N.C. Masters Swimming Page 1
Raleigh Area Masters Long Course Invitational
Optimist Aquatic Center - July 15, 2000
Results
Women 19-24 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Mancini, Jennifer 24 RAM-NC 29.10
2 Canning, Shelley 24 CHM-NC 32.90
Women 19-24 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Mancini, Jennifer 24 RAM-NC 1:03.07
Women 19-24 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Mancini, Jennifer 24 RAM-NC 2:18.82
Women 19-24 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Canning, Shelley 24 CHM-NC 46.16
Women 19-24 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Canning, Shelley 24 CHM-NC 1:36.31
Women 19-24 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Canning, Shelley 24 CHM-NC 3:30.14
Women 19-24 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Mancini, Jennifer 24 RAM-NC 32.29
2 Canning, Shelley 24 CHM-NC 39.59
Women 19-24 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Mancini, Jennifer 24 RAM-NC 2:39.16
Women 25-29 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Riley, Jennifer 28 RAM-NC 31.04
2 Allen, Juliet 27 NCMS-NC 32.40
3 Norman, Melissa 26 CHM-NC 32.48
Women 25-29 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Riley, Jennifer 28 RAM-NC 1:08.48
2 Allen, Juliet 27 NCMS-NC 1:12.76
3 Britt, Lee Anne 26 RAM-NC 1:13.81
Women 25-29 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Riley, Jennifer 28 RAM-NC 2:35.33
Women 25-29 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 McGee, Charlotte 28 TMS-NC 6:48.48
Women 25-29 1500 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 McGee, Charlotte 28 TMS-NC 24:46.96
Women 25-29 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Norman, Melissa 26 CHM-NC 35.29
2 Allen, Juliet 27 NCMS-NC 38.62
Women 25-29 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Norman, Melissa 26 CHM-NC 1:16.43
2 Britt, Lee Anne 26 RAM-NC 1:24.35
3 Allen, Juliet 27 NCMS-NC 1:28.31
Women 25-29 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Norman, Melissa 26 CHM-NC 2:51.87
2 Britt, Lee Anne 26 RAM-NC 2:59.20
Women 25-29 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Riley, Jennifer 28 RAM-NC 41.06
2 Britt, Lee Anne 26 RAM-NC 45.00
Women 25-29 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Riley, Jennifer 28 RAM-NC 1:33.42
Women 25-29 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Norman, Melissa 26 CHM-NC 36.20
Women 25-29 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Britt, Lee Anne 26 RAM-NC 3:09.23
Women 30-34 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Hageman, Heather 30 CSM-NC 28.57
2 Sonnier, Sharon 33 CSM-NC 33.00
Women 30-34 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Hogan, Patricia 31 NCAM-NC 5:37.98
Women 30-34 1500 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Hogan, Patricia 31 NCAM-NC 21:40.18
Women 30-34 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Hageman, Heather 30 CSM-NC 35.76
2 Sonnier, Sharon 33 CSM-NC 38.96
Women 30-34 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Hogan, Patricia 31 NCAM-NC 1:21.67
Women 30-34 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Hogan, Patricia 31 NCAM-NC 2:55.22
Women 30-34 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Hageman, Heather 30 CSM-NC 43.80
Women 30-34 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Hageman, Heather 30 CSM-NC 33.21
Women 35-39 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Geiss, Angelique 35 NCAM-NC 31.79
2 Watson, Laurie 38 AWSM-NC 31.88
Women 35-39 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Watson, Laurie 38 AWSM-NC 1:09.39
2 Springer, Margie 39 RAM-NC 1:17.38
Women 35-39 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Watson, Laurie 38 AWSM-NC 2:29.50
Women 35-39 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Watson, Laurie 38 AWSM-NC 5:16.42
2 Haugh, Sue 39 RAM-NC 5:18.10
Women 35-39 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Geiss, Angelique 35 NCAM-NC 40.22
2 Springer, Margie 39 RAM-NC 41.37
Women 35-39 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Haugh, Sue 39 RAM-NC 42.36
2 Springer, Margie 39 RAM-NC 46.12
Women 35-39 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Geiss, Angelique 35 NCAM-NC 1:37.37
Women 35-39 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Haugh, Sue 39 RAM-NC 34.91
Women 40-44 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Tiska-Rivers, Patty 40 TMS-NC 34.41
2 Groce, Michelle 40 CSM-NC 34.42
3 Shore, Karen 43 NCMS-NC 34.96
4 Mathews, Barbara 42 NCAM-NC 36.04
5 Hayes, Sally 43 NCMS-NC 36.35
Women 40-44 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Shore, Karen 43 NCMS-NC 1:15.41
2 Groce, Michelle 40 CSM-NC 1:17.49
3 Tiska-Rivers, Patty 40 TMS-NC 1:19.49
4 Mathews, Barbara 42 NCAM-NC 1:20.28
(Women 40-44 100 Meter Free)
5 Wood, Lorraine 41 RAM-NC 1:20.89
6 Hayes, Sally 43 NCMS-NC 1:27.73
Women 40-44 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Mathews, Barbara 42 NCAM-NC 2:56.15
2 Groce, Michelle 40 CSM-NC 2:58.18
Women 40-44 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Branch, Katherine 43 MARY-MD 5:11.75
2 Wood, Lorraine 41 RAM-NC 6:07.73
Women 40-44 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Shore, Karen 43 NCMS-NC 42.68
2 Groce, Michelle 40 CSM-NC 44.14
3 Wood, Lorraine 41 RAM-NC 45.79
Women 40-44 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Branch, Katherine 43 MARY-MD 1:21.36
2 Stott, Kim 41 RAM-NC 1:29.00
3 Shore, Karen 43 NCMS-NC 1:31.71
Women 40-44 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Branch, Katherine 43 MARY-MD 2:50.70
2 Stott, Kim 41 RAM-NC 3:12.37
Women 40-44 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Stott, Kim 41 RAM-NC 47.22
2 Hayes, Sally 43 NCMS-NC 51.50
Women 40-44 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Tiska-Rivers, Patty 40 TMS-NC 39.84
2 Groce, Michelle 40 CSM-NC 41.32
3 Mathews, Barbara 42 NCAM-NC 43.95
Women 40-44 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Mathews, Barbara 42 NCAM-NC 1:49.61
Women 40-44 200 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Branch, Katherine 43 MARY-MD 2:59.91
Women 45-49 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Sargeant, Pat 47 RAM-NC 32.66
2 Sansbury, Mary 47 CSM-NC 35.07
3 Braswell, Barbara 49 RAM-NC 35.94
Women 45-49 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Braswell, Barbara 49 RAM-NC 1:20.00
2 Medearis, Rebecca 47 PEAK-NC 1:29.79
Women 45-49 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Braswell, Barbara 49 RAM-NC 3:02.25
Women 45-49 1500 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Medearis, Rebecca 47 PEAK-NC 28:23.37
Women 45-49 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Braswell, Barbara 49 RAM-NC 1:42.99
Women 45-49 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Medearis, Rebecca 47 PEAK-NC 51.11
Women 45-49 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Sansbury, Mary 47 CSM-NC 1:41.82
2 Medearis, Rebecca 47 PEAK-NC 1:51.80
Women 45-49 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Sansbury, Mary 47 CSM-NC 3:39.78
2 Medearis, Rebecca 47 PEAK-NC 4:07.97
Women 45-49 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Sargeant, Pat 47 RAM-NC 37.80
2 Braswell, Barbara 49 RAM-NC 43.32
Women 45-49 200 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Sargeant, Pat 47 RAM-NC 3:22.35
Women 45-49 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Sargeant, Pat 47 RAM-NC 3:07.83
2 Sansbury, Mary 47 CSM-NC 3:21.87
Women 50-54 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Mitchell, Jeannie 54 PEAK-NC 6:59.87
Women 50-54 1500 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Bunting, Elizabeth 51 RAM-NC 24:34.29
Women 50-54 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Mitchell, Jeannie 54 PEAK-NC 43.03
Women 50-54 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Mitchell, Jeannie 54 PEAK-NC 1:33.83
Women 50-54 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Mitchell, Jeannie 54 PEAK-NC 3:28.78
Women 55-59 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Brooks, S.A.M. 56 NCAM-NC 58.88
Women 55-59 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Brooks, S.A.M. 56 NCAM-NC 2:16.80
Women 55-59 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Brooks, S.A.M. 56 NCAM-NC 1:09.41
Women 55-59 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Brooks, S.A.M. 56 NCAM-NC 2:40.87
Women 55-59 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Brooks, S.A.M. 56 NCAM-NC 2:35.69
Women 60-64 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Newell, Sally 63 RAM-NC 39.03
Women 60-64 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Newell, Sally 63 RAM-NC 1:36.33
Women 60-64 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Stroupe, Dawn 62 RAM-NC 52.60
Women 60-64 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Newell, Sally 63 RAM-NC 1:48.01
2 Stroupe, Dawn 62 RAM-NC 1:53.19
Women 60-64 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Newell, Sally 63 RAM-NC 3:58.56
2 Stroupe, Dawn 62 RAM-NC 4:04.41
Women 60-64 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Newell, Sally 63 RAM-NC 3:50.99
2 Stroupe, Dawn 62 RAM-NC 4:11.59
Women 65-69 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Detrick, Johnnie 65 VMST-VA 38.37
Women 65-69 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Detrick, Johnnie 65 VMST-VA 1:29.89
Women 65-69 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Detrick, Johnnie 65 VMST-VA 49.71
Women 65-69 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Detrick, Johnnie 65 VMST-VA 1:51.93
Men 19-24 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Hughes, Richard 21 CSM-NC 27.82
2 Watson, Edison 24 RAM-NC 28.75
Men 19-24 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Hughes, Richard 21 CSM-NC 1:03.75
2 Watson, Edison 24 RAM-NC 1:05.44
Men 19-24 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Watson, Edison 24 RAM-NC 38.03
Men 19-24 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Hughes, Richard 21 CSM-NC 1:25.39
Men 19-24 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Hughes, Richard 21 CSM-NC 32.37
2 Watson, Edison 24 RAM-NC 33.86
Men 19-24 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Watson, Edison 24 RAM-NC 1:18.07
Men 25-29 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Allen, Scott 29 RAM-NC 29.29
Men 25-29 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Sean 25 RAM-NC 1:01.29
Men 25-29 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Allen, Scott 29 RAM-NC 5:39.82
Men 25-29 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Sean 25 RAM-NC 1:08.77
2 Ditschiener, Ivan 29 XMEN-NC 1:11.69
Men 25-29 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Sean 25 RAM-NC 2:36.35
Men 25-29 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Allen, Scott 29 RAM-NC 1:28.60
Men 25-29 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Ditschiener, Ivan 29 XMEN-NC 27.71
2 Stringer, Sean 25 RAM-NC 28.49
3 Allen, Scott 29 RAM-NC 33.67
Men 25-29 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Ditschiener, Ivan 29 XMEN-NC 1:02.78
Men 25-29 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Sean 25 RAM-NC 2:35.86
2 Allen, Scott 29 RAM-NC 2:58.93
Men 25-29 400 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Ditschiener, Ivan 29 XMEN-NC 5:33.81
Men 30-34 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Brady, Mike 31 XMEN-NC 27.86
2 Boshoff, Alton 32 XMEN-NC 28.61
3 Kucharski, Mike 32 CSM-NC 29.67
Men 30-34 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Brady, Mike 31 XMEN-NC 1:02.77
2 Boshoff, Alton 32 XMEN-NC 1:04.01
Men 30-34 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Farrell, Andrew 30 ORLM-FL 2:06.18
2 Boshoff, Alton 32 XMEN-NC 2:26.82
Men 30-34 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Farrell, Andrew 30 ORLM-FL 4:32.89
2 Boshoff, Alton 32 XMEN-NC 5:27.88
Men 30-34 1500 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Farrell, Andrew 30 ORLM-FL 18:18.37
Men 30-34 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Doan, Brian 30 DAMA-NC 36.25
2 Kucharski, Mike 32 CSM-NC 36.71
Men 30-34 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Farrell, Andrew 30 ORLM-FL 1:06.84
Men 30-34 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Doan, Brian 30 DAMA-NC 31.88
2 Kucharski, Mike 32 CSM-NC 39.49
Men 30-34 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Doan, Brian 30 DAMA-NC 1:11.86
2 Flowe, Layne 32 CSM-NC 1:31.04
Men 30-34 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Doan, Brian 30 DAMA-NC 2:51.58
2 Flowe, Layne 32 CSM-NC 3:19.37
Men 30-34 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Sloyan, John 32 RAM-NC 29.06
2 Kucharski, Mike 32 CSM-NC 32.14
Men 30-34 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Sloyan, John 32 RAM-NC 1:05.75
Men 30-34 200 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Sloyan, John 32 RAM-NC 2:31.25
Men 30-34 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Doan, Brian 30 DAMA-NC 2:39.06
2 Brady, Mike 31 XMEN-NC 2:46.62
3 Boshoff, Alton 32 XMEN-NC 3:05.14
4 Flowe, Layne 32 CSM-NC 3:26.24
Men 35-39 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Ashe, Trip 37 CSM-NC 27.30
2 McCutchan, Michael 35 CSM-NC 28.24
3 Fary, Robert 36 CSM-NC 29.74
4 Holshouser, Jay 38 RAM-NC 35.07
Men 35-39 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Ashe, Trip 37 CSM-NC 1:02.96
2 Fary, Robert 36 CSM-NC 1:05.33
Men 35-39 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 McCutchan, Michael 35 CSM-NC 2:19.53
2 Fary, Robert 36 CSM-NC 2:24.37
Men 35-39 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Fary, Robert 36 CSM-NC 35.03
Men 35-39 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 McCutchan, Michael 35 CSM-NC 1:21.46
Men 35-39 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Holshouser, Jay 38 RAM-NC 41.58
Men 35-39 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Holshouser, Jay 38 RAM-NC 1:32.30
Men 35-39 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Ashe, Trip 37 CSM-NC 29.17
Men 35-39 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Ashe, Trip 37 CSM-NC 1:06.02
Men 35-39 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Ashe, Trip 37 CSM-NC 2:43.22
2 McCutchan, Michael 35 CSM-NC 2:46.63
Men 40-44 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Godfrey, Alan 43 RAM-NC 27.66
2 Johnson, Ken 43 CSM-NC 30.97
Men 40-44 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Johnson, Ken 43 CSM-NC 1:09.01
Men 40-44 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Godfrey, Alan 43 RAM-NC 2:18.17
2 Johnson, Ken 43 CSM-NC 2:39.47
Men 40-44 1500 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Hoke, Randal 42 RAM-NC 26:20.33
Men 40-44 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Lehman, Fritz 42 RAM-NC 30.69
2 Godfrey, Alan 43 RAM-NC 33.78
3 Lee, Doug 44 CSM-NC 39.51
Men 40-44 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Lehman, Fritz 42 RAM-NC 1:07.34
Men 40-44 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Godfrey, Alan 43 RAM-NC 2:37.47
Men 40-44 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Slowey, Michael 43 VMST-VA 33.92
2 Lee, Doug 44 CSM-NC 36.79
Men 40-44 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Slowey, Michael 43 VMST-VA 1:15.39
2 Lee, Doug 44 CSM-NC 1:22.13
Men 40-44 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Slowey, Michael 43 VMST-VA 2:51.96
2 Lee, Doug 44 CSM-NC 3:02.15
3 Johnson, Ken 43 CSM-NC 3:37.80
Men 40-44 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Livsey, Matthew 44 VMST-VA 31.06
2 Lee, Doug 44 CSM-NC 32.54
Men 40-44 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Lehman, Fritz 42 RAM-NC 1:08.03
2 Livsey, Matthew 44 VMST-VA 1:13.02
Men 40-44 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Slowey, Michael 43 VMST-VA 2:34.40
2 Godfrey, Alan 43 RAM-NC 2:35.00
3 Livsey, Matthew 44 VMST-VA 2:44.95
4 Johnson, Ken 43 CSM-NC 3:18.00
Men 40-44 400 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Livsey, Matthew 44 VMST-VA 5:59.66
Men 45-49 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Facchine, Kevin 45 RAM-NC 1:03.13
Men 45-49 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Facchine, Kevin 45 RAM-NC 2:19.81
Men 45-49 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Facchine, Kevin 45 RAM-NC 5:07.22
Men 45-49 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Facchine, Kevin 45 RAM-NC 31.46
Men 45-49 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Facchine, Kevin 45 RAM-NC 2:43.09
Men 50-54 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Glass, Ernie 51 CSM-NC 29.38
Men 50-54 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Glass, Ernie 51 CSM-NC 1:05.91
Men 50-54 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Rick 50 VMST-VA 33.86
2 Glass, Ernie 51 CSM-NC 36.23
Men 50-54 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Rick 50 VMST-VA 1:13.35
Men 50-54 200 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Rick 50 VMST-VA 2:40.03
Men 50-54 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Atkinson, Tom 51 TMS-NC 50.03
Men 50-54 100 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Atkinson, Tom 51 TMS-NC 1:54.04
Men 50-54 200 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Atkinson, Tom 51 TMS-NC 4:00.74
Men 50-54 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Glass, Ernie 51 CSM-NC 32.47
Men 50-54 100 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Atkinson, Tom 51 TMS-NC 1:39.08
Men 50-54 200 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Atkinson, Tom 51 TMS-NC 3:56.39
Men 50-54 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Rick 50 VMST-VA 2:40.31
Men 50-54 400 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 Stringer, Rick 50 VMST-VA 5:55.17
Men 55-59 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 White, Bernie 57 CSM-NC 32.05
Men 55-59 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 White, Bernie 57 CSM-NC 1:21.46
Men 55-59 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 White, Bernie 57 CSM-NC 3:05.96
Men 55-59 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 White, Bernie 57 CSM-NC 35.38
Men 55-59 200 Meter IM
Name Age Team Finals Time
1 White, Bernie 57 CSM-NC 3:25.25
Men 60-64 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Clark, Jerry 63 CSM-NC 29.91
2 Stroupe, Mike 63 RAM-NC 54.78
Men 60-64 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Clark, Jerry 63 CSM-NC 1:09.33
Men 60-64 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Clark, Jerry 63 CSM-NC 2:40.40
Men 60-64 400 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Clark, Jerry 63 CSM-NC 5:56.48
Men 60-64 1500 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Stroupe, Mike 63 RAM-NC 40:41.63
Men 60-64 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Stroupe, Mike 63 RAM-NC 1:27.92
Men 60-64 50 Meter Breast
Name Age Team Finals Time
1 Clark, Jerry 63 CSM-NC 44.97
2 Stroupe, Mike 63 RAM-NC 1:32.53
Men 60-64 50 Meter Fly
Name Age Team Finals Time
1 Stroupe, Mike 63 RAM-NC 1:26.55
Men 65-69 50 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Marsil, John 68 RAM-NC 44.85
Men 65-69 100 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Marsil, John 68 RAM-NC 1:43.21
Men 65-69 200 Meter Free
Name Age Team Finals Time
1 Marsil, John 68 RAM-NC 3:50.00
Men 65-69 50 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Marsil, John 68 RAM-NC 1:01.40
Men 65-69 100 Meter Back
Name Age Team Finals Time
1 Marsil, John 68 RAM-NC 2:11.78
Mixed 100+ 200 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 2:02.68
Watson, Edison-24 Riley, Jennifer-28
Stringer, Sean-25 Mancini, Jennifer-24
Mixed 100+ 400 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 4:28.73
Watson, Edison-24 Riley, Jennifer-28
Stringer, Sean-25 Mancini, Jennifer-24
Mixed 100+ 200 Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 2:18.89
Britt, Lee Anne-26 Allen, Scott-29
Stringer, Sean-25 Mancini, Jennifer-24
Mixed 120+ 200 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 2:06.39
Allen, Scott-29 Britt, Lee Anne-26
Doan, Brian-30 Haugh, Sue-39
Mixed 120+ 400 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 5:10.73
Allen, Scott-29 Britt, Lee Anne-26
Holshouser, Jay-38 Haugh, Sue-39
Mixed 120+ 200 Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 2:24.48
Springer, Margie-39 Holshouser, Jay-38
Doan, Brian-30 Riley, Jennifer-28
Mixed 160+ 200 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 1:52.90
Godfrey, Alan-43 Sloyan, John-32
Facchine, Kevin-45 Lehman, Fritz-42
2 CSM-NC A 1:59.35
Clark, Jerry-63 Ashe, Trip-37
Fary, Robert-36 Kucharski, Mike-32
3 CSM-NC B 2:06.02
Flowe, Layne-32 Johnson, Ken-43
Lee, Doug-44 White, Bernie-57
Mixed 160+ 400 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 4:15.01
Godfrey, Alan-43 Sloyan, John-32
Facchine, Kevin-45 Lehman, Fritz-42
Mixed 160+ 200 Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 CSM-NC A 2:19.67
Fary, Robert-36 Clark, Jerry-63
Kucharski, Mike-32 Ashe, Trip-37
2 RAM-NC A 2:24.40
Lehman, Fritz-42 Haugh, Sue-39
Facchine, Kevin-45 Stott, Kim-41
Mixed 240+ 200 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 3:13.48
Stroupe, Mike-63 Marsil, John-68
Newell, Sally-63 Stroupe, Dawn-62
Mixed 240+ 400 Meter Free Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 7:29.62
Stroupe, Mike-63 Marsil, John-68
Newell, Sally-63 Stroupe, Dawn-62
Mixed 240+ 200 Meter Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 RAM-NC A 3:34.48
Newell, Sally-63 Stroupe, Dawn-62
Stroupe, Mike-63 Marsil, John-68

Return to Masters Swimming in North Carolina home page.
September 1, 2000
http://www.NCmasters.org/13005res.html