Meet Results from Greensboro's Frank Clark Masters Open SCY Meet, March 3, 2001


GSA / Triad Masters 
                      Frank Clark Masters Open - 03/03/01                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Jennifer         24 RAM                            5:35.01  
       30.81  1:04.52  2:12.95                                             
  2 Tysinger, Leigh           23 NCAM                           5:52.10  
       32.84  1:08.36  2:19.77                                             
  3 Rodriques, Meredith       24 NCMS                           6:44.64  
       32.93  1:10.00  2:28.98                                             
  4 Feimster, Melissa         22 TMS                            7:18.98  
       39.05  1:20.48  2:47.98                                             
 
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Sarah                25 TMS                            6:26.63  
       34.50  1:11.49  2:30.12                                             
  2 Lawrence, Angie           28 UNA                            6:33.63  
       34.64  1:12.17  2:30.64                                             
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rock, Jennifer            33 TMS                            6:14.30  
       32.53  1:09.11  2:25.11                                             
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                42 RAM                            6:48.29  
       35.79  1:15.46  2:37.67                                             
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Ann                 49 MONT                           6:21.76  
       34.62  1:12.03  2:28.96                                             
  2 Sykes, Jeannie            46 TMS                            7:00.00  
       37.67  1:18.58  2:43.97                                             
  3 Warner, Mary Ann          45 DAMA                           8:41.11  
       46.27  1:36.73  3:21.22                                             
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK                           7:37.59  
       40.85  1:23.66  2:56.75                                             
 
Event 2  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stringer, Sean            25 RAM                            5:42.05  
       31.53  1:06.72  2:18.79                                             
 
Event 2  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Greg             34 TMS                            8:11.58  
       41.25  1:28.06  3:07.01                                             
 
Event 2  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Stafford            39 TMS                            6:59.84  
       34.63  1:13.36  2:36.60                                             
 
Event 2  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Ken              43 CSM                            6:22.03  
       33.78  1:11.66  2:29.71                                             
 
Event 2  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Facchine, Kevin           45 RAM                            5:42.06  
       31.63  1:06.85  2:18.53                                             
  2 Johnson, Jeff             49 TMS                            8:07.83  
       42.40  1:30.99  3:09.28                                             
 
Event 2  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          55 RAM                            7:03.75  
       37.56  1:18.07  2:43.10                                             
  2 White, Bernie T           57 CSM                            7:18.94  
       41.05  1:23.95  2:53.74                                             
 
Event 7  Women 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tysinger, Leigh           23 NCAM                           2:30.50  
       33.44                                                               
 
Event 7  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Sarah                25 TMS                            2:46.27  
       34.35                                                               
 
Event 7  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Edie               41 AWSM                           2:59.27  
       36.88                                                               
 
Event 7  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sykes, Jeannie            46 TMS                            3:00.87  
       39.95                                                               
  2 Warner, Mary Ann          45 DAMA                           3:41.89  
       50.88                                                               
 
Event 7  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             63 RAM                            3:18.40  
       45.54                                                               
  2 Blackwell, Ceil           60 RAM                            3:25.72  
       47.70                                                               
 
Event 8  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               37 CSM                            2:21.56  
       28.69                                                               
  2 Sexauer, Tim              35 RAM                            2:45.06  
       35.30                                                               
  3 Gray, Stafford            39 TMS                            2:53.98  
       35.85                                                               
 
Event 8  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jeff             49 TMS                            3:41.19  
       45.52                                                               
 
Event 8  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Tom             51 TMS                            3:02.30  
       34.86                                                               
 
Event 8  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchell, Richard         60 UNA                            2:49.62  
       35.16                                                               
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMillia, Mary            29 RAM                            1:18.78  
       37.63                                                               
  2 Day, Sarah                25 TMS                            1:26.89  
       41.00                                                               
  3 Roberts, Kelly            26 TMS                            1:29.42  
       42.50                                                               
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Angelique          36 NCAM                           1:24.54  
       40.42                                                               
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                42 RAM                            1:26.76  
       41.45                                                               
  2 Himes, Pamela             41 TMS                            1:51.99  
       50.53                                                               
 
Event 9  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Ann                 49 MONT                           1:22.10  
       39.48                                                               
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Faron           44 KMS                            1:32.57  
       43.11                                                               
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Jerry              53 UNA                            1:22.99  
       38.55                                                               
 
Event 10  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          55 RAM                            1:30.05  
       43.52                                                               
 
Event 10  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             67 UNA                            1:45.66  
       50.00                                                               
 
Event 11  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harnett, Maureen          31 CSM                              31.07  
  2 Szott, Margaret C         31 TMS                              35.71  
 
Event 11  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Triska-Rivers, Patty      41 TMS                              33.16  
  2 Allen, Edie               41 AWSM                             35.92  
  3 Garrou, Terri             43 FAMS                             39.87  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Ken              43 CSM                              32.36  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Facchine, Kevin           45 RAM                              27.82  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Tom             51 TMS                              34.00  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchell, Richard         60 UNA                              31.83  
 
Event 13  Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tysinger, Leigh           23 NCAM                           1:00.42  
       29.45                                                               
  2 Feimster, Melissa         22 TMS                            1:16.27  
       37.17                                                               
 
Event 13  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Angie           28 UNA                            1:07.12  
       31.80                                                               
 
Event 13  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rock, Jennifer            33 TMS                            1:02.19  
       29.95                                                               
  2 Harnett, Maureen          31 CSM                            1:03.73  
       30.23                                                               
 
Event 13  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Constance        42 UNA                            1:09.10  
       33.83                                                               
  2 Hites, Pat                40 FAMS                           1:16.47  
       35.06                                                               
  3 Himes, Pamela             41 TMS                            1:37.73  
       45.51                                                               
 
Event 13  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Ann                 49 MONT                           1:06.40  
       32.28                                                               
  2 Sykes, Jeannie            46 TMS                            1:09.23  
       33.55                                                               
  3 Braswell, Barbara         49 RAM                            1:10.09  
       33.53                                                               
 
Event 13  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fister, Anne              58 NCMS                           1:25.98  
       40.83                                                               
 
Event 13  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             63 RAM                            1:25.97  
       40.84                                                               
 
Event 14  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               37 CSM                              55.45  
       26.46                                                               
  2 Sexauer, Tim              35 RAM                            1:05.59  
       31.49                                                               
  3 Gray, Stafford            39 TMS                            1:06.23  
       32.66                                                               
 
Event 14  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matysek, Joseph           44 CSM                            1:00.76  
       29.72                                                               
  2 Humphrey, Faron           44 KMS                            1:14.51  
       34.96                                                               
 
Event 14  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Tom             51 TMS                            1:15.71  
       35.62                                                               
  2 Byers, Jerry              53 UNA                            1:21.72  
       38.53                                                               
 
Event 14  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deinlein, Chris           57 TMS                            1:02.17  
       29.83                                                               
  2 White, Bernie T           57 CSM                            1:08.51  
       33.96                                                               
 
Event 14  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             67 UNA                            1:44.92  
       49.15                                                               
 
Event 17  Women 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Jennifer         24 RAM                            1:07.05  
       32.80                                                               
 
Event 17  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMillia, Mary            29 RAM                            1:12.69  
       34.88                                                               
 
Event 17  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szott, Margaret C         31 TMS                            1:21.67  
       38.27                                                               
 
Event 17  Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stott, Kim                42 RAM                            1:16.38  
       37.11                                                               
  2 Spencer, Constance        42 UNA                            1:19.33  
       37.67                                                               
  3 Himes, Pamela             41 TMS                            1:55.80  
       53.59                                                               
 
Event 17  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braswell, Barbara         49 RAM                            1:25.63  
       41.66                                                               
 
Event 17  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK                           1:22.72  
       39.94                                                               
 
Event 17  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blackwell, Ceil           60 RAM                            1:34.24  
       45.96                                                               
 
Event 18  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               37 CSM                            1:01.81  
       30.36                                                               
 
Event 18  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Ken              43 CSM                            1:19.10  
       39.07                                                               
 
Event 18  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             67 UNA                            2:31.47  
     1:55.67                                                               
 
Event 19  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harnett, Maureen          31 CSM                              34.98  
 
Event 19  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hites, Pat                40 FAMS                             46.71  
 
Event 19  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sykes, Jeannie            46 TMS                              41.57  
  2 Warner, Mary Ann          45 DAMA                             50.18  
 
Event 19  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             63 RAM                              42.90  
 
Event 20  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Faron           44 KMS                              42.40  
 
Event 20  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Jerry              53 UNA                              36.92  
 
Event 20  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          55 RAM                              37.38  
 
Event 20  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             67 UNA                              48.58  
 
Event 20  Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Girton, George            80 NCAM                           1:08.48  
 
Event 21  Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Feimster, Melissa         22 TMS                            1:32.07  
       46.10                                                               
 
Event 21  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMillia, Mary            29 RAM                            1:11.52  
       34.22                                                               
  2 Lawrence, Angie           28 UNA                            1:18.57  
       36.59                                                               
  3 Roberts, Kelly            26 TMS                            1:19.63  
       37.39                                                               
 
Event 21  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rock, Jennifer            33 TMS                            1:11.42  
       33.08                                                               
  2 Harnett, Maureen          31 CSM                            1:11.71  
       35.56                                                               
  3 Szott, Margaret C         31 TMS                            1:20.22  
       37.13                                                               
 
Event 21  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Angelique          36 NCAM                           1:15.32  
       37.36                                                               
 
Event 21  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Triska-Rivers, Patty      41 TMS                            1:19.72  
       36.43                                                               
  2 Allen, Edie               41 AWSM                           1:21.46  
       38.59                                                               
  3 Spencer, Constance        42 UNA                            1:21.90  
       37.08                                                               
  4 Garrou, Terri             43 FAMS                           1:28.80  
       39.56                                                               
  5 Himes, Pamela             41 TMS                            1:51.35  
       54.98                                                               
 
Event 21  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sykes, Jeannie            46 TMS                            1:24.14  
       43.52                                                               
 
Event 21  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fister, Anne              58 NCMS                           1:39.32  
       45.62                                                               
 
Event 21  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, Sally             63 RAM                            1:30.42  
       44.42                                                               
 
Event 22  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexauer, Tim              35 RAM                            1:15.41  
       35.58                                                               
 -- Gray, Stafford            39 TMS                                 DQ  
       36.61                                                               
 
Event 22  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matysek, Joseph           44 CSM                            1:12.01  
       34.85                                                               
 
Event 22  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Tom             51 TMS                            1:21.51  
       37.49                                                               
 
Event 22  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchell, Richard         60 UNA                            1:16.85  
       34.67                                                               
 
Event 23  Women 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tysinger, Leigh           23 NCAM                           2:12.33  
       31.68  1:05.11                                                      
  2 Rodriques, Meredith       24 NCMS                           2:28.94  
       32.25  1:08.99                                                      
 
Event 23  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Sarah                25 TMS                            2:22.46  
       33.30  1:08.83                                                      
  2 Lawrence, Angie           28 UNA                            2:29.79  
       33.62  1:11.77                                                      
 
Event 23  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Edie               41 AWSM                           2:38.03  
       35.46  1:15.01                                                      
  2 Himes, Pamela             41 TMS                            3:43.38  
              1:41.40                                                      
 
Event 23  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Ann                 49 MONT                           2:22.36  
       32.95  1:09.19                                                      
 
Event 23  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK                           2:59.50  
       41.67  1:26.28                                                      
 
Event 24  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stringer, Sean            25 RAM                            2:00.78  
       30.26  1:01.70                                                      
 
Event 24  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               37 CSM                            2:03.33  
       29.22  1:01.05                                                      
  2 Gray, Stafford            39 TMS                            2:30.56  
       34.14  1:13.17                                                      
 
Event 24  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Faron           44 KMS                            2:53.66  
       36.47  1:19.13                                                      
 
Event 24  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Facchine, Kevin           45 RAM                            2:02.23  
       29.00    59.89                                                      
 
Event 24  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          55 RAM                            2:32.97  
       35.02  1:13.44                                                      
  2 White, Bernie T           57 CSM                            2:36.74  
       36.85  1:16.88                                                      
 
Event 27  Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tysinger, Leigh           23 NCAM                             27.89  
  2 Feimster, Melissa         22 TMS                              35.06  
 
Event 27  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Angie           28 UNA                              30.73  
 
Event 27  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harnett, Maureen          31 CSM                              29.43  
  2 Szott, Margaret C         31 TMS                              30.86  
 
Event 27  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Angelique          36 NCAM                             27.89  
 
Event 27  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Triska-Rivers, Patty      41 TMS                              30.37  
  2 Allen, Edie               41 AWSM                             31.45  
  3 Hites, Pat                40 FAMS                             34.64  
 
Event 27  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braswell, Barbara         49 RAM                              31.90  
 
Event 27  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fister, Anne              58 NCMS                             37.95  
 
Event 28  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jeff               37 CSM                              24.15  
  2 Sexauer, Tim              35 RAM                              29.46  
 
Event 28  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Faron           44 KMS                              32.90  
 
Event 28  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Jerry              53 UNA                              33.11  
 
Event 28  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deinlein, Chris           57 TMS                              27.84  
 
Event 28  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Girton, George            80 NCAM                           1:00.94  
 
Event 29  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DeMillia, Mary            29 RAM                            1:08.78  
       31.97                                                               
 
Event 29  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rock, Jennifer            33 TMS                            1:08.24  
       32.46                                                               
 
Event 30  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matysek, Joseph           44 CSM                            1:12.48  
       34.58                                                               
 
Event 30  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Facchine, Kevin           45 RAM                            1:02.66  
       29.77                                                               
 
Event 30  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Tom             51 TMS                            1:21.11  
       36.51                                                               
 
Event 30  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchell, Richard         60 UNA                            1:11.20  
       34.18                                                               
 
Event 31  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szott, Margaret C         31 TMS                              37.84  
 
Event 31  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Angelique          36 NCAM                             34.84  
 
Event 31  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Triska-Rivers, Patty      41 TMS                              39.89  
  2 Garrou, Terri             43 FAMS                             41.51  
 
Event 31  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Warner, Mary Ann          45 DAMA                             51.63  
 
Event 31  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         54 PEAK                             37.57  
 
Event 31  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fister, Anne              58 NCMS                             47.02  
 
Event 31  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blackwell, Ceil           60 RAM                              41.96  
 
Event 32  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Girton, George            80 NCAM                           1:03.78  
 
Event 37  Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loyd, Diana               39 UNA                           31:31.75  
       44.71  1:36.55  3:29.99  9:21.54 19:09.47                           
 
Event 38  Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheehan, Greg             34 TMS                           28:49.85  
       42.60  1:31.52  3:13.86  8:32.07 17:25.17                           
 
Event 38  Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Slaughter, James          55 RAM                           25:08.75  
       38.35  1:21.04  2:49.01  7:22.15 15:06.54                           
 
Event 333  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Ann                 49 MONT                           2:57.22  
       40.76  1:26.03                                                      
 
Event 343  Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Ken              43 CSM                            2:53.59  
       39.75  1:24.40                                                      
 
Event 343  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shouse, W. D.             67 UNA                            3:38.54  
       48.06  1:42.83                                                      

North Carolina Masters Swimming Website

Return to Masters Swimming in North Carolina home page.
Updated: April 23, 2001
http://www.NCmasters.org/13102res.html