Meet Results from Raleigh's 2001 SCY State Championships, April 21/22, 2001

N.C. Masters Swimming
        North Carolina SC Yards Championships - 4/21/2001 to 4/22/2001
                                  Raleigh, NC
                                    Results

Women 19-24 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Quinn, Amy                23 SCMM-NC                          27.57    9
  2 LaCasse, Helena           24 CSM-NC                           29.04    7
  3 Rodrigues, Meredith       24 NCMS-NC                          29.89    6
  4 Gregory, Tracy            23 RAM-NC                           31.72    5
  5 Vitello, Michele          24 VMST-VA                          32.08    4
  6 McWilliams, Jenny         23 RAM-NC                           33.36    3
  7 Feimster, Melissa         22 TMS-NC                           34.46    2

Women 19-24 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Quinn, Amy                23 SCMM-NC                        1:00.04    9
  2 LaCasse, Helena           24 CSM-NC                         1:07.30    7
  3 Gregory, Tracy            23 RAM-NC                         1:11.52    6
  4 McWilliams, Jenny         23 RAM-NC                         1:13.65    5

Women 19-24 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Quinn, Amy                23 SCMM-NC                        2:13.42    9
  2 Rodrigues, Meredith       24 NCMS-NC                        2:25.00    7
  3 Feimster, Melissa         22 TMS-NC                         2:46.01    6

Women 19-24 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Quinn, Amy                23 SCMM-NC                        6:06.94    9
  2 Rodrigues, Meredith       24 NCMS-NC                        6:26.69    7
  3 Feimster, Melissa         22 TMS-NC                         7:18.96    6

Women 19-24 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Quinn, Amy                23 SCMM-NC                       12:45.87    9

Women 19-24 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 McWilliams, Jenny         23 RAM-NC                           37.02    9
  2 LaCasse, Helena           24 CSM-NC                           37.76    7

Women 19-24 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Gregory, Tracy            23 RAM-NC                           38.37    9
  2 LaCasse, Helena           24 CSM-NC                           39.15    7
  3 Feimster, Melissa         22 TMS-NC                           45.13    6

Women 19-24 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Gregory, Tracy            23 RAM-NC                         1:27.04    9
  2 Vitello, Michele          24 VMST-VA                        1:36.14    7

Women 19-24 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 McWilliams, Jenny         23 RAM-NC                           32.73    9
  2 LaCasse, Helena           24 CSM-NC                           32.98    7
  3 Vitello, Michele          24 VMST-VA                          35.78    6

Women 19-24 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 LaCasse, Helena           24 CSM-NC                         1:15.48    9
  2 McWilliams, Jenny         23 RAM-NC                         1:19.57    7
  3 Vitello, Michele          24 VMST-VA                        1:23.24    6

Women 25-29 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mancini, Jennifer         25 RAM-NC                           24.67    9
  2 Reves, Betsy              25 MGCM                             27.67    7
  3 Fairlee, Susan            26 RAM-NC                           28.08    6
  4 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                          28.32    5
  5 Tone, Stacey              28 CSM-NC                           28.78    4
  6 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                          30.19    3
  7 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                          32.03    2
  8 Shahboz, Joyce            29 VMST-VA                          32.37    1
  9 Doan, Kelly               29 RAM-NC                           37.62

Women 25-29 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mancini, Jennifer         25 RAM-NC                           53.81    9
  2 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                          56.77    7
  3 Riley, Jennifer           28 RAM-NC                           59.28    6
  4 Reves, Betsy              25 MGCM                             59.71    5
  5 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                        1:01.82    4
  6 Fairlee, Susan            26 RAM-NC                         1:03.80    3
  7 Dyble, Juli               25 SCMM-NC                        1:08.94    2
  8 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        1:09.23    1
  9 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                        1:11.19

Women 25-29 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                        1:59.40    9
  2 Mancini, Jennifer         25 RAM-NC                         2:00.94    7
  3 Riley, Jennifer           28 RAM-NC                         2:10.32    6
  4 Reves, Betsy              25 MGCM                           2:11.67    5
  5 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                        2:17.44    4
  6 Glossop, Amanda           25 CSM-NC                         2:24.10    3
  7 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        2:29.38    2

Women 25-29 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                        5:21.94    9
  2 Romash, Manon             25 VMST-VA                        5:53.82    7
  3 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                        6:12.86    6

Women 25-29 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                       10:58.07    9
  2 Riley, Jennifer           28 RAM-NC                        12:43.79    7
  3 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                       13:10.84    6

Women 25-29 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Tello, Adrienne           26 RAM-NC                           32.04    9
  2 Reves, Betsy              25 MGCM                             34.34    7
  3 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                          36.64    6
  4 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                          40.51    5

Women 25-29 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                        1:02.10    9
  2 DeMilia, Mary             29 RAM-NC                         1:09.59    7
  3 Tello, Adrienne           26 RAM-NC                         1:11.79    6
  4 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                        1:16.20    5
  5 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        1:17.31    4
  6 Reves, Betsy              25 MGCM                           1:17.84    3
  7 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                        1:26.03    2

Women 25-29 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                        2:11.67    9

Women 25-29 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Tone, Stacey              28 CSM-NC                           36.77    9
  2 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                          37.95    7
  3 Fairlee, Susan            26 RAM-NC                           38.00    6
  4 Dyble, Juli               25 SCMM-NC                          38.64    5
  5 Reves, Betsy              25 MGCM                             40.80    4
  6 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                          43.08    3
  7 Shahboz, Joyce            29 VMST-VA                          44.44    2
  8 Doan, Kelly               29 RAM-NC                           48.58    1

Women 25-29 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 DeMilia, Mary             29 RAM-NC                         1:13.58    9
  2 Frawley, Tabitha          27 VMST-VA                        1:14.35    7
  3 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        1:22.00    6
  4 Fairlee, Susan            26 RAM-NC                         1:22.85    5
  5 Dyble, Juli               25 SCMM-NC                        1:23.67    4
  6 Romash, Manon             25 VMST-VA                        1:24.04    3

Women 25-29 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Frawley, Tabitha          27 VMST-VA                        2:41.48    9
  2 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        2:58.16    7
  3 Dyble, Juli               25 SCMM-NC                        2:59.16    6

Women 25-29 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                          28.10    9
  2 DeMilia, Mary             29 RAM-NC                           28.37    7
  3 Frawley, Tabitha          27 VMST-VA                          30.12    6
  4 Glossop, Amanda           25 CSM-NC                           31.35    5
  5 Fairlee, Susan            26 RAM-NC                           32.93    4
  6 Reves, Betsy              25 MGCM                             33.01    3
  7 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                          33.91    2
  8 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                          38.93    1

Women 25-29 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 DeMilia, Mary             29 RAM-NC                         1:03.23    9
  2 Frawley, Tabitha          27 VMST-VA                        1:08.05    7
  3 Romash, Manon             25 VMST-VA                        1:10.38    6

Women 25-29 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 DeMilia, Mary             29 RAM-NC                         2:28.54    9
  2 Frawley, Tabitha          27 VMST-VA                        2:36.26    7

Women 25-29 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mancini, Jennifer         25 RAM-NC                         1:02.35    9
  2 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                        1:02.59    7
  3 Romash, Manon             25 VMST-VA                        1:12.62    6
  4 Reves, Betsy              25 MGCM                           1:12.71    5
  5 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                        1:14.01    4
  6 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        1:14.47    3
  7 Glossop, Amanda           25 CSM-NC                         1:15.02    2
  8 Dyble, Juli               25 SCMM-NC                        1:19.51    1
  9 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                        1:23.31
 -- Doan, Kelly               29 RAM-NC                              DQ

Women 25-29 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sullivan, Liz             27 NCAM-NC                        2:12.58    9
  2 Frawley, Tabitha          27 VMST-VA                        2:24.43    7
  3 Romash, Manon             25 VMST-VA                        2:29.60    6
  4 Reves, Betsy              25 MGCM                           2:35.02    5
  5 Glossop, Amanda           25 CSM-NC                         2:42.75    4
  6 Hall, Virginia            28 NCAM-NC                        2:43.17    3
  7 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        2:47.84    2
  8 Dyble, Juli               25 SCMM-NC                        2:52.74    1
  9 Natunewicz, Cecily        27 SCMM-NC                        3:07.51

Women 25-29 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 DeMilia, Mary             29 RAM-NC                         5:03.34    9
  2 Frawley, Tabitha          27 VMST-VA                        5:03.47    7
  3 Karunungan, Maria         27 DYNA-GA                        6:02.29    6

Women 30-34 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Waterston, Adrienne       34 RAM-NC                           27.90    9
  2 Szott, Margaret           31 TMS-NC                           29.68    7
  3 Alexander, Janet          33 NCAM-NC                          30.07    6
  4 Braunstein, Cheryl        32 CHSM-IL                          30.25    5
  5 Petit, Sharon             30 VMST-VA                          31.78    4
  6 Angel, Lisa               32 RAM-NC                           32.99    3

Women 30-34 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Williams, Heidi           32 DAMA-NC                          58.96    9
  2 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         1:01.43    7
  3 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                        1:03.86    6
  4 Petit, Sharon             30 VMST-VA                        1:14.71    5

Women 30-34 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Williams, Heidi           32 DAMA-NC                        2:10.56    9
  2 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         2:15.15    7
  3 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                        2:19.68    6
  4 Szott, Margaret           31 TMS-NC                         2:24.25    5
  5 Duval, Michelle           31 RAM-NC                         2:25.22    4
  6 Alexander, Janet          33 NCAM-NC                        2:25.28    3
  7 Petit, Sharon             30 VMST-VA                        2:48.00    2

Women 30-34 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                        6:01.12    9
  2 Duval, Michelle           31 RAM-NC                         6:30.04    7
  3 Braunstein, Cheryl        32 CHSM-IL                        6:46.04    6

Women 30-34 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                       12:24.43    9
  2 Duval, Michelle           31 RAM-NC                        13:20.38    7
  3 Braunstein, Cheryl        32 CHSM-IL                       13:49.81    6

Women 30-34 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Williams, Heidi           32 DAMA-NC                       20:12.10    9

Women 30-34 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Szott, Margaret           31 TMS-NC                           37.17    9
  2 Braunstein, Cheryl        32 CHSM-IL                          40.32    7

Women 30-34 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Williams, Heidi           32 DAMA-NC                        1:06.74    9
  2 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         1:09.59    7
  3 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                        1:11.53    6

Women 30-34 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Williams, Heidi           32 DAMA-NC                        2:28.23    9
  2 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                        2:29.74    7
  3 Szott, Margaret           31 TMS-NC                         2:49.07    6

Women 30-34 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Waterston, Adrienne       34 RAM-NC                           35.55    9

Women 30-34 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         1:21.78    9
  2 Bredeson, Cami            31 CSM-NC                         1:29.73    7

Women 30-34 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         2:56.94    9

Women 30-34 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Hagman, Heather           30 CSM-NC                           30.26    9
  2 Waterston, Adrienne       34 RAM-NC                           31.14    7

Women 30-34 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         1:05.88    9
  2 Alexander, Janet          33 NCAM-NC                        1:16.03    7
  3 Duval, Michelle           31 RAM-NC                         1:22.60    6

Women 30-34 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         2:32.13    9

Women 30-34 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Williams, Heidi           32 DAMA-NC                        1:08.97    9
  2 Waterston, Adrienne       34 RAM-NC                         1:10.66    7
  3 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                        1:16.54    6
  4 Braunstein, Cheryl        32 CHSM-IL                        1:22.52    5
  5 Petit, Sharon             30 VMST-VA                        1:31.12    4

Women 30-34 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Williams, Heidi           32 DAMA-NC                        2:28.94    9
  2 Rock, Jennifer            33 TMS-NC                         2:30.70    7
  3 Waterston, Adrienne       34 RAM-NC                         2:34.22    6
  4 Hogan, Patricia           31 NCAM-NC                        2:41.43    5
  5 Szott, Margaret           31 TMS-NC                         2:49.02    4
  6 Bredeson, Cami            31 CSM-NC                         2:59.44    3
  7 Braunstein, Cheryl        32 CHSM-IL                        3:04.44    2

Women 35-39 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Geiss, Angelique          36 NCAM-NC                          27.80    9
  2 McEachran, Frances        39 TMS-NC                           27.95    7
  3 Barrell, Sharon           39 RAM-NC                           28.89    6
  4 Leddon, Julie             35 AM-SC                            29.13    5
  5 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                          29.53    4
  6 Coneys, Suznne            36 CSM-NC                           30.65    3
  7 Davis, Cathy              36 RAM-NC                           32.06    2

Women 35-39 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Geiss, Angelique          36 NCAM-NC                        1:02.60    9
  2 McEachran, Frances        39 TMS-NC                         1:03.47    7
  3 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                        1:05.19    6
  4 Coneys, Suznne            36 CSM-NC                         1:05.56    5

Women 35-39 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mistretta, Claire         37 NCAM-NC                        2:26.19    9

Women 35-39 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Haugh, Sue                39 RAM-NC                         5:45.73    9
  2 Coneys, Suznne            36 CSM-NC                         6:41.73    7
  3 Leddon, Julie             35 AM-SC                          6:42.24    6

Women 35-39 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Davis, Cathy              36 RAM-NC                        16:08.65    9

Women 35-39 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 McEachran, Frances        39 TMS-NC                           32.47    9
  2 Geiss, Angelique          36 NCAM-NC                          33.71    7
  3 Barrell, Sharon           39 RAM-NC                           34.77    6
  4 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                          35.13    5
  5 Coneys, Suznne            36 CSM-NC                           37.67    4
  6 Davis, Cathy              36 RAM-NC                           38.04    3

Women 35-39 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 McEachran, Frances        39 TMS-NC                         1:12.03    9
  2 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                        1:14.59    7
  3 Davis, Cathy              36 RAM-NC                         1:25.23    6

Women 35-39 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 McEachran, Frances        39 TMS-NC                         2:44.95    9

Women 35-39 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Haugh, Sue                39 RAM-NC                           36.22    9
  2 Geiss, Angelique          36 NCAM-NC                          37.22    7

Women 35-39 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Geiss, Angelique          36 NCAM-NC                        1:22.33    9

Women 35-39 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Haugh, Sue                39 RAM-NC                         2:45.70    9

Women 35-39 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Haugh, Sue                39 RAM-NC                           29.86    9
  2 McEachran, Frances        39 TMS-NC                           31.95    7
  3 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                          34.22    6

Women 35-39 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                        1:20.99    9

Women 35-39 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Haugh, Sue                39 RAM-NC                         1:06.93    9
  2 McEachran, Frances        39 TMS-NC                         1:12.99    7
  3 Geiss, Angelique          36 NCAM-NC                        1:13.35    6
  4 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                        1:16.27    5
  5 Coneys, Suznne            36 CSM-NC                         1:20.22    4
  6 Davis, Cathy              36 RAM-NC                         1:25.42    3

Women 35-39 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sinyard, Alyssa           35 SMAC-NC                        2:47.57    9

Women 40-44 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                          25.06    9
  2 Powis, Patricia           40 VMST-VA                          28.83    7
  3 Kammer, Maryellen         43 NCMS-NC                          28.84    6
  4 Tiska-Rivers, Patty       41 TMS-NC                           30.09    5
  5 Springer, Margie          40 RAM-NC                           30.87    4
  6 Sutton, Miriam            43 SCMM-NC                          32.06    3
 -- Mathews, Barbara          42 NCAM-NC                             DQ

Women 40-44 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                          55.58    9
  2 Kammer, Maryellen         43 NCMS-NC                        1:05.25    7
  3 Allen, Edie               41 AWSM-NC                        1:06.96    6
  4 Haas, Jean                43 WMSC-NC                        1:07.23    5
  5 Sutton, Miriam            43 SCMM-NC                        1:07.67    4
  6 Spencer, Constance        42 UNATTACHED                     1:08.79    3
  7 Mathews, Barbara          42 NCAM-NC                        1:09.46    2
  8 McClernan, Candy          40 DAMA-NC                        1:30.31    1

Women 40-44 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                        2:00.92    9
  2 Wilber, Dara              41 PALM-SC                        2:09.27    7
  3 Sutton, Miriam            43 SCMM-NC                        2:25.91    6
  4 Mathews, Barbara          42 NCAM-NC                        2:34.02    5

Women 40-44 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                        5:37.84    9
  2 Powis, Patricia           40 VMST-VA                        6:13.41    7
  3 Sutton, Miriam            43 SCMM-NC                        6:33.52    6

Women 40-44 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Powis, Patricia           40 VMST-VA                       12:25.07    9
  2 Stott, Kim                42 RAM-NC                        14:15.52    7

Women 40-44 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sutton, Miriam            43 SCMM-NC                       22:56.59    9

Women 40-44 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                          29.36    9
  2 Stott, Kim                42 RAM-NC                           35.28    7
  3 Kammer, Maryellen         43 NCMS-NC                          35.79    6
  4 Springer, Margie          40 RAM-NC                           35.91    5
  5 Tiska-Rivers, Patty       41 TMS-NC                           39.10    4

Women 40-44 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                        1:02.05    9
  2 Stott, Kim                42 RAM-NC                         1:14.61    7
  3 Spencer, Constance        42 UNATTACHED                     1:18.47    6

Women 40-44 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stott, Kim                42 RAM-NC                         2:39.03    9

Women 40-44 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilber, Dara              41 PALM-SC                          34.01    9
  2 Powis, Patricia           40 VMST-VA                          34.15    7
  3 Kammer, Maryellen         43 NCMS-NC                          36.94    6
  4 Springer, Margie          40 RAM-NC                           40.96    5
  5 Tiska-Rivers, Patty       41 TMS-NC                           41.56    4
  6 Spencer, Constance        42 UNATTACHED                       44.29    3
  7 McClernan, Candy          40 DAMA-NC                          49.59    2

Women 40-44 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilber, Dara              41 PALM-SC                        1:13.47    9
  2 Powis, Patricia           40 VMST-VA                        1:14.13    7
  3 Kammer, Maryellen         43 NCMS-NC                        1:22.44    6
  4 Stott, Kim                42 RAM-NC                         1:25.89    5

Women 40-44 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilber, Dara              41 PALM-SC                        2:39.62    9
  2 Powis, Patricia           40 VMST-VA                        2:42.86    7
  3 Stott, Kim                42 RAM-NC                         3:07.94    6

Women 40-44 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                          26.80    9
  2 Kammer, Maryellen         43 NCMS-NC                          32.02    7
  3 Powis, Patricia           40 VMST-VA                          32.90    6
  4 Stott, Kim                42 RAM-NC                           33.27    5
  5 Haas, Jean                43 WMSC-NC                          34.52    4
  6 Allen, Edie               41 AWSM-NC                          34.58    3
  7 Tiska-Rivers, Patty       41 TMS-NC                           35.06    2

Women 40-44 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                        1:02.67    9
  2 Wilber, Dara              41 PALM-SC                        1:07.46    7
  3 Kammer, Maryellen         43 NCMS-NC                        1:13.04    6
  4 Stott, Kim                42 RAM-NC                         1:14.00    5
  5 Springer, Margie          40 RAM-NC                         1:17.61    4
  6 Haas, Jean                43 WMSC-NC                        1:19.31    3
  7 Allen, Edie               41 AWSM-NC                        1:19.43    2
  8 Spencer, Constance        42 UNATTACHED                     1:20.04    1
  9 Tiska-Rivers, Patty       41 TMS-NC                         1:21.90
 10 Mathews, Barbara          42 NCAM-NC                        1:23.29
 11 McClernan, Candy          40 DAMA-NC                        1:47.57

Women 40-44 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                        2:15.17    9
  2 Wilber, Dara              41 PALM-SC                        2:23.33    7
  3 Powis, Patricia           40 VMST-VA                        2:34.92    6

Women 40-44 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Baker, Beth               40 VMST-VA                        4:57.63    9

Women 45-49 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                           27.87    9
  2 Pline, Elizabeth          46 CSM-NC                           29.82    7
  3 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                           38.11    6

Women 45-49 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Amick, Beverly            46 AWSM-NC                        1:01.43    9
  2 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                         1:02.46    7
  3 Braswell, Barbara         49 RAM-NC                         1:09.92    6
  4 Pline, Elizabeth          46 CSM-NC                         1:10.59    5
  5 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                        1:16.70    4
  6 Phillips, Rita            47 CSM-NC                         1:44.96    3

Women 45-49 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                         2:18.06    9
  2 Braaten, Kitten           45 VMST-VA                        2:28.62    7
  3 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                        2:49.53    6
  4 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                         3:10.60    5
  5 Phillips, Rita            47 CSM-NC                         3:44.60    4

Women 45-49 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Braaten, Kitten           45 VMST-VA                        6:25.12    9
  2 Warner, Mary Ann          45 DAMA-NC                        8:43.55    7

Women 45-49 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Braaten, Kitten           45 VMST-VA                       13:06.28    9
  2 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                       15:19.65    7

Women 45-49 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                           34.97    9
  2 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                          40.26    7
  3 Phillips, Rita            47 CSM-NC                           57.25    6

Women 45-49 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Amick, Beverly            46 AWSM-NC                        1:13.55    9
  2 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                         1:15.73    7
  3 Braaten, Kitten           45 VMST-VA                        1:22.21    6
  4 Braswell, Barbara         49 RAM-NC                         1:26.74    5
  5 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                        1:26.76    4
  6 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                         1:39.45    3
  7 Warner, Mary Ann          45 DAMA-NC                        1:53.48    2
  8 Phillips, Rita            47 CSM-NC                         2:00.31    1

Women 45-49 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Braaten, Kitten           45 VMST-VA                        2:52.23    9
  2 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                        3:11.03    7
  3 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                         3:25.28    6

Women 45-49 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                           40.49    9
  2 Pline, Elizabeth          46 CSM-NC                           44.17    7
  3 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                           46.42    6

Women 45-49 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                         1:39.60    9

Women 45-49 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                         3:33.43    9

Women 45-49 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Amick, Beverly            46 AWSM-NC                          31.32    9
  2 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                           31.66    7
  3 Braswell, Barbara         49 RAM-NC                           38.99    6
  4 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                          40.00    5
  5 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                           43.67    4

Women 45-49 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                         1:11.38    9
  2 Braaten, Kitten           45 VMST-VA                        1:16.59    7

Women 45-49 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Braaten, Kitten           45 VMST-VA                        2:50.39    9

Women 45-49 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Amick, Beverly            46 AWSM-NC                        1:12.15    9
  2 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                         1:12.96    7
  3 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                        1:24.82    6
  4 Braswell, Barbara         49 RAM-NC                         1:27.99    5
  5 Pline, Elizabeth          46 CSM-NC                         1:31.15    4
  6 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                         1:34.48    3
  7 Warner, Mary Ann          45 DAMA-NC                        1:40.73    2

Women 45-49 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Sargeant, Pat             47 RAM-NC                         2:39.92    9
  2 Rogers, Jennie            48 PEAK-NC                        3:07.92    7
  3 Medearis, Rebecca         47 CSM-NC                         3:23.32    6

Women 50-54 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kelly, Elaine             51 CSM-NC                           38.02    9
  2 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                          43.82    7

Women 50-54 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                        1:38.27    9

Women 50-54 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                        3:32.82    9

Women 50-54 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK-NC                          36.89    9
  2 Kelly, Elaine             51 CSM-NC                           51.80    7
  3 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                        1:02.51    6

Women 50-54 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK-NC                        1:19.25    9

Women 50-54 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK-NC                        2:57.21    9

Women 50-54 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kelly, Elaine             51 CSM-NC                           54.38    9
  2 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                          56.72    7

Women 50-54 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                        2:01.03    9

Women 50-54 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kelly, Elaine             51 CSM-NC                           48.65    9
  2 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                        1:02.70    7

Women 50-54 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK-NC                        1:22.41    9
  2 Kelly, Elaine             51 CSM-NC                         1:45.30    7
  3 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                        1:54.42    6

Women 50-54 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK-NC                        3:03.46    9
  2 Cole, Cathy               54 NCAM-NC                        4:11.09    7

Women 55-59 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Brooks, S.A.M.            57 NCAM-NC                          49.75    9

Women 55-59 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Brooks, S.A.M.            57 NCAM-NC                        1:54.08    9

Women 55-59 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Durrant, Betsy            59 VMST-VA                        7:31.85    9

Women 55-59 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Durrant, Betsy            59 VMST-VA                          41.59    9
  2 Brooks, S.A.M.            57 NCAM-NC                        1:00.41    7

Women 55-59 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Durrant, Betsy            59 VMST-VA                        1:26.06    9
  2 Brooks, S.A.M.            57 NCAM-NC                        2:11.82    7

Women 55-59 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Brooks, S.A.M.            57 NCAM-NC                        1:01.18    9

Women 55-59 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Durrant, Betsy            59 VMST-VA                        1:37.21    9
  2 Brooks, S.A.M.            57 NCAM-NC                        2:19.19    7

Women 55-59 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Durrant, Betsy            59 VMST-VA                        1:27.13    9

Women 60-64 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Newell, Sally             63 RAM-NC                           33.94    9
  2 Blackwell, Ceil           60 RAM-NC                           34.91    7

Women 60-64 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Blackwell, Ceil           60 RAM-NC                         1:26.06    9

Women 60-64 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stroupe, Dawn             62 RAM-NC                         3:27.61    9

Women 60-64 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Newell, Sally             63 RAM-NC                           41.59    9
  2 Blackwell, Ceil           60 RAM-NC                           41.61    7

Women 60-64 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Blackwell, Ceil           60 RAM-NC                         1:32.12    9

Women 60-64 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Blackwell, Ceil           60 RAM-NC                         3:20.48    9

Women 60-64 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Newell, Sally             63 RAM-NC                           41.04    9

Women 60-64 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Newell, Sally             63 RAM-NC                         1:30.01    9
  2 Stroupe, Dawn             62 RAM-NC                         1:46.98    7

Women 60-64 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Newell, Sally             63 RAM-NC                         3:21.53    9
  2 Stroupe, Dawn             62 RAM-NC                         3:43.15    7

Women 60-64 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stroupe, Dawn             62 RAM-NC                           50.02    9

Women 60-64 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Newell, Sally             63 RAM-NC                         1:26.66    9
  2 Blackwell, Ceil           60 RAM-NC                         1:29.93    7
  3 Stroupe, Dawn             62 RAM-NC                         1:43.58    6

Women 60-64 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Newell, Sally             63 RAM-NC                         3:13.47    9
  2 Stroupe, Dawn             62 RAM-NC                         3:51.47    7

Women 65-69 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                           39.94    9

Women 65-69 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                         1:34.00    9

Women 65-69 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                         9:08.10    9

Women 65-69 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                           42.04    9

Women 65-69 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                         1:36.75    9

Women 65-69 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                         3:37.42    9

Women 65-69 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                           52.92    9

Women 65-69 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Robbins-Bonitz, Suzanne   67 WYM-NC                         1:58.92    9

Men 19-24 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 VanDerMeid, Matt          24 RAM-NC                           21.66    9
  2 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                          23.70    7
  3 Shapard, James            24 CSM-NC                           27.49    6

Men 19-24 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 VanDerMeid, Matt          24 RAM-NC                           48.34    9
  2 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                          53.25    7
  3 Shapard, James            24 CSM-NC                           59.77    6

Men 19-24 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                        1:56.95    9
  2 Shapard, James            24 CSM-NC                         2:17.05    7

Men 19-24 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Walter, Jason             24 RAM-NC                         1:06.67    9

Men 19-24 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                          31.91    9
  2 Shapard, James            24 CSM-NC                           36.03    7

Men 19-24 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                        1:08.36    9

Men 19-24 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                          24.47    9
  2 VanDerMeid, Matt          24 RAM-NC                           24.98    7

Men 19-24 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                          54.51    9

Men 19-24 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                        2:07.06    9

Men 19-24 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 VanDerMeid, Matt          24 RAM-NC                           57.56    9
  2 Shapard, James            24 CSM-NC                         1:09.19    7

Men 19-24 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Walter, Jason             24 RAM-NC                         2:23.45    9

Men 19-24 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Mendendorp, Mark          23 AWSM-NC                        4:50.46    9

Men 25-29 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Gorman, Darren            29 DCAC-VA                          23.16    9
  2 Shinn, David              25 DYNA-GA                          25.84    7

Men 25-29 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Gorman, Darren            29 DCAC-VA                          51.15    9
  2 Rudolph, Daniel           29 ANCM-MD                          52.84    7
  3 Dean, Nathan              26 AWSM-NC                          55.12    6
  4 Shinn, David              25 DYNA-GA                          56.63    5
  5 Wilk, Tomasz              28 RAM-NC                         1:00.96    4

Men 25-29 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Shinn, David              25 DYNA-GA                        2:07.90    9

Men 25-29 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Dean, Nathan              26 AWSM-NC                        5:51.88    9
  2 Shinn, David              25 DYNA-GA                        5:58.28    7

Men 25-29 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stutts, David             28 XMEN-NC                       12:11.27    9

Men 25-29 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Shinn, David              25 DYNA-GA                       21:00.73    9
  2 Samberg, Warren           28 RAM-NC                        25:42.85    7

Men 25-29 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stringer, Sean            25 RAM-NC                           26.04    9
  2 Oman, William             27 NCMS-NC                          26.17    7

Men 25-29 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Oman, William             27 NCMS-NC                          59.23    9
  2 Rudolph, Daniel           29 ANCM-MD                        1:00.50    7
  3 Dean, Nathan              26 AWSM-NC                        1:06.47    6
  4 Shinn, David              25 DYNA-GA                        1:15.42    5

Men 25-29 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Rudolph, Daniel           29 ANCM-MD                        2:14.24    9

Men 25-29 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Gorman, Darren            29 DCAC-VA                          28.85    9
  2 Oman, William             27 NCMS-NC                          29.34    7
  3 Stringer, Sean            25 RAM-NC                           31.12    6
  4 Wilk, Tomasz              28 RAM-NC                           35.11    5

Men 25-29 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Gorman, Darren            29 DCAC-VA                        1:02.25    9
  2 Oman, William             27 NCMS-NC                        1:04.83    7
  3 Stutts, David             28 XMEN-NC                        1:07.77    6

Men 25-29 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilk, Tomasz              28 RAM-NC                         2:47.60    9

Men 25-29 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stringer, Sean            25 RAM-NC                           24.82    9
  2 Gorman, Darren            29 DCAC-VA                          25.16    7
  3 McFall, Todd              26 UNATTACHED                       25.51    6
  4 Dean, Nathan              26 AWSM-NC                          28.11    5

Men 25-29 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 McFall, Todd              26 UNATTACHED                       57.55    9
  2 Gorman, Darren            29 DCAC-VA                          57.98    7

Men 25-29 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Shinn, David              25 DYNA-GA                        3:10.88    9

Men 25-29 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Oman, William             27 NCMS-NC                          56.60    9
  2 Gorman, Darren            29 DCAC-VA                          57.18    7
  3 Stringer, Sean            25 RAM-NC                           58.31    6
  4 Rudolph, Daniel           29 ANCM-MD                        1:00.18    5
  5 McFall, Todd              26 UNATTACHED                     1:01.73    4
  6 Shinn, David              25 DYNA-GA                        1:09.62    3

Men 25-29 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Oman, William             27 NCMS-NC                        2:06.29    9
  2 Rudolph, Daniel           29 ANCM-MD                        2:10.99    7
  3 Stringer, Sean            25 RAM-NC                         2:18.85    6
  4 Shinn, David              25 DYNA-GA                        2:29.58    5

Men 25-29 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Rudolph, Daniel           29 ANCM-MD                        4:44.37    9
  2 Shinn, David              25 DYNA-GA                        5:30.86    7

Men 30-34 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reed, Steve               32 DAMM-SC                          22.53    9
  2 Shahboz, Mark             32 VMST-VA                          23.74    7
  3 Redd, Robert              32 RAM-NC                           24.51    6
  4 Boshoff, Alton            32 XMEN-NC                          25.35    5
  5 Domenic, Scotty           30 VMST-VA                          26.52    4
  6 Kucharski, Michael        33 CSM-NC                           26.69    3

Men 30-34 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reed, Steve               32 DAMM-SC                          48.34    9
  2 Farrell, Andrew           30 ORLM-FL                          49.72    7
  3 Domenic, Scotty           30 VMST-VA                        1:00.19    6
 -- Shahboz, Mark             32 VMST-VA                             DQ

Men 30-34 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reed, Steve               32 DAMM-SC                        1:49.01    9
  2 Farrell, Andrew           30 ORLM-FL                        1:49.02    7
  3 Coughlin, Sean            34 AM-SC                          1:51.65    6
  4 Boshoff, Alton            32 XMEN-NC                        2:06.24    5
  5 Domenic, Scotty           30 VMST-VA                        2:21.28    4

Men 30-34 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Farrell, Andrew           30 ORLM-FL                        4:58.29    9
  2 Coughlin, Sean            34 AM-SC                          5:02.26    7

Men 30-34 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Farrell, Andrew           30 ORLM-FL                       10:39.88    9
  2 Coughlin, Sean            34 AM-SC                         10:42.31    7

Men 30-34 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Boshoff, Alton            32 XMEN-NC                       21:48.02    9

Men 30-34 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reed, Steve               32 DAMM-SC                          26.11    9
  2 Farrell, Andrew           30 ORLM-FL                          26.77    7
  3 Shahboz, Mark             32 VMST-VA                          27.34    6
  4 Doan, Brian               30 RAM-NC                           27.98    5
  5 Kucharski, Michael        33 CSM-NC                           31.53    4
  6 Domenic, Scotty           30 VMST-VA                          32.39    3

Men 30-34 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Farrell, Andrew           30 ORLM-FL                          56.26    9
  2 Reed, Steve               32 DAMM-SC                          56.47    7
  3 Shahboz, Mark             32 VMST-VA                          58.25    6
  4 Domenic, Scotty           30 VMST-VA                        1:13.12    5

Men 30-34 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Farrell, Andrew           30 ORLM-FL                        2:02.47    9
  2 Reed, Steve               32 DAMM-SC                        2:10.70    7

Men 30-34 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Doan, Brian               30 RAM-NC                           27.13    9
  2 Coughlin, Sean            34 AM-SC                            28.78    7
  3 Reed, Steve               32 DAMM-SC                          31.97    6
  4 Kucharski, Michael        33 CSM-NC                           33.81    5

Men 30-34 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Doan, Brian               30 RAM-NC                           58.97    9
  2 Coughlin, Sean            34 AM-SC                          1:02.95    7
  3 Cockrell, Charles         32 VMST-VA                        1:06.99    6

Men 30-34 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Doan, Brian               30 RAM-NC                         2:12.23    9
  2 Coughlin, Sean            34 AM-SC                          2:19.63    7
  3 Cockrell, Charles         32 VMST-VA                        2:26.13    6

Men 30-34 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reed, Steve               32 DAMM-SC                          24.33    9
  2 Redd, Robert              32 RAM-NC                           25.08    7
  3 Darden, Chuck             33 UNATTACHED                       25.79    6
  4 Doan, Brian               30 RAM-NC                           25.86    5
  5 Kucharski, Michael        33 CSM-NC                           26.80    4

Men 30-34 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reed, Steve               32 DAMM-SC                          52.57    9
  2 Redd, Robert              32 RAM-NC                         1:01.70    7
  3 Kucharski, Michael        33 CSM-NC                         1:05.99    6

Men 30-34 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reed, Steve               32 DAMM-SC                        2:00.44    9

Men 30-34 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Doan, Brian               30 RAM-NC                           58.46    9
  2 Darden, Chuck             33 UNATTACHED                       59.90    7
  3 Cockrell, Charles         32 VMST-VA                        1:04.00    6
  4 Kucharski, Michael        33 CSM-NC                         1:06.49    5

Men 30-34 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Doan, Brian               30 RAM-NC                         2:08.28    9
  2 Cockrell, Charles         32 VMST-VA                        2:19.23    7

Men 35-39 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Lower, Edward             35 RAM-NC                           22.63    9
  2 Malsbury, David           39 VMST-VA                          22.83    7
  3 Kretz, Rusty              39 DAMA-NC                          23.52    6
  4 Gallagher, Patrick        37 RAM-NC                           23.74    5
  5 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           23.80    4
  6 Shamlin, David            35 RAM-NC                           25.72    3
  7 Dromsky, Joe              38 GAS-GA                           25.93    2
  8 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                          26.14    1
  9 Seidler, Howard           39 CSM-NC                           27.73
 10 Hackney, Benjamin         36 NCMS-NC                          38.85

Men 35-39 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Lower, Edward             35 RAM-NC                           49.71    9
  2 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           51.64    7
  3 Gallagher, Patrick        37 RAM-NC                           52.43    6
  4 Shamlin, David            35 RAM-NC                           56.51    5
  5 Haas, William             38 VMST-VA                          57.52    4
  6 Seidler, Howard           39 CSM-NC                           59.88    3

Men 35-39 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                         1:57.67    9
  2 Gallagher, Patrick        37 RAM-NC                         2:00.21    7
  3 Dromsky, Joe              38 GAS-GA                         2:04.09    6
  4 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                        2:07.61    5
  5 Haas, William             38 VMST-VA                        2:08.70    4
  6 Shamlin, David            35 RAM-NC                         2:10.31    3
  7 Seidler, Howard           39 CSM-NC                         2:14.06    2

Men 35-39 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                         5:41.49    9
  2 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                        5:46.53    7
  3 Shamlin, David            35 RAM-NC                         5:56.30    6
  4 Sexauer, Tim              35 RAM-NC                         6:58.29    5
  5 DeMilia, Michael          35 RAM-NC                         8:36.25    4

Men 35-39 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                       11:52.63    9
  2 Shamlin, David            35 RAM-NC                        12:31.33    7
  3 Sexauer, Tim              35 RAM-NC                        13:55.22    6
  4 Holshouser, Jay           39 RAM-NC                        17:38.30    4.5
  4 DeMilia, Michael          35 RAM-NC                        17:38.30    4.5

Men 35-39 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                        20:14.42    9

Men 35-39 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Malsbury, David           39 VMST-VA                          25.73    9
  2 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                           25.84    7
  3 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           28.36    6
  4 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                           29.49    5
  5 Dromsky, Joe              38 GAS-GA                           33.09    4
  6 Seidler, Howard           39 CSM-NC                           33.47    3
  7 Hackney, Benjamin         36 NCMS-NC                        1:00.15    2

Men 35-39 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                           55.53    9
  2 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           59.22    7
  3 Malsbury, David           39 VMST-VA                        1:02.81    6
  4 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                         1:03.10    5
  5 Robert, Fary              36 CSM-NC                         1:06.82    4
  6 Seidler, Howard           39 CSM-NC                         1:08.75    3
  7 Haas, William             38 VMST-VA                        1:09.95    2

Men 35-39 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Malsbury, David           39 VMST-VA                        2:14.23    9
  2 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                         2:20.93    7

Men 35-39 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kretz, Rusty              39 DAMA-NC                          28.32    9
  2 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                           28.46    7
  3 Malsbury, David           39 VMST-VA                          28.84    6
  4 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           31.36    5
  5 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                          32.55    4
  6 Robert, Fary              36 CSM-NC                           35.22    3
 -- Hackney, Benjamin         36 NCMS-NC                             DQ

Men 35-39 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                         1:02.01    9
  2 Kretz, Rusty              39 DAMA-NC                        1:02.77    7
  3 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                        1:10.34    6
  4 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                         1:16.15    5

Men 35-39 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                         2:16.10    9
  2 Malsbury, David           39 VMST-VA                        2:32.59    7
  3 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                         2:45.31    6

Men 35-39 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Malsbury, David           39 VMST-VA                          24.82    9
  2 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                           24.88    7
  3 Kretz, Rusty              39 DAMA-NC                          26.21    6
  4 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           26.45    5
  5 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                          27.86    4
  6 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                           28.43    3
  7 Robert, Fary              36 CSM-NC                           29.91    2

Men 35-39 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                           55.10    9
  2 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           58.85    7
  3 Haas, William             38 VMST-VA                        1:05.48    6

Men 35-39 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                           55.36    9
  2 Malsbury, David           39 VMST-VA                          56.15    7
  3 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                           59.46    6
  4 Kretz, Rusty              39 DAMA-NC                        1:00.30    5
  5 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                         1:04.52    4
  6 Quinn, Paul               35 SCMM-NC                        1:05.49    3
  7 Robert, Fary              36 CSM-NC                         1:06.92    2
  8 Dromsky, Joe              38 GAS-GA                         1:07.20    1
  9 Seidler, Howard           39 CSM-NC                         1:11.28

Men 35-39 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Northcutt, Tom            35 GAS-GA                         2:00.96    9
  2 Malsbury, David           39 VMST-VA                        2:10.05    7
  3 Smith, Jeffery            38 CSM-NC                         2:16.69    6
  4 Hoffner, Chris            36 TMS-NC                         2:22.08    5
  5 Dromsky, Joe              38 GAS-GA                         2:26.12    4
  6 Seidler, Howard           39 CSM-NC                         2:38.46    3

Men 35-39 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Malsbury, David           39 VMST-VA                        4:44.08    9
  2 Shamlin, David            35 RAM-NC                         5:32.82    7
  3 Sexauer, Tim              35 RAM-NC                         6:05.10    6

Men 40-44 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Britt, Clay               40 ANCM-MD                          21.69    9
  2 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                           22.72    7
  3 McGinnis, Tim             43 RAM-NC                           22.75    6
  4 Patton, George            40 GAS-GA                           23.47    5
  5 Lehman, Fritz             42 RAM-NC                           23.50    4
  6 Reid, Mike                40 GAJA-GA                          23.59    3
  7 Shepherd, Keith           42 UNATTACHED                       24.13    2
  8 Weischedel, Brian         41 NCMS-NC                          25.06    1
  9 Simpson, David            41 RAM-NC                           26.35
 10 Waldbauer, Eric           42 RAM-NC                           28.06

Men 40-44 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 McGinnis, Tim             43 RAM-NC                           49.55    9
  2 Reid, Mike                40 GAJA-GA                          50.67    7
  3 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                           51.07    6
  4 Patton, George            40 GAS-GA                           51.82    5
  5 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                          52.22    4
  6 Burton, Jack              44 PALM-SC                          52.39    3
  7 Shepherd, Keith           42 UNATTACHED                       53.41    2
  8 Kennedy, Gene             41 CSM-NC                           55.16    1
  9 Hinkley, Scott            40 RAM-NC                           57.36
 10 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                           59.41
 11 Weischedel, Brian         41 NCMS-NC                        1:00.32
 12 Johnson, Ken              43 CSM-NC                         1:01.41
 13 Moore, Steve              43 MCM-NT                         1:01.95
 14 McClernan, Bill           44 DAMA-NC                        1:05.92

Men 40-44 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reid, Mike                40 GAJA-GA                        1:53.79    9
  2 McGinnis, Tim             43 RAM-NC                         1:54.55    7
  3 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                        1:54.84    6
  4 Burton, Jack              44 PALM-SC                        1:55.98    5
  5 Patton, George            40 GAS-GA                         1:56.30    4
  6 Weischedel, Brian         41 NCMS-NC                        1:59.18    3
  7 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                         2:05.69    2

Men 40-44 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Burton, Jack              44 PALM-SC                        5:13.88    9
  2 Reid, Mike                40 GAJA-GA                        5:17.36    7
  3 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                        5:44.76    6
  4 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                         6:14.03    5
 -- McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                              DQ

Men 40-44 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Lehman, Fritz             42 RAM-NC                        11:42.82    9
  2 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                        12:23.92    7

Men 40-44 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Asbury, Doug              41 NCAM-NC                       18:00.46    9
  2 Burton, Jack              44 PALM-SC                       18:19.64    7
  3 Meyer, Bill               43 NCAM-NC                       20:33.81    6
  4 Reese, Jeff               40 RAM-NC                        21:49.79    5
  5 Bolton, Gary              40 RAM-NC                        22:29.89    4

Men 40-44 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Britt, Clay               40 ANCM-MD                          24.11    9
  2 Lehman, Fritz             42 RAM-NC                           25.77    7
  3 Reid, Mike                40 GAJA-GA                          28.48    6
  4 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                          29.42    5
  5 Patton, George            40 GAS-GA                           30.50    4
  6 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                           32.69    3
  7 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                           36.98    2

Men 40-44 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Britt, Clay               40 ANCM-MD                          51.32    9
  2 Lehman, Fritz             42 RAM-NC                           54.55    7
  3 Reid, Mike                40 GAJA-GA                          59.02    6
  4 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                          59.73    5
  5 McGinnis, Tim             43 RAM-NC                         1:06.17    4
  6 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                         1:11.34    3

Men 40-44 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                        2:07.30    9

Men 40-44 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Patton, George            40 GAS-GA                           28.98    9
  2 Shepherd, Keith           42 UNATTACHED                       31.19    7
  3 Lehman, Fritz             42 RAM-NC                           33.15    6
  4 Waldbauer, Eric           42 RAM-NC                           33.72    5
  5 Moore, Steve              43 MCM-NT                           35.53    4
  6 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                           35.56    3
  7 Johnson, Ken              43 CSM-NC                           35.67    2
  8 McClernan, Bill           44 DAMA-NC                          35.86    1

Men 40-44 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Patton, George            40 GAS-GA                         1:04.50    9
  2 Reese, Jeff               40 RAM-NC                         1:06.33    7
  3 Lehman, Fritz             42 RAM-NC                         1:07.72    6
  4 Shepherd, Keith           42 UNATTACHED                     1:09.03    5
  5 Waldbauer, Eric           42 RAM-NC                         1:13.75    4
  6 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                         1:17.30    3
  7 Moore, Steve              43 MCM-NT                         1:24.61    2

Men 40-44 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Patton, George            40 GAS-GA                         2:23.97    9
  2 Waldbauer, Eric           42 RAM-NC                         2:38.49    7

Men 40-44 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Britt, Clay               40 ANCM-MD                          23.61    9
  2 Patton, George            40 GAS-GA                           25.93    7
  3 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                           26.19    6
  4 Weischedel, Brian         41 NCMS-NC                          27.36    5
  5 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                          27.38    4
  6 McGinnis, Tim             43 RAM-NC                           28.93    3
  7 Kennedy, Gene             41 CSM-NC                           29.89    2
  8 Johnson, Ken              43 CSM-NC                           32.08    1

Men 40-44 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Burton, Jack              44 PALM-SC                          57.29    9
  2 Reid, Mike                40 GAJA-GA                          57.82    7
  3 Weischedel, Brian         41 NCMS-NC                          59.88    6
  4 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                         1:10.80    5

Men 40-44 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Burton, Jack              44 PALM-SC                        2:11.52    9

Men 40-44 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Patton, George            40 GAS-GA                           58.56    9
  2 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                        1:00.36    7
  3 Lehman, Fritz             42 RAM-NC                         1:00.75    6
  4 Shepherd, Keith           42 UNATTACHED                     1:01.36    5
  5 Weischedel, Brian         41 NCMS-NC                        1:03.13    4
  6 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                         1:04.40    3
  7 Kennedy, Gene             41 CSM-NC                         1:06.51    2
  8 Johnson, Ken              43 CSM-NC                         1:10.57    1
  9 Waldbauer, Eric           42 RAM-NC                         1:10.98
 10 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                         1:11.04
 11 McClernan, Bill           44 DAMA-NC                        1:19.73

Men 40-44 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Godfrey, Alan             44 DCAC-VA                        2:10.91    9
  2 Patton, George            40 GAS-GA                         2:11.27    7
  3 Shepherd, Keith           42 UNATTACHED                     2:17.03    6
  4 Meyer, Bill               43 NCAM-NC                        2:26.09    5
  5 Waldbauer, Eric           42 RAM-NC                         2:31.33    4
  6 McIntosh, Douglas         41 WYM-NC                         2:32.71    3

Men 40-44 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Reese, Jeff               40 RAM-NC                         5:34.21    9
  2 Matysek, Joseph           44 CSM-NC                         5:52.82    7

Men 45-49 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kurtzman, Andy            45 FMM-FL                           26.72    9
  2 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                           27.42    7
  3 Dlesk, Richard            45 NCAM-NC                          28.73    6
  4 Murphy, Lee               45 NCAM-NC                          29.24    5

Men 45-49 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                           53.88    9
  2 Carrow, Hill              46 RAM-NC                           57.08    7
  3 Murphy, Lee               45 NCAM-NC                        1:06.68    6
  4 Dlesk, Richard            45 NCAM-NC                        1:07.06    5

Men 45-49 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                         1:59.29    9
  2 Kurtzman, Andy            45 FMM-FL                         2:11.78    7
  3 Dlesk, Richard            45 NCAM-NC                        2:31.54    6
  4 Murphy, Lee               45 NCAM-NC                        2:33.88    5

Men 45-49 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                         5:31.91    9

Men 45-49 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                        11:31.33    9

Men 45-49 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Murphy, Lee               45 NCAM-NC                          37.77    9

Men 45-49 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Murphy, Lee               45 NCAM-NC                        1:22.98    9

Men 45-49 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Murphy, Lee               45 NCAM-NC                        2:57.82    9

Men 45-49 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                           34.28    9

Men 45-49 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                           26.76    9
  2 Carrow, Hill              46 RAM-NC                           28.47    7
 -- Murphy, Lee               45 NCAM-NC                             DQ

Men 45-49 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                         1:00.02    9
  2 Kurtzman, Andy            45 FMM-FL                         1:04.65    7

Men 45-49 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Carrow, Hill              46 RAM-NC                         2:28.82    9

Men 45-49 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                         1:03.37    9
  2 Dlesk, Richard            45 NCAM-NC                        1:17.13    7

Men 45-49 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kurtzman, Andy            45 FMM-FL                         2:37.13    9

Men 45-49 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Facchine, Kevin           45 RAM-NC                         5:02.93    9

Men 50-54 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Bober, Richard            50 CSM-NC                           26.09    9
  2 Glotzer, Rob              50 RAM-NC                           26.77    7
  3 Byers, Jerry              53 UNATTACHED                       33.02    6

Men 50-54 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                          54.39    9
  2 Bober, Richard            50 CSM-NC                           55.77    7

Men 50-54 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Glotzer, Rob              50 RAM-NC                         2:24.00    9
  2 Karpinos, Ralph           51 NCAM-NC                        2:59.88    7

Men 50-54 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                        5:38.34    9
  2 Bober, Richard            50 CSM-NC                         5:53.35    7
  3 Andrews, Chuck            54 AM-SC                          6:04.62    6

Men 50-54 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                          27.38    9
  2 Stringer, Rick            51 VMST-VA                          27.75    7
  3 Bober, Richard            50 CSM-NC                           28.60    6
  4 Karpinos, Ralph           51 NCAM-NC                          50.22    5

Men 50-54 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                          59.26    9
  2 Stringer, Rick            51 VMST-VA                        1:00.16    7
  3 Bober, Richard            50 CSM-NC                         1:01.39    6
  4 Glass, Ernie              51 CSM-NC                         1:10.55    5

Men 50-54 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stringer, Rick            51 VMST-VA                        2:10.42    9
  2 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                        2:12.93    7
  3 Bober, Richard            50 CSM-NC                         2:16.05    6
  4 Andrews, Chuck            54 AM-SC                          2:46.72    5

Men 50-54 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Glotzer, Rob              50 RAM-NC                           35.29    9
  2 Byers, Jerry              53 UNATTACHED                       35.49    7

Men 50-54 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Byers, Jerry              53 UNATTACHED                     1:18.30    9
  2 Karpinos, Ralph           51 NCAM-NC                        1:39.45    7

Men 50-54 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Andrews, Chuck            54 AM-SC                          2:54.86    9

Men 50-54 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Bober, Richard            50 CSM-NC                           28.19    9
  2 Glass, Ernie              51 CSM-NC                           28.57    7
  3 Glotzer, Rob              50 RAM-NC                           29.61    6

Men 50-54 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Glotzer, Rob              50 RAM-NC                         1:10.38    9
  2 Karpinos, Ralph           51 NCAM-NC                        1:45.21    7

Men 50-54 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Andrews, Chuck            54 AM-SC                          2:44.25    9

Men 50-54 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stringer, Rick            51 VMST-VA                        1:01.49    9
  2 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                        1:04.08    7
  3 Glotzer, Rob              50 RAM-NC                         1:10.26    6
  4 Byers, Jerry              53 UNATTACHED                     1:24.88    5

Men 50-54 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stringer, Rick            51 VMST-VA                        2:15.04    9
  2 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                        2:17.50    7
  3 Andrews, Chuck            54 AM-SC                          2:32.76    6
  4 Karpinos, Ralph           51 NCAM-NC                        3:27.06    5

Men 50-54 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Stringer, Rick            51 VMST-VA                        4:55.23    9
  2 Wilder, Hugh              53 PALM-SC                        5:05.56    7
  3 Bober, Richard            50 CSM-NC                         5:23.59    6
  4 Andrews, Chuck            54 AM-SC                          5:28.51    5

Men 55-59 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 White, Bernie             57 CSM-NC                           28.56    9
  2 Enyart, James             59 WYM-NC                           32.61    7
  3 Wycoff, Steve             56 AM-SC                            32.96    6
  4 Baker, Frank              59 NCAM-NC                          35.46    5

Men 55-59 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Slaughter, James          55 RAM-NC                         1:17.14    9
  2 Enyart, James             59 WYM-NC                         1:17.15    7

Men 55-59 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 White, Bernie             57 CSM-NC                         2:34.08    9
  2 Slaughter, James          55 RAM-NC                         2:34.50    7
  3 Enyart, James             59 WYM-NC                         2:50.96    6

Men 55-59 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Poiletman, Robert         57 GCAM-SC                        5:48.42    9
  2 Slaughter, James          55 RAM-NC                         7:17.03    7
  3 Enyart, James             59 WYM-NC                         7:48.33    6

Men 55-59 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Slaughter, James          55 RAM-NC                        15:06.54    9
  2 Enyart, James             59 WYM-NC                        15:59.93    7
  3 Baker, Frank              59 NCAM-NC                       17:54.60    6

Men 55-59 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Fowler, Larry             58 RAM-NC                           36.06    9
  2 Wycoff, Steve             56 AM-SC                            38.98    7
  3 Baker, Frank              59 NCAM-NC                          45.28    6
  4 Slaughter, James          55 RAM-NC                           45.91    5
  5 Enyart, James             59 WYM-NC                           49.58    4

Men 55-59 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Fowler, Larry             58 RAM-NC                         1:18.57    9
  2 White, Bernie             57 CSM-NC                         1:23.90    7
  3 Enyart, James             59 WYM-NC                         1:53.82    6

Men 55-59 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Fowler, Larry             58 RAM-NC                         2:57.20    9

Men 55-59 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Slaughter, James          55 RAM-NC                           36.86    9
  2 Wycoff, Steve             56 AM-SC                            37.59    7
  3 Enyart, James             59 WYM-NC                           52.74    6

Men 55-59 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wycoff, Steve             56 AM-SC                          1:22.24    9
  2 Slaughter, James          55 RAM-NC                         1:25.48    7
  3 Fowler, Larry             58 RAM-NC                         1:37.90    6

Men 55-59 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Poiletman, Robert         57 GCAM-SC                        2:35.92    9
  2 Wycoff, Steve             56 AM-SC                          3:08.79    7
  3 Slaughter, James          55 RAM-NC                         3:10.64    6

Men 55-59 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 White, Bernie             57 CSM-NC                           29.83    9

Men 55-59 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Poiletman, Robert         57 GCAM-SC                          58.60    9

Men 55-59 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Poiletman, Robert         57 GCAM-SC                        2:12.83    9

Men 55-59 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Fowler, Larry             58 RAM-NC                         1:18.26    9
  2 Wycoff, Steve             56 AM-SC                          1:19.52    7
  3 Slaughter, James          55 RAM-NC                         1:22.94    6
  4 Enyart, James             59 WYM-NC                         1:43.43    5

Men 55-59 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Wycoff, Steve             56 AM-SC                          2:55.48    9
  2 Slaughter, James          55 RAM-NC                         3:12.55    7
 -- Fowler, Larry             58 RAM-NC                              DQ

Men 55-59 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Poiletman, Robert         57 GCAM-SC                        4:59.75    9

Men 60-64 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Clark, Jerry              63 CSM-NC                           26.11    9
  2 Pinkerton, Rolffs         62 NCAM-NC                          29.98    7
  3 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                          35.95    6
  4 Stroupe, Mike             63 RAM-NC                           49.45    5

Men 60-64 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Clark, Jerry              63 CSM-NC                           58.38    9
  2 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        1:19.59    7
  3 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                        1:23.03    6

Men 60-64 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Clark, Jerry              63 CSM-NC                         2:14.56    9
  2 Pinkerton, Rolffs         62 NCAM-NC                        2:37.77    7

Men 60-64 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Clark, Jerry              63 CSM-NC                         6:21.13    9
  2 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        7:48.18    7

Men 60-64 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Pinkerton, Rolffs         62 NCAM-NC                       23:56.53    9

Men 60-64 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Pinkerton, Rolffs         62 NCAM-NC                          38.70    9
  2 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                          41.57    7
  3 Stroupe, Mike             63 RAM-NC                         1:15.40    6

Men 60-64 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        1:38.61    9
  2 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                        1:39.62    7

Men 60-64 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                        3:47.26    9

Men 60-64 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Clark, Jerry              63 CSM-NC                           38.44    9
  2 Stroupe, Mike             63 RAM-NC                         1:18.37    7

Men 60-64 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        1:33.46    9

Men 60-64 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kitchell, Richard         60 PEAK-NC                          30.91    9
  2 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                          39.43    7
  3 Stroupe, Mike             63 RAM-NC                         1:14.16    6

Men 60-64 100 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kitchell, Richard         60 PEAK-NC                        1:09.62    9
  2 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        1:40.30    7
  3 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                        1:47.31    6

Men 60-64 200 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kitchell, Richard         60 PEAK-NC                        2:48.09    9
  2 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        4:09.54    7
  3 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                        4:27.05    6

Men 60-64 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                        1:34.20    9
  2 Stroupe, Mike             63 RAM-NC                         2:33.44    7

Men 60-64 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kitchell, Richard         60 PEAK-NC                        2:44.06    9
  2 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        3:22.38    7

Men 60-64 400 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Macartney, Norman         62 SCMM-NC                        7:21.58    9
  2 Goldstein, Simon          63 SMAC-NC                        8:25.15    7

Men 65-69 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Marsil, John              69 RAM-NC                           37.85    9
  2 Shouse, W.D.              67 UNATTACHED                       41.98    7

Men 65-69 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Marsil, John              69 RAM-NC                         3:21.47    9

Men 65-69 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Fowle, David              68 RAM-NC                        14:10.57    9

Men 65-69 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Marsil, John              69 RAM-NC                           47.44    9
  2 Shouse, W.D.              67 UNATTACHED                       52.82    7

Men 65-69 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Marsil, John              69 RAM-NC                         3:45.89    9

Men 65-69 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Shouse, W.D.              67 UNATTACHED                       48.28    9

Men 65-69 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Shouse, W.D.              67 UNATTACHED                     1:37.86    9

Men 65-69 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Shouse, W.D.              67 UNATTACHED                     3:41.48    9

Men 65-69 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Shouse, W.D.              67 UNATTACHED                     1:50.59    9

Men 70-74 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kortheuer, John           70 CSM-NC                           27.63    9
  2 Patrie, Lewis             72 PEAK-NC                          34.79    7

Men 70-74 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Patrie, Lewis             72 PEAK-NC                        3:20.61    9
  2 Moore, Bobby              71 MCM-NT                         4:26.83    7

Men 70-74 1000 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Moore, Bobby              71 MCM-NT                        24:41.58    9

Men 70-74 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Patrie, Lewis             72 PEAK-NC                       30:30.74    9

Men 70-74 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kortheuer, John           70 CSM-NC                           35.17    9

Men 70-74 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Moore, Bobby              71 MCM-NT                         2:28.08    9

Men 70-74 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Moore, Bobby              71 MCM-NT                         5:22.59    9

Men 70-74 50 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kortheuer, John           70 CSM-NC                           33.19    9
  2 Formo, Arnie              74 RAM-NC                           44.76    7

Men 70-74 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kortheuer, John           70 CSM-NC                         1:15.24    9
  2 Formo, Arnie              74 RAM-NC                         1:37.88    7

Men 70-74 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kortheuer, John           70 CSM-NC                         2:58.39    9
  2 Formo, Arnie              74 RAM-NC                         3:48.08    7

Men 70-74 50 Yard Butterfly
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Kortheuer, John           70 CSM-NC                           31.14    9
  2 Moore, Bobby              71 MCM-NT                         1:28.12    7

Men 70-74 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Moore, Bobby              71 MCM-NT                         3:01.52    9

Men 75-79 100 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Barnes, Calvin            77 VMST-VA                        1:24.80    9

Men 75-79 200 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Barnes, Calvin            77 VMST-VA                        3:10.20    9

Men 75-79 500 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Barnes, Calvin            77 VMST-VA                        8:25.23    9

Men 75-79 1650 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Boone, Vester             75 AWSM-NC                       30:46.00    9

Men 75-79 100 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Barnes, Calvin            77 VMST-VA                        1:37.15    9

Men 75-79 200 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Barnes, Calvin            77 VMST-VA                        3:29.32    9

Men 75-79 100 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Boone, Vester             75 AWSM-NC                        1:58.09    9

Men 75-79 200 Yard Breaststroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Boone, Vester             75 AWSM-NC                        4:20.72    9

Men 75-79 100 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Barnes, Calvin            77 VMST-VA                        1:42.38    9

Men 75-79 200 Yard IM
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Boone, Vester             75 AWSM-NC                        4:11.20    9

Men 80-84 50 Yard Freestyle
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Girton, George            80 NCAM-NC                          56.39    9

Men 80-84 50 Yard Backstroke
    Name                     Age Team                             Finals Points

  1 Girton, George            80 NCAM-NC                        1:01.96    9

 

 

RELAYS

 

  Women 19+ 200 Yard Freestyle Relay

    Team                                                          Finals Points

  1 NC WEST-NC  'A'                                             1:52.42   18
     1) Tone, Stacey 28                 2) Hagman, Heather 30
     3) LaCasse, Helena 24              4) Glossop, Amanda 25

Women 19+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 CHARLOTTE SWIMMASTERS-NC  'B'                               2:20.46   18
     1) Glossop, Amanda 25              2) Tone, Stacey 28
     3) LaCasse, Helena 24              4) Feimster, Melissa 22

Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'A'                                             1:46.62   18
     1) Mancini, Jennifer 25            2) Sullivan, Liz 27
     3) Riley, Jennifer 28              4) Waterston, Adrienne 34
  2 NC EAST-NC  'B'                                             1:54.41   14
     1) DeMilia, Mary 29                2) Fairlee, Susan 26
     3) Dyble, Juli 25                  4) Tello, Adrienne 26
  3 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'A'                      2:35.37   12
     1) Hogan, Patricia 31              2) Brooks, S.A.M. 57
     3) Cole, Cathy 54                  4) Mathews, Barbara 42

Women 25+ 400 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'A'                      4:09.58   18
     1) Sullivan, Liz 27                2) Hall, Virginia 28
     3) Hogan, Patricia 31              4) Geiss, Angelique 36
  2 NC EAST-NC  'A'                                             4:20.34   14
     1) Riley, Jennifer 28              2) Springer, Margie 40
     3) Duval, Michelle 31              4) Waterston, Adrienne 34

Women 25+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'B'                                             2:00.92   18
     1) Mancini, Jennifer 25            2) Sullivan, Liz 27
     3) Riley, Jennifer 28              4) DeMilia, Mary 29
  2 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'A'                      2:14.36   14
     1) Mistretta, Claire 37            2) Geiss, Angelique 36
     3) Alexander, Janet 33             4) Hall, Virginia 28
  3 CHARLOTTE SWIMMASTERS-NC  'C'                               2:57.11   12
     1) Rogers, Jennie 48               2) Bredeson, Cami 31
     3) Medearis, Rebecca 47            4) Phillips, Rita 47
  4 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'B'                      2:59.36   10
     1) Hogan, Patricia 31              2) Brooks, S.A.M. 57
     3) Mathews, Barbara 42             4) Cole, Cathy 54
 -- NC EAST-NC  'A'                                                  DQ

Women 35+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 CHARLOTTE SWIMMASTERS-NC  'A'                               2:34.80   18
     1) Mitchell, Jeannie 54            2) Coneys, Suznne 36
     3) Tiska-Rivers, Patty 41          4) Kelly, Elaine 51

Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC WEST-NC  'B'                                             2:40.07   18
     1) Kelly, Elaine 51                2) Phillips, Rita 47
     3) Pline, Elizabeth 46             4) Medearis, Rebecca 47

Women 55+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'C'                                             2:55.10   18
     1) Blackwell, Ceil 60              2) Newell, Sally 63
     3) Stroupe, Dawn 62                4) Robbins-Bonitz, Suzanne 67

Men 19+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'E'                                             1:32.57   18
     1) Stringer, Sean 25               2) VanDerMeid, Matt 24
     3) Doan, Brian 30                  4) Walter, Jason 24

Men 19+ 400 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'A'                                             3:46.77   18
     1) VanDerMeid, Matt 24             2) Shamlin, David 35
     3) Hinkley, Scott 40               4) Walter, Jason 24

Men 19+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'A'                                             1:50.60   18
     1) Wilk, Tomasz 28                 2) Stutts, David 28
     3) Rudolph, Daniel 29              4) VanDerMeid, Matt 24

Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'D'                                             1:33.02   18
     1) McGinnis, Tim 43                2) Weischedel, Brian 41
     3) Oman, William 27                4) Lower, Edward 35
  2 NC EAST-NC  'C'                                             1:40.04   14
     1) Shamlin, David 35               2) Kretz, Rusty 39
     3) Hinkley, Scott 40               4) Redd, Robert 32
  3 NC WEST-NC  'C'                                             1:45.75   12
     1) Matysek, Joseph 44              2) Johnson, Ken 43
     3) Glass, Ernie 51                 4) Kucharski, Michael 33
 -- NC EAST-NC  'F'                                                  DQ

Men 25+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'D'                                             1:44.26   18
     1) Oman, William 27                2) Lower, Edward 35
     3) Weischedel, Brian 41            4) McGinnis, Tim 43

Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC WEST-NC  'A'                                             1:40.65   18
     1) Smith, Jeffery 38               2) Robert, Fary 36
     3) Bober, Richard 50               4) Kennedy, Gene 41

Men 35+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'B'                                             1:47.41   18
     1) Kretz, Rusty 39                 2) Lehman, Fritz 42
     3) McIntosh, Douglas 41            4) Hinkley, Scott 40
  2 CHARLOTTE SWIMMASTERS-NC  'A'                               2:05.30   14
     1) Bober, Richard 50               2) Matysek, Joseph 44
     3) Seidler, Howard 39              4) Smith, Jeffery 38
 -- NC EAST-NC  'C'                                                  DQ

Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'A'                                             1:48.27   18
     1) Facchine, Kevin 45              2) Glotzer, Rob 50
     3) Carrow, Hill 46                 4) Murphy, Lee 45

Men 45+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'A'                      2:02.30   18
     1) Murphy, Lee 45                  2) Karpinos, Ralph 51
     3) Dlesk, Richard 45               4) Baker, Frank 59

Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC WEST-NC  'B'                                             1:54.58   18
     1) White, Bernie 57                2) Clark, Jerry 63
     3) Kortheuer, John 70              4) Kitchell, Richard 60

Men 55+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 CHARLOTTE SWIMMASTERS-NC  'B'                               2:32.03   18
     1) White, Bernie 57                2) Kortheuer, John 70
     3) Clark, Jerry 63                 4) Boone, Vester 75

Mixed 19+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'G'                                             1:49.86   18
     1) McWilliams, Jenny 23            2) Gregory, Tracy 23
     3) VanDerMeid, Matt 24             4) Kretz, Rusty 39
  2 NC WEST-NC  'D'                                             1:54.44   14
     1) Feimster, Melissa 22            2) Mendendorp, Mark 23
     3) Shapard, James 24               4) LaCasse, Helena 24
  3 NC EAST-NC  'F'                                             1:59.00   12
     1) Walter, Jason 24                2) Sexauer, Tim 35
     3) Davis, Cathy 36                 4) Springer, Margie 40

Mixed 19+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'E'                                             2:03.48   18
     1) McGinnis, Tim 43                2) Springer, Margie 40
     3) Waterston, Adrienne 34          4) Walter, Jason 24
  2 NC EAST-NC  'F'                                             2:05.53   14
     1) Fairlee, Susan 26               2) Gregory, Tracy 23
     3) Hinkley, Scott 40               4) Redd, Robert 32
  3 NC WEST-NC  'F'                                             2:11.80   12
     1) Mendendorp, Mark 23             2) Shapard, James 24
     3) LaCasse, Helena 24              4) Gleichauf, Sabine 30

Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'D'                                             1:44.94   18
     1) Tello, Adrienne 26              2) Riley, Jennifer 28
     3) Stringer, Sean 25               4) Doan, Brian 30
  2 NC EAST-NC  'C'                                             1:46.48   14
     1) Duval, Michelle 31              2) Boshoff, Alton 32
     3) Redd, Robert 32                 4) Waterston, Adrienne 34
  3 NC WEST-NC  'C'                                             1:51.26   12
     1) Glossop, Amanda 25              2) Tone, Stacey 28
     3) Kucharski, Michael 33           4) Seidler, Howard 39
  4 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'B'                      1:53.01   10
     1) Dlesk, Richard 45               2) Mistretta, Claire 37
     3) Alexander, Janet 33             4) Meyer, Bill 43
  5 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'C'                      2:01.23    8
     1) Baker, Frank 59                 2) Hogan, Patricia 31
     3) Hall, Virginia 28               4) Murphy, Lee 45

Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'D'                                             1:49.43   18
     1) Stringer, Sean 25               2) Doan, Brian 30
     3) Mancini, Jennifer 25            4) Riley, Jennifer 28
  2 VIRGINIA MASTERS SWIM TEAM-VA  'A'                          1:59.27   14
     1) Malsbury, David 39              2) Frawley, Tabitha 27
     3) Haas, William 38                4) Romash, Manon 25
  3 NC WEST-NC  'E'                                             2:01.03   12
     1) Hagman, Heather 30              2) Glossop, Amanda 25
     3) Smith, Jeffery 38               4) Robert, Fary 36
  4 NC WEST-NC  'D'                                             2:02.93   10
     1) Tone, Stacey 28                 2) Rock, Jennifer 33
     3) Kucharski, Michael 33           4) Seidler, Howard 39

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'B'                                             1:47.86   18
     1) McIntosh, Douglas 41            2) Lehman, Fritz 42
     3) Geiss, Angelique 36             4) Stott, Kim 42
  2 NC EAST-NC  'E'                                             1:56.67   14
     1) Hinkley, Scott 40               2) Shamlin, David 35
     3) McClernan, Candy 40             4) Sutton, Miriam 43

Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'B'                                             1:55.53   18
     1) Lehman, Fritz 42                2) Kretz, Rusty 39
     3) Stott, Kim 42                   4) Geiss, Angelique 36
  2 NC WEST-NC  'B'                                             2:17.41   14
     1) Coneys, Suznne 36               2) Tiska-Rivers, Patty 41
     3) Matysek, Joseph 44              4) Kennedy, Gene 41
  3 NC EAST-NC  'G'                                             2:26.24   12
     1) Sexauer, Tim 35                 2) Davis, Cathy 36
     3) Waldbauer, Eric 42              4) McClernan, Candy 40
  4 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'A'                      2:41.67   10
     1) Murphy, Lee 45                  2) Dlesk, Richard 45
     3) Mathews, Barbara 42             4) Cole, Cathy 54

Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC WEST-NC  'A'                                             2:01.00   18
     1) Pline, Elizabeth 46             2) Rogers, Jennie 48
     3) Clark, Jerry 63                 4) White, Bernie 57
  2 NC WEST-NC  'B'                                             2:09.75   14
     1) Mitchell, Jeannie 54            2) Medearis, Rebecca 47
     3) Bober, Richard 50               4) Kortheuer, John 70
  3 NORTH CAROLINA AQUATIC MASTERS-NC  'A'                      3:11.40   12
     1) Girton, George 80               2) Brooks, S.A.M. 57
     3) Cole, Cathy 54                  4) Karpinos, Ralph 51

Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC WEST-NC  'A'                                             2:11.49   18
     1) Bober, Richard 50               2) Glass, Ernie 51
     3) Amick, Beverly 46               4) Pline, Elizabeth 46
  2 NC EAST-NC  'A'                                             2:12.52   14
     1) Carrow, Hill 46                 2) Glotzer, Rob 50
     3) Sargeant, Pat 47                4) Braswell, Barbara 49
  3 NC WEST-NC  'C'                                             2:24.60   12
     1) Clark, Jerry 63                 2) White, Bernie 57
     3) Medearis, Rebecca 47            4) Rogers, Jennie 48

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'A'                                             2:12.04   18
     1) Slaughter, James 55             2) Fowle, David 68
     3) Blackwell, Ceil 60              4) Newell, Sally 63

Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
    Team                                                          Finals Points

  1 NC EAST-NC  'C'                                             2:38.93   18
     1) Slaughter, James 55             2) Formo, Arnie 74
     3) Blackwell, Ceil 60              4) Newell, Sally 63

North Carolina Masters Swimming Website

Return to Masters Swimming in North Carolina home page.
Updated: April 23, 2001
http://www.NCmasters.org/13103res.html