 NCMS-NC                        1:03.87   15
  5 Singer, Gregory           53 NCAM-NC                        1:07.16   14
  6 Drumm, Thomas             51 Unattached                     1:13.27   13

Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Glass, Ernie              54 CSM-NC                         2:10.37   20
  2 McGraw, Dennis            52 DAMA-NC                        2:16.00   17
  3 Gosha, Joseph             50 NCMS-NC                        2:37.61   16
  4 Karpinos, Ralph           54 NCMS-NC                        3:01.66   15

Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Lee, Terrence             54 THAT-NC                        5:50.05   20
  2 Glass, Ernie              54 CSM-NC                         6:14.62   17
  3 Primm, Michael            50 NCMS-NC                        7:17.17   16

Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Karpinos, Ralph           54 NCMS-NC                       16:35.67   20

Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  2 McGraw, Dennis            52 DAMA-NC                       21:39.85   17
  3 Primm, Michael            50 NCMS-NC                       25:36.28   16

Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Glass, Ernie              54 CSM-NC                           33.54   20

Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schmitz, Robert           51 THAT-NC                          30.91   20
  2 Lee, Terrence             54 THAT-NC                          32.32   17
  3 Gosha, Joseph             50 NCMS-NC                          37.12   16
  4 Singer, Gregory           53 NCAM-NC                          37.70   15
  5 Drumm, Thomas             51 Unattached                       39.40   14

Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Schmitz, Robert           51 THAT-NC                        1:08.09   20
  2 Gilchrist, Don            50 NCMS-NC                        1:08.24   17
  3 Mallette, Bruce           51 RAM-NC                         1:12.68   16
  4 Singer, Gregory           53 NCAM-NC                        1:23.76   15
  5 Drumm, Thomas             51 Unattached                     1:24.45   14
  6 Karpinos, Ralph           54 NCMS-NC                        1:45.80   13

Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Lee, Terrence             54 THAT-NC                        2:41.10   20
  2 Drumm, Thomas             51 Unattached                     3:05.34   17
  3 Primm, Michael            50 NCMS-NC                        3:19.36   16

Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mallette, Bruce           51 RAM-NC                           24.97   20
  2 Glass, Ernie              54 CSM-NC                           29.39   17
  3 Drumm, Thomas             51 Unattached                       33.72   16

Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Drumm, Thomas             51 Unattached                     1:15.42   20

Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mallette, Bruce           51 RAM-NC                           59.35   20
  2 Lee, Terrence             54 THAT-NC                        1:05.02   17
  3 Glass, Ernie              54 CSM-NC                         1:10.24   16
  4 McGraw, Dennis            52 DAMA-NC                        1:10.97   15
  5 Singer, Gregory           53 NCAM-NC                        1:16.49   14
  6 Gosha, Joseph             50 NCMS-NC                        1:19.89   13
  7 Drumm, Thomas             51 Unattached                     1:24.88   12

Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Mallette, Bruce           51 RAM-NC                         2:11.34   20
  2 Karpinos, Ralph           54 NCMS-NC                        3:29.26   17

Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Tim                55 NEM-NE                           26.93   20
  2 Richardson, Andrew        56 TMS-NC                           27.39   17
  3 McFadden, J. Edward       55 BUMS-NC                          28.89   16
  4 Byers, Jerry              56 Unattached                       33.13   15

Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Tim                55 NEM-NE                         1:01.34   20
  2 Richardson, Andrew        56 TMS-NC                         1:02.11   17
  3 Slaughter, James          58 RAM-NC                         1:16.83   16

Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Tim                55 NEM-NE                         2:08.64   20
  2 Husson, Bob               58 TRYM-NC                        2:29.52   17
  3 McFadden, J. Edward       55 BUMS-NC                        2:31.51   16
  4 Richardson, Andrew        56 TMS-NC                         2:32.25   15
  5 Slaughter, James          58 RAM-NC                         2:42.12   14

Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Tim                55 NEM-NE                         5:50.31   20
  2 Slaughter, James          58 RAM-NC                         7:14.71   17

Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Tim                55 NEM-NE                        12:05.51   20

Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 McFadden, J. Edward       55 BUMS-NC                          37.63   20
  2 Byers, Jerry              56 Unattached                       42.74   17

Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Slaughter, James          58 RAM-NC                           38.42   20
  2 Morse, Tim                55 NEM-NE                           44.63   17

Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Husson, Bob               58 TRYM-NC                        1:15.67   20
  2 McFadden, J. Edward       55 BUMS-NC                        1:19.87   17
  3 Byers, Jerry              56 Unattached                     1:23.19   16
  4 Slaughter, James          58 RAM-NC                         1:28.44   15

Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Slaughter, James          58 RAM-NC                         3:15.07   20

Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Richardson, Andrew        56 TMS-NC                           33.51   20

Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Slaughter, James          58 RAM-NC                         1:28.92   20

Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Slaughter, James          58 RAM-NC                         3:19.99   20

Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gadol, Louis              62 CSM-NC                           28.65   20
  2 White, Bernie             60 CSM-NC                           28.80   17
  3 Williamson, Bob           62 AMS-NC                           29.72   16
  4 Enyart, James             62 SAC-NC                           33.02   15

Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 White, Bernie             60 CSM-NC                         1:07.73   20
  2 Williamson, Bob           62 AMS-NC                         1:09.81   17
  3 Enyart, James             62 SAC-NC                         1:14.19   16

Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 White, Bernie             60 CSM-NC                         2:36.48   20
  2 Williamson, Bob           62 AMS-NC                         2:42.48   17
  3 Enyart, James             62 SAC-NC                         2:45.15   16
  4 Gadol, Louis              62 CSM-NC                         2:54.25   15

Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Enyart, James             62 SAC-NC                         7:46.33   20

Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williamson, Bob           62 AMS-NC                           39.79   20
  2 Enyart, James             62 SAC-NC                           46.93   17

Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Williamson, Bob           62 AMS-NC                         1:28.00   20
  2 Enyart, James             62 SAC-NC                         1:44.96   17

Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gadol, Louis              62 CSM-NC                           38.14   20
  2 Enyart, James             62 SAC-NC                           55.38   17
 -- Williamson, Bob           62 AMS-NC                              DQ

Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gadol, Louis              62 CSM-NC                         1:28.94   20
  2 Williamson, Bob           62 AMS-NC                         1:41.09   17

Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         60 COL-55                         2:39.81   20
  2 Gadol, Louis              62 CSM-NC                         3:15.80   17

Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         60 COL-55                           27.84   20
  2 White, Bernie             60 CSM-NC                           30.47   17
  3 Gadol, Louis              62 CSM-NC                           32.63   16

Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         60 COL-55                           59.21   20
  2 White, Bernie             60 CSM-NC                         1:13.29   17

Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Poiletman, Robert         60 COL-55                         2:16.70   20

Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 White, Bernie             60 CSM-NC                         1:18.44   20
  2 Gadol, Louis              62 CSM-NC                         1:21.22   17
  3 Williamson, Bob           62 AMS-NC                         1:23.63   16
  4 Enyart, James             62 SAC-NC                         1:41.94   15

Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gadol, Louis              62 CSM-NC                         3:06.84   20

Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Clark, Jerry              66 CSM-NC                           26.60   20
  2 Gee, Milton               67 CSM-NC                           33.73   17
  3 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                          37.29   16
  4 Will, Eberhard            67 BUMS-NC                          46.55   15
  5 Stroupe, Mike             66 RAM-NC                           59.43   14

Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Pinkerton, Rolffs         65 NCAM-NC                        1:13.07   20
  2 Gee, Milton               67 CSM-NC                         1:15.88   17
  3 Stroupe, Mike             66 RAM-NC                         2:13.20   16

Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                        8:25.39   20

Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Pinkerton, Rolffs         65 NCAM-NC                          35.74   20
  2 Gee, Milton               67 CSM-NC                           42.39   17
  3 Stroupe, Mike             66 RAM-NC                         1:37.25   16

Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Pinkerton, Rolffs         65 NCAM-NC                        1:21.76   20
  2 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                        1:36.47   17

Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Pinkerton, Rolffs         65 NCAM-NC                        3:09.73   20

Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Gee, Milton               67 CSM-NC                           40.84   20
  2 Will, Eberhard            67 BUMS-NC                          48.85   17
  3 Stroupe, Mike             66 RAM-NC                         1:27.59   16

Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                        1:40.43   20
  2 Will, Eberhard            67 BUMS-NC                        1:53.77   17

Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                        3:41.99   20

Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                          47.34   20

Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                        1:56.99   20

Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
 -- MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                             DQ

Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                        3:35.63   20

Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 MaCartney, Norman         65 SCMM-NC                        7:42.72   20

Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Marsil, John              72 RAM-NC                         3:24.68   20

Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Marsil, John              72 RAM-NC                         3:56.76   20

Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Roy                88 AWSM-NC                          47.60   20

Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Roy                88 AWSM-NC                        1:52.62   20

Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Roy                88 AWSM-NC                        4:19.75   20

Men 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Holdrege, Fred            87 RAM-NC                           56.33   20

Men 85-89 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Holdrege, Fred            87 RAM-NC                         4:39.45   20

Men 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points
===============================================================================
  1 Morse, Roy                88 AWSM-NC                        1:14.80   20

Women 19+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:57.36   40
     1) Dickson, Ali 20                 2) Hill, Carla 27
     3) Robison, Doracy 23              4) Lampley, Kim 46
  2 Asheville-NC  'A'                                           1:59.04   34
     1) Booth, Shelley 32               2) Rogers, Jennie 51
     3) Katz, Sarah 24                  4) Speight, Peggy 43

Women 19+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'B'                                           9:52.57   40
     1) Katz, Sarah 24                  2) Speight, Peggy 43
     3) Booth, Shelley 32               4) Battle, Ruth 41

Women 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                2:01.57   40
     1) Braun, Erika 32                 2) Hall, Christie 26
     3) Dickson, Ali 20                 4) Stringer, Jennifer 27
  2 Asheville-NC  'A'                                           2:08.32   34
     1) Katz, Sarah 24                  2) Battle, Ruth 41
     3) Booth, Shelley 32               4) Speight, Peggy 43
  3 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                2:29.00   32
     1) Wood, Lorraine 44               2) Lampley, Kim 46
     3) Robison, Doracy 23              4) Rashid, Julie 28

Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:45.52   40
     1) Braun, Erika 32                 2) Keto, Alexis 25
     3) Insicore, Staci 32              4) Stringer, Jennifer 27

Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                2:11.53   40
     1) Insicore, Staci 32              2) Hill, Carla 27
     3) Keto, Alexis 25                 4) Springer, Margie 42

Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 That-NC  'A'                                                2:05.76   40
     1) Robinson, Robin 47              2) Satter, Jane 47
     3) Wicker, Cheryl 43               4) Culton, Cathy 38

Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 That-NC  'A'                                                2:05.09   40
     1) Wicker, Cheryl 43               2) Robinson, Robin 47
     3) Culton, Cathy 38                4) Satter, Jane 47

Women 35+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 That-NC  'A'                                                5:27.27   40
     1) Wicker, Cheryl 43               2) Robinson, Robin 47
     3) Culton, Cathy 38                4) Satter, Jane 47

Women 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'D'                                2:59.72   40
     1) Blackwell, Ceil 63              2) Newell, Sally 66
     3) Jones, Alice 65                 4) Stroupe, Dawn 65

Men 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                1:51.05   40
     1) Armfield, John 38               2) Stringer, Sean 28
     3) Gellin, Jonathon 23             4) Haberman, Brandon 26

Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'A'                                           1:30.85   40
     1) Gonzales, Jose 26               2) Walker, Austin 28
     3) Bradshaw, Steve 36              4) Lechner, Chris 43
  2 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:43.07   34
     1) Su, Bill 30                     2) Schad, Dan 39
     3) Allen, Scott 32                 4) Haberman, Brandon 26
  3 Asheville-NC  'B'                                           1:44.27   32
     1) Petusky, Steve 26               2) Weller, Jeff 44
     3) Easterling, David 48            4) Cottam, James 47
  4 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                1:49.73   30
     1) Mangrum, John 41                2) Armfield, John 38
     3) Weatherman, Steve 48            4) Aber, Dan 30

Men 25+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'A'                                           7:45.74   40
     1) Bradshaw, Steve 36              2) Walker, Austin 28
     3) Lechner, Chris 43               4) Gonzales, Jose 26
  2 Asheville-NC  'C'                                           8:50.49   34
     1) Petusky, Steve 26               2) Easterling, David 48
     3) Hinton, James 49                4) Cottam, James 47

Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'A'                                           1:41.36   40
     1) Bradshaw, Steve 36              2) Walker, Austin 28
     3) Gonzales, Jose 26               4) Petusky, Steve 26
  2 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:54.11   34
     1) Schad, Dan 39                   2) Aber, Dan 30
     3) Su, Bill 30                     4) Allen, Scott 32

Men 25+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                4:05.46   40
     1) Stewart, Henry 40               2) Stringer, Sean 28
     3) Mallette, Bruce 51              4) Schad, Dan 39
  2 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              4:16.99   34
     1) Bhave, Prakash 26               2) Murphy, Jimmy 28
     3) Tvermoes, Nicolai 33            4) Sousa, Greg 34
  3 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                4:24.46   32
     1) Aber, Dan 30                    2) Weatherman, Steve 48
     3) Mangrum, John 41                4) Godfrey, Alan 47
  4 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                4:29.25   30
     1) Armfield, John 38               2) Su, Bill 30
     3) Haberman, Brandon 26            4) Allen, Scott 32

Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 That-NC  'A'                                                1:39.57   40
     1) Schmitz, Robert 51              2) Lee, Terrence 54
     3) Kretz, Rusty 42                 4) Klein, Jonathan 46
  2 Asheville-NC  'C'                                           1:56.34   34
     1) Hinton, James 49                2) Adamson, Kenet 46
     3) Palmer, Rick 44                 4) Williamson, Bob 62

Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:53.38   40
     1) Godfrey, Alan 47                2) Waldbauer, Eric 45
     3) Stewart, Henry 40               4) Mangrum, John 41
  2 Asheville-NC  'B'                                           1:56.34   34
     1) Cottam, James 47                2) Easterling, David 48
     3) Lechner, Chris 43               4) Weller, Jeff 44
  3 MAC-NC  'A'                                                 2:10.56   32
     1) McLauchlan, Mark 40             2) Hoover, William 44
     3) Dickerman, Dwight 42            4) Williams, Hurbert 44
  4 Asheville-NC  'C'                                           2:18.52   30
     1) Williamson, Bob 62              2) Hinton, James 49
     3) Palmer, Rick 44                 4) Adamson, Kenet 46
  5 Twin Rivers Ymca Masters-NC  'A'                            2:22.39   28
     1) van Meeteren, Hans 60           2) Willms, Chris 41
     3) Siegel, Craig 45                4) Husson, Bob 58

Men 45+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 NC Masters Swimming-NC  'A'                                 7:35.16   40
     1) Klein, Jonathan 46              2) Gilchrist, Don 50
     3) Godfrey, Alan 47                4) Lehman, Fritz 45

Men 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 NC Masters Swimming-NC  'A'                                 1:40.79   40
     1) Lehman, Fritz 45                2) Dimsdale, Todd 47
     3) Mallette, Bruce 51              4) Klein, Jonathan 46

Men 45+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 NC Masters Swimming-NC  'A'                                 3:42.85   40
     1) Lehman, Fritz 45                2) Dimsdale, Todd 47
     3) Lehman, Tim 46                  4) Klein, Jonathan 46

Mixed 19+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Raleigh Area Masters-NC  'A'                                1:35.22   40
     1) Gellin, Jonathon 23             2) Braun, Erika 32
     3) Stringer, Jennifer 27           4) Lehman, Fritz 45
  2 Raleigh Area Masters-NC  'C'                                1:44.18   34
     1) Dickson, Ali 20                 2) Godfrey, Alan 47
     3) Alexander, Kelly 23             4) Allen, Scott 32
  3 Asheville-NC  'A'                                           1:44.86   32
     1) Katz, Sarah 24                  2) Walker, Austin 28
     3) Booth, Shelley 32               4) Petusky, Steve 26

Mixed 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'A'                                           1:53.99   40
     1) Katz, Sarah 24                  2) Walker, Austin 28
     3) Gonzales, Jose 26               4) Battle, Ruth 41
  2 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              2:00.85   34
     1) Baker, Brooke 23                2) Murphy, Jimmy 28
     3) Tvermoes, Nicolai 33            4) Reilly, Sarah 28

Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'B'                                           1:39.28   40
     1) Battle, Ruth 41                 2) Bradshaw, Steve 36
     3) Speight, Peggy 43               4) Gonzales, Jose 26
  2 Raleigh Area Masters-NC  'B'                                1:42.36   34
     1) Schad, Dan 39                   2) Insicore, Staci 32
     3) Hall, Christie 26               4) Stringer, Sean 28
  3 North Carolina Aquatic Masters-NC  'A'                      1:48.89   32
     1) Hogan, Patricia 34              2) Williams, Heidi 35
     3) Filippo, Porco 26               4) Sevick, Chris 29
  4 Raleigh Area Masters-NC  'E'                                1:54.53   30
     1) Mangrum, John 41                2) Armfield, John 38
     3) Hill, Carla 27                  4) Rashid, Julie 28
  5 Durham Aquatic Masters-NC  'A'                              1:59.00   28
     1) Reilly, Sarah 28                2) Baden, Sara 32
     3) Sousa, Greg 34                  4) Murphy, Jimmy 28
  6 MAC-NC  'A'                                                 1:59.81   26
     1) McLauchlan, Mark 40             2) Buchoux, Michelle 31
     3) Woodard, Alis 43                4) Hoover, William 44
  7 Raleigh Area Masters-NC  'D'                                2:00.44   24
     1) Su, Bill 30                     2) Aber, Dan 30
     3) Springer, Margie 42             4) Wood, Lorraine 44

Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'B'                                           2:20.15   40
     1) Williamson, Bob 62              2) Palmer, Rick 44
     3) Booth, Shelley 32               4) Speight, Peggy 43

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Asheville-NC  'C'                                           1:55.37   40
     1) Mitchell, Jeannie 57            2) Cottam, James 47
     3) Rogers, Jennie 51               4) Lechner, Chris 43

Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 That-NC  'A'                                                2:08.53   40
     1) Wicker, Cheryl 43               2) Kretz, Rusty 42
     3) Culton, Cathy 38                4) Schmitz, Robert 51

Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
 -- Asheville-NC  'C'                                                DQ
     1) Mitchell, Jeannie 57            2) Hinton, James 49
     3) Rogers, Jennie 51               4) Adamson, Kenet 46

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points
===============================================================================
  1 Twin Rivers Ymca Masters-NC  'A'                            2:26.25   40
     1) van Meeteren, Hans 60           2) van Meeteren, Greta 57
     3) Husson, Susan 60                4) Husson, Bob 58

Return to Masters Swimming in North Carolina home page.
May 3, 2004
http://www.NCmasters.org/13403res.html