Meet Results from Greensboro's Frank Clark Masters Open SCY Meet, March 2, 2002

Licensed to GSA / Triad Masters         Hy-Tek's Meet Manager 04/08/02 05:34 PM
                      Frank Clark Masters Open - 03/02/02                      
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindgren, Kacey           22 TMS                              35.43  
 
Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindgren, Kacey           22 TMS                            1:21.82  
       38.51                                                               
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sather, Bitsy             28 CSM                              28.70  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sather, Bitsy             28 CSM                            1:04.39  
       31.48                                                               
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sather, Bitsy             28 CSM                            1:15.65  
       35.38                                                               
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szott, Margaret C         32 TMS                              30.26  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szott, Margaret C         32 TMS                            1:03.97  
       30.66                                                               
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szott, Margaret C         32 TMS                            6:15.47  
       32.31  1:07.59  2:23.28                                             
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szott, Margaret C         32 TMS                              36.73  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szott, Margaret C         32 TMS                            1:16.75  
       35.42                                                               
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheimann, Beth           39 VMST-VA                          27.29  
  2 Geiss, Angelique          37 NCAM                             28.33  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Angelique          37 NCAM                           1:04.73  
       32.22                                                               
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheimann, Beth           39 VMST-VA                        2:11.60  
       30.98  1:04.52                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheimann, Beth           39 VMST-VA                          32.87  
  2 Geiss, Angelique          37 NCAM                             34.99  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheimann, Beth           39 VMST-VA                        1:12.23  
       35.71                                                               
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Angelique          37 NCAM                             38.33  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheimann, Beth           39 VMST-VA                          30.67  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Edie               42 AWSM                             30.48  
  2 Loyd, Diana               40 UNA                              34.80  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loyd, Diana               40 UNA                            1:22.16  
       38.37                                                               
 
Women 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loyd, Diana               40 UNA                           31:22.07  
       42.53  1:34.33  3:26.42  9:09.53 18:49.32                           
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                43 RAM                            1:16.43  
       37.14                                                               
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loyd, Diana               40 UNA                              47.42  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                43 RAM                            1:28.48  
       42.75                                                               
  2 Loyd, Diana               40 UNA                            1:42.83  
       49.92                                                               
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                43 RAM                            3:13.88  
       44.76  1:34.48                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Edie               42 AWSM                             35.32  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Edie               42 AWSM                           1:21.99  
       38.44                                                               
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Edie               42 AWSM                           2:58.64  
       38.11                                                               
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             48 RAM                              29.02  
  2 Sykes, Jeannie            47 TMS                              30.61  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sykes, Jeannie            47 TMS                            1:05.15  
       31.64                                                               
  2 Warner, Mary Ann          46 DAMA                           1:34.04  
       45.03                                                               
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Warner, Mary Ann          46 DAMA                           3:19.41  
       45.10  1:35.98                                                      
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sykes, Jeannie            47 TMS                            6:40.46  
       34.69  1:12.00  2:31.07                                             
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             48 RAM                              36.84  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             48 RAM                            1:18.89  
       38.32                                                               
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sykes, Jeannie            47 TMS                              41.87  
  2 Warner, Mary Ann          46 DAMA                             54.01  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             48 RAM                              32.27  
  2 Warner, Mary Ann          46 DAMA                             51.99  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             48 RAM                            1:16.27  
       35.04                                                               
  2 Sykes, Jeannie            47 TMS                            1:22.64  
       41.22                                                               
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braswell, Barbara         50 RAM                              31.86  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braswell, Barbara         50 RAM                            1:11.81  
       34.07                                                               
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Judy               77 RAM                            1:20.79  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Judy               77 RAM                            2:42.72  
     1:18.87                                                               
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Judy               77 RAM                            1:10.73  
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Judy               77 RAM                            2:37.70  
     1:17.94                                                               
 
Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Medendorp, Mark           24 AWSM                             25.34  
 
Men 19-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Medendorp, Mark           24 AWSM                           2:09.24  
       26.97    58.16                                                      
 
Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Medendorp, Mark           24 AWSM                           1:01.68  
       28.17                                                               
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Van             26 RAM                              22.91  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Van             26 RAM                              50.84  
       24.86                                                               
  2 Deinlein, Risto           28 TMS                              51.98  
       25.48                                                               
  3 Nosul, Peter              27 NCMS                             58.06  
       26.94                                                               
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deinlein, Risto           28 TMS                            1:54.25  
       25.92    54.36                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nosul, Peter              27 NCMS                             33.29  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Van             26 RAM                            1:00.16  
       29.73                                                               
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deinlein, Risto           28 TMS                              25.55  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deinlein, Risto           28 TMS                              57.44  
       27.51                                                               
  2 Caraher, Joe              27 NCMS                             58.45  
       27.74                                                               
  3 Fletcher, Van             26 RAM                            1:06.28  
       29.47                                                               
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nosul, Peter              27 NCMS                           2:33.42  
       31.30                                                               
 
Men 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Caraher, Joe              27 NCMS                           4:58.63  
       30.38  1:05.24                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            38 RAM                              23.35  
  2 Lewandowski, Mark         35 UNA                              24.07  
  3 Sexauer, Tim              36 RAM                              28.43  
  4 Fergus, Shayne            35 TMS                              28.69  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            38 RAM                              51.60  
       24.87                                                               
  2 Nixon, Chris              36 UNA                              54.24  
       25.54                                                               
  3 Levine, Rob               37 TMS                              56.89  
       27.20                                                               
  4 Mangrum, John             38 RAM                              57.81  
       28.25                                                               
  5 Sexauer, Tim              36 RAM                            1:04.65  
       30.88                                                               
  6 Fergus, Shayne            35 TMS                            1:04.83  
       31.77                                                               
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            38 RAM                            1:57.39  
       27.01    56.67                                                      
  2 Nixon, Chris              36 UNA                            2:01.65  
       28.40    58.28                                                      
  3 Fergus, Shayne            35 TMS                            2:28.92  
       33.84  1:11.72                                                      
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannon, John T            35 TMS                            6:47.69  
       32.37  1:11.22  2:32.73                                             
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Levine, Rob               37 TMS                              29.03  
  2 Hannon, John T            35 TMS                              41.27  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Levine, Rob               37 TMS                            1:04.62  
       31.88                                                               
  2 Mangrum, John             38 RAM                            1:09.55  
       34.86                                                               
  3 Hannon, John T            35 TMS                            1:28.61  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fergus, Shayne            35 TMS                              38.46  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Fergus, Shayne            35 TMS                                 DQ  
       40.40                                                               
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Henry            38 RAM                              25.45  
  2 Lewandowski, Mark         35 UNA                              26.68  
  3 Levine, Rob               37 TMS                              27.44  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nixon, Chris              36 UNA                            1:00.40  
       28.73                                                               
  2 Mangrum, John             38 RAM                            1:07.36  
       31.09                                                               
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Levine, Rob               37 TMS                            1:05.86  
       29.92                                                               
  2 Sexauer, Tim              36 RAM                            1:15.13  
       35.52                                                               
 -- Hannon, John T            35 TMS                                 DQ  
       43.32                                                               
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannon, John T            35 TMS                            3:13.89  
       46.36                                                               
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mangrum, John             38 RAM                            2:25.54  
       30.36                                                               
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mangrum, John             38 RAM                            5:11.08  
       32.54  1:10.16                                                      
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             43 RAM                              51.64  
       25.61                                                               
  2 Weischdel, Brian          42 NCMS                             56.65  
       27.50                                                               
  3 Marsom, Phil              44 NCMS                             58.23  
       27.88                                                               
  4 Gray, Stafford            40 TMS                            1:03.71  
       31.25                                                               
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Stafford            40 TMS                            2:29.56  
       33.07  1:10.30                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsom, Phil              44 NCMS                             29.63  
  2 Weischdel, Brian          42 NCMS                             33.42  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             43 RAM                              30.62  
  2 Waldbauer, Eric           42 RAM                              33.56  
  3 Weischdel, Brian          42 NCMS                             34.91  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Waldbauer, Eric           42 RAM                            1:14.13  
       35.63                                                               
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman, Fritz             43 RAM                            2:31.96  
       34.88  1:13.76                                                      
  2 Waldbauer, Eric           42 RAM                            2:39.03  
       35.78  1:16.52                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weischdel, Brian          42 NCMS                             28.05  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Weischdel, Brian          42 NCMS                           1:02.29  
       29.60                                                               
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Stafford            40 TMS                            1:15.49  
       36.00                                                               
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Stafford            40 TMS                            2:47.64  
       35.44                                                               
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Markus, Barry             49 TMS                              28.09  
  2 Matysek, Joseph           45 CSM                              28.47  
  3 Dlesk, Richard            46 NCAM                             30.06  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Markus, Barry             49 TMS                            1:08.08  
       31.63                                                               
  2 Dlesk, Richard            46 NCAM                           1:09.15  
       34.02                                                               
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matysek, Joseph           45 CSM                            2:23.52  
       32.51  1:10.16                                                      
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matysek, Joseph           45 CSM                            6:26.09  
       34.74  1:52.80  3:11.15                                             
 
Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matysek, Joseph           45 CSM                           23:38.85  
       39.23  1:22.99           7:11.64 14:28.08                           
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matysek, Joseph           45 CSM                            1:21.63  
       39.00                                                               
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Markus, Barry             49 TMS                            1:18.22  
       35.13                                                               
  2 Dlesk, Richard            46 NCAM                           1:19.58  
       37.32                                                               
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richelson, Andrew         54 TMS                              28.52  
  2 Byers, Jerry              54 UNA                              32.78  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richelson, Andrew         54 TMS                            1:04.92  
       30.91                                                               
  2 Byers, Jerry              54 UNA                            1:20.25  
       37.19                                                               
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jeff             50 TMS                            8:07.26  
       39.63  1:26.57  3:07.06                                             
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Jerry              54 UNA                              46.05  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Jerry              54 UNA                              36.86  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Jerry              54 UNA                            1:21.36  
       37.88                                                               
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richelson, Andrew         54 TMS                              32.03  
  2 Johnson, Jeff             50 TMS                              43.15  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Jerry              54 UNA                            1:31.93  
       46.90                                                               
  2 Johnson, Jeff             50 TMS                            1:36.57  
       47.47                                                               
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deinlein, Chris           58 TMS                              28.02  
  2 Waltman, George           56 NCMS                             28.82  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deinlein, Chris           58 TMS                            1:03.12  
       30.34                                                               
  2 Waltman, George           56 NCMS                           1:04.83  
       30.95                                                               
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          56 RAM                            2:34.35  
       36.39  1:15.99                                                      
  2 Waltman, George           56 NCMS                           2:43.92  
  3 McNairy, Sandy            58 RAM                            3:03.03  
       38.80  1:24.23                                                      
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          56 RAM                            6:56.76  
       37.31  1:17.91  2:42.47                                             
  2 McNairy, Sandy            58 RAM                            8:06.12  
       40.70  1:25.31  3:03.62                                             
 
Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          56 RAM                           24:34.73  
       37.75  1:19.74  2:47.57  7:13.98 14:52.20                           
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          56 RAM                              38.09  
  2 McNairy, Sandy            58 RAM                              43.61  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          56 RAM                            1:29.79  
       42.54                                                               
  2 McNairy, Sandy            58 RAM                            1:42.31  
       46.19                                                               
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNairy, Sandy            58 RAM                            3:57.28  
       49.95  1:51.21                                                      
 
Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lea, Frank                60 ADMS-AD                       25:20.23  
       38.40  1:21.01  2:50.07  7:27.52 15:22.00                           
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lea, Frank                60 ADMS-AD                        1:27.09  
       40.48                                                               
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lea, Frank                60 ADMS-AD                        3:35.37  
       49.81                                                               
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Clark           69 PEAK                             31.13  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             68 AWSM                           1:37.83  
       46.59                                                               
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Clark           69 PEAK                           2:35.40  
       35.87  1:15.75                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Clark           69 PEAK                             34.41  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Clark           69 PEAK                           1:14.73  
       37.18                                                               
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             68 AWSM                             46.07  
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             68 AWSM                           3:30.96  
       47.28  1:41.50                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Clark           69 PEAK                             32.54  
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             68 AWSM                           3:58.85  
       59.58                                                               
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Triad Masters Swimming  'A'                                 2:20.74  
     1) Deinlein, Risto 28              2) Hannon, John T 35              
     3) Gray, Stafford 40               4) Deinlein, Chris 58             
       42.80                                                               
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Triad Masters Swimming  'A'                                 1:54.09  
     1) Deinlein, Chris 58              2) Richelson, Andrew 54           
     3) Fergus, Shayne 35               4) Hannon, John T 35              
       28.34                                                               

North Carolina Masters Swimming Website
Return to Masters Swimming in North Carolina  home page.
April 9, 2002
http://www.NCmasters.org/13203res.html